Bezoekt onze clubavonden in „Suisse". de vereenigingen uit de overgangsklasse bij de eerste-klassers waren ingedeeld. Verder heeft de N.H.B. verzuimd bij den aanvang der competitie aan te kondigen, dat er om den landstitel zou worden gestreden. Een besluit daartoe werd pas op verzoek van beide kampioensclubs genomen. Zou de wedstrijd om de hoogste eer echter ook tot stand zijn gekomen, als b.v. Spartaan of H.C.K. zich de sterkste van haar afdeeling had getoond. Dit had m.i. dan ook moeten gebeuren. Ingeval het een overgangsklasser zou zijn gelukt den hoogsten titel te veroveren, zou zij dezen in 1946 niet hebben kunnen verdedigen, want in de volgende, normale competitie zullen de eerste klassers en de overgangsklassers ongetwijfeld weer worden gescheiden. Intusschen behaalde de Stadionclub door veldfouten van Schoten een 2—0 zege, welke nochtans verdiend mag worden genoemd. Men zou uit het bovenstaande de gevolgtrekking kunnen maken, dat ik zeer pessimistisch gestemd ben; dit is echter geenszins het geval. Evenmin was het mijn bedoeling jegens iemand onaangenaam te zijn. Wij dienen er echter op bedacht te zijn, dat 1946 een belang rijk, sterker nog: het belangrijkste jaar in de honkbalgeschiedenis kan worden. Alles hangt slechts af van den factor, of wij dan weer voldoende honkbalbenoodigdheden bezitten. Is dit het geval, dan zal het aantal meldingen van nieuwe vereenigingen niet van de lucht zijn. Doch dan moet de Honkbalbond er ook voor zorgen, dat op organisatorisch gebied alles in kannen en kruiken is. Dit stond mij voor oogen, toen ik deze regelen aan het papier toevertrouwde. De leus van den Nederlandschen Honkbalbond zij: 1946, het jaar der honkbalpropaganda! E. H. VAN TUIJL. CRICKET. In een prettigen wedstrijd is het ons gelukt ook van A.C.C. 2 te winnen. A.C.C.onder de goede leiding van Ir. Emeis, batte eerst en bracht het tot een totaal van 55, waarvan Meyer een solide 23 scoorde. Barentsen was er uitstekend in en met medewerking van een goed fieldende ploeg, behaalde hij de keurige cijfers van 9 wickets voor slechts 18 runs. Het aardige keepen van Ferry Dukker Jr. viel op; hij hielp zijn clubgenoot Barentsen aan twee scalpen door vangen achter het wicket. Een fraaie éénhandsche vang van Pil mag niet onvermeld blijven. Ook met het bat was Barentsen aardig op dreef en zijn persoonlijke score van 46 uit een totaal van 76 was van goede kwaliteit. Van V.V.V. 2, onze volgende tegenstanders, werd eveneens ge wonnen. Ajax eerst ingaande maakte een totaal van 61, waarvan Th. Barent sen 16, J. Schubert 15 en J. Tiepen 15. Het leek dus, dat V.V.V. geen zware taak zou hebben om dit totaal te bereiken, doch onze spelers dachten er anders over en gesteund door pittig fielden speelden onzer bowlers het klaar om V.V.V. voor slechts 35 runs aan den kant te zetten. Een kranige prestatie aldus. De bowling-cijfers waren als volgt: Th. Barentsen 3 wickets voor 16 runs. M. Griebling 5 wickets voor 15 runs. Met nog een zee van tijd beschikbaar, was het te begrijpen, dat V.V.V. het op de 2e innings nogeens wilde probeeren en werden wij derhalve voor de tweede maal ingestuurd. Schubert als No. 2 ingaande, had er echter goed het oog in en scoorde er lustig op los. Een vangbal werd hem noodlottig op een totaal van 57. Zijn persoonlijke score was 27. Zijn medespelers hadden zich ook niet onbetuigd gelaten en met Ferry Jr. en Griebling op de mat, gaf de aanvoerder van V.V.V. het maar op. Ons totaal was toen 65. Op 26 Augustus j.l. hebben wij het tegen CRIC niet kunnen bol werken. Met uitzondering van Barentsen en Schubert was het batten aan onze zijde zeer zwak, maar laat ik de dingen niet vooruit loopen. De toss had tot resultaat, dat CRIC het bat het eerst zou han- teeren. Zij deden dit op loffelijke wijze en hun score was 111; een flink totaal dus, waartegen wij moesten optornen. Onze bowling- cijfers waren als volgt: Barentsen 4 wickets voor 48 runs. Schubert 4 wickets voor 27 runs. Griebling 1 wicket voor 18 runs. Het openingspaar Barentsen en Schubert gaf ons alle hoop, dat wij het zouden halen. Op een totaal van 49 werd Barentsen echter zeer dubieus l.b.w. gegeven. Het was erg jammer. Persoonlijk scoorde hij 13 (zou dit toch het ongeluksgetal zijn?). Schubert was onverstoorbaar en de eene 4 na de andere vloog van zijn bat. Aan den kant was de spanning zeer groot. Op een totaal van 77 werd Jan echter gevangen en maakte deze vang een einde aan zijn keurige innings van 58 runs. Helaas konden de andere batsmen zich niet bedwingen en stonden wij op een totaal van 86 allen aan den kant. Een gelukje dus voor Cric. Door diverse omstandigheden kon onze traditioneele wedstrijd op 31 Augustus niet doorgaan en bleek dus achteraf, dat de wedstrijd tegen Cric de laatste van het seizoen was geweest. De moeilijkheden met vervoer en materiaal in aanmerking ge nomen, hebben wij een buitengewoon prettig seizoen gehad. Er werd met animo gespeeld en geen wanklank werd gehoord. Over het veld niets dan lof en een speciaal woord van waardeering voor Jan Lens is zeker op zijn plaats. Ik dank U allen voor de samenwerking; de voetbal gaat weer heerschen en ,,the King of sports" ruimt deemoedig het veld tot het volgende jaar. FERRY. Als U komt wordt het eerst recht gezellig 11 SOME SENSES AND SOME NONSENSES. Het loopt alles toch anders dan men denkt, jarenlang heb ik zitten wachten op vrede, en op een knal Ajax bevrijdings nummer, en nu is het zoo ver, en ik weet niet eens wat ik moet schrijven. Erg prettig is het natuurlijk, dat ik weer onder mijn eigen rubriekje mag schrijven, en ik ben Ajax vanzelfsprekend zeer dankbaar, om mij steeds maar te her kiezen zonder een centje arbeidsproductie van mij gezien te hebben. Neemt U mij dus niet kwalijk, dat mijn eerste collaboratie aan het Clubnieuws, nog niets bijzonders is, en dat ik het meer als een lostrappertje beschouw. Bovendien weet ik nog niet of wij voortaan weer als nummer uitkomen, of dat het voorloopig nog een velletje blijft. Zoolang de officieele instan ties nog zooveel op papier te zetten hebben, zal er voor ons amateurs wél weinig overblijven. Overigens is er nog niet veel veranderd, inplaats van on wijze liedjes, over heide-Marie, en iets van bij een lantaarn, zingen we nu, van honingzoete kandy, heete voeten en van mijn lichaam dat over de oceaan is, we zingen het alleen in een andere taal en dat is natuurlijk verduveld belangrijk. Ik vraag mij alleen maar af, waar zitten tegenwoordig onze Ouwe Taaie en zijn vriend Ketelbinkie? Dat zijn per slot van rekening songs met ruggegraat. Het voetbal vind ik er trou wens ook niet beter op geworden, onze jongens winnen wel ongeveer alles, en produceeren enorme aantallen doelpunten, maar toch, is er nog altijd iets dat ik niet vooroorlogs vind. Als het hier veteranen betrof zou ik zeggen, wacht maar even totdat Schiedam zijn eerste 40°/o gaat afleveren, maar bij onze „echte" spelers moet het toch ergens anders aan liggen. Enfin, evengoed als ik vertrouwen heb in de geldsaneering, evengoed zal dit ook wel weer O.K. komen. Ik heb al eens gedacht of het niet een beetje aan de club geest zou liggen en op een intiem Commissieleden-Vergade ringetje ben ik eens zeer voorzichtig hierover begonnen. Maar hoewel ik dit uiterst tactisch deed en mezelf eerst buitenspel plaatste, toch kon ik niet verhinderen, dat mijn vriend Tric- Trac, mij direct in mijn nek greep, en mij simpel vroeg of ik tegenwoordig wel zoo'n goed Clubman was. Daar ik direct inzag, dat kwaadheid simuleeren, niets kon uitrichten, moest ik zijn opmerking jammer genoeg onderschrijven. Het is nu eenmaal zoo, en het verbeter de wereld, doch begin bij je zelf, is in Ajax zeker ook van toepassing. Maar verdorie wat is er eigenlijk op tegen als we nu eens eenparig bij ons zelf begonnen? Ajax zal er zeker de vruchten van plukken. Laten we het afspreken en laat ik dan tegelijk beloven, dat ik volgende keer wat meer en belangrijkers te vertellen zal hebben. So long. JAMES. VOETBAL. Zondag 26 Augustus 1.1. werd de serie vriendschappelijke wed strijden van ons eerste elftal voortgezet met een match tegen onze Friesche vrienden, de „pompeblêdden-shirts-dragers". Of de reis naar Mokum de Heerenveensters nog in de beenen zat is ons niet bekend, maar het moet voor voorzitter Huisman wel een ongezellige- en eenigszins pijnlijke visite aan ons stadion zijn geweest. Dat zijn club met de overwinning zou gaan strijken had de Heer Huisman misschien wel gehoopt maar vermoedelijk niet voor de volle 100e/o verwacht, doch dat het zoo'n verpletterende nederlaag zou worden had zelfs de meest doorgefourneerde Ajax-maniak niet gedroomd. Het gedenkboek van „Heerenveen", uitgegeven ter' gelegenheid van het 25-jarig jubileum dezer vereeniging, draagt als titel „Opgang en Vertrouwen". Dat de Heerenveensters opgang hebben gemaakt is buiten kijf en blijkt dan ook uit het keurig verzorgde boek, doch dat zij vol vertrouwen de toekomst tegemoet kunnen zien, hopen wij van harte, maar betwijfelen wij toch zeer. Hun elftal drijft o.i. voornamelijk op Abe Lenstraeen pracht voetballermaar wordt hij uitgeschakeld, dan krijgt het „Vertrouwen" een leelijke deuk en is Heerenveen een zeer middelmatige le klasser. De wed strijd tegen ons was daar het aanschouwelijke voorbeeld van. Ons team speelde geen geweldige partij, in de verste verte niet, heel gewoon en zonder bepaalde opdracht, en toch, zonder te schaduwen, schakelden Veen en Potharst Abe uit en men heeft het resultaat ge zien. Met 10—2 kwam het einde en onvoldaan, met eenig zelfverwijt over zooveel voetbal onhoffelijkheid trokken wij huiswaarts. Het was volgens de regels en de wetten van het spel volkomen verdiend maar toch; wij vonden het niet aardig tegenover de sympathieke Friezen. De Arol-beker ligt ons niet erg, dat staat nu wel vast. Wij waren persoonlijk optimistisch gestemd, vooral na de 4—0 op H.B.S., maar de mensch wikt en „King Soccer" beschikt. Tegen H.B.S. dat, het moet gezegd, geen grootschen indruk maakte ging het behoorlijk en daar Blauw-Wit tegen U.V.V. net den anderen oever van de sloot had gehaald, hadden wij onszelf al in de finale gerekend. Tegen Blauw-Wit ging het in het begin ook niet slecht en kwamen wij met 1—0 voor. Toen werd het voetbalbloed aan de kook gebracht (men zegt door onze schuld, wij zijn er niet bij geweest dus kunnen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 3