„Vitesse", die door de onzen met 40 werd gewonnen. Het was een aardige trip, die weliswaar niet veel voetbalschoons te zien gaf, doch de Arnhemsche liefhebbers toch eenige uren uit de misère haalde. Door de bekende activiteit van ons bestuur hadden we zoowaar Zondag j.l. de primeur van internationaal clubvoetbal. De heeren Koolhaas en Elzenga gingen zelf maar even met een autobus naar Lier om onze Belgische gasten, de Liersche S.K., naar Am sterdam te begeleiden (safety first, hebben zij zeker gedacht). Voorzitter Koolhaas heette in een hartelijke speech de Belgische voetballers welkom en bood namens Ajax een vaantje in de na tionale kleuren van beide landen aan. Een bestuurslid van de Liersche dankte voor de ontvangst en overhandigde namens zijn vereenigihg, als herinnering aan deze bijzondere gebeurtenis, een aardig schemerlampje. Vervolgens hechtte de Belgische interna tionaal v. d. Eynde, onder doodsche stilte, ter nagedachtenis aan de voor de vrijheid gevallen sportbroeders, een krans aan ons stadion, waarna scheidsrechter Boeree de match beginnen liet. De Belgen, die eenige bekende internationals in him gelederen telden, speelden een behoorlijke partij voetbal en alhoewel o.i. een nederlaag niet noodig was geweest, moesten wij de over winning (31) aan de bezoekers laten. Een paar grove blunders van onze achterhoede leverden de Liersche evenveel doelpunten op en daar onze voorhoede niet in staat bleek den linksback (sprekend onze oud-eerste elftalspeler Puttelaar) te passeeren, kwam de overwinning bij de ploeg, die haar het meeste verdiende. Ajax 2 en eenige Ajax-combinaties speelden in de weken, die achter ons liggen, alweer vele wedstrijden, die over het algemeen weinig succesvol verliepen. Wij raden de heeren dan ook ten sterkste aan de trainingsavonden, die zooals bekend onder de goede leiding van den heer Van Kol staan, geregeld te bezoeken. Voor de uitslagen van de gespeelde wedstrijden verwijzen wij naar de in dit blad opgenomen lijst. BROWN. HONKBAL. Al kon er, onmiddellijk na de bevrijding, van een normaal honkbalseizoen geen sprake zijn, toch hebben de spelers van het eerste en tweede negental hun hart aan deze mooie zomersport kunnen ophalen. Het besluit van den N.H.B., dat elke vereeniging met ten hoogste twee ploegen aan de competitie mocht deelnemen, was voor ons derde negental en de juniores een teleurstelling. Toch heeft Ajax 3 nog drie vriendschappelijke wedstrijden kun nen spelen, welke alle werden gewonnen. De Honkbalcommissie heeft tot nu toe geen tegenpartij voor de jeugd kunnen vinden, doch zij geeft den moed niet op! Wat de plaatselijke noodcompetitie betreft, dienen allereerst de resultaten van Ajax 2 te worden genoemd. Dit negental slaagde er op fraaie wijze in ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst te eindigen. Slechts tegen Watergraafsmeer moest het, met twee invallers uitkomende, met een gelijk spel genoegen nemen. Tegen de hekkensluitster V.V.G.A. 2 mochten de onzen met een be nauwde 54 zege tevreden zijn. Meermalen klaagden de spelers, die tot het geven van een be hoorlijken slag in staat zijn, er over, dat zij den zwaren Holland- schen bal niet konden wegkrijgen. Wegens de schaarschte van Amerikaansche ballen was hier echter niets aan te doen. Het contact met de Canadeezen leidde er evenwel toe, dat onze zeer bescheiden voorraad iets grooter werd, waardoor onze reserves eveneens met een „Amerikaan" konden spelen. Dat deze ver andering niet zonder uitwerking is gebleven, blijkt wel uit de volgende uitslagen: Blauw-Wit 2Ajax 2 69; Ajax 2Water graafsmeer 3—3; V.V.G.A. 2—Ajax 2 4—5; Ajax 2—D.W.V. 21—3; ShellAjax 2 117; Ajax 2Kanaries 4—1; The Catchers Ajax 2 6—22. De wedstrijd tegen de sympathieke Kanaries op ons voorveld dat mooier was dan ooit te voren was het hoogtepunt van het seizoen. Na afloop van den laatsten competitiewedstrijd wenschte de heer Notebaard namens den N.H.B. onze vereeniging geluk met het kampioenschap. De volgende Ajacieden maakten van de kampioensploeg deel uit: Wapstra (7), Kraan (7), Bos boom (7), Bouwman (6), Stam (6), De Sterke (6), Hoogen- dijk (5), Kok (4), J. P. Blomvliet (4), Leurs 4 en Losekoot 3 De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal gespeelde wedstrijden aan. Ook Schalm (namens de honkballers wensch ik Daan en zijn bruid van harte geluk met hun huwelijk), J. Lam- bregts en Tholenaar verleenden eenige keeren hun medewerking. Mannen van het tweede, proficiat! Stam en de zijnen kwamen ook reeds tegen een Canadeesch team uit, welke strijd een verdeeling der punten (33) opleverde. In het kader van de actie „Hilversum helpt Tiel" had de ver eeniging 't Gooi een honkbaltournooi georganiseerd, dat Zondag 12 Augustus j.l. werd gehouden. Daar Zeeburgia te elfder ure had afgezegd, nam Ajax 2 haar plaats in. Onder gunstige weers omstandigheden gelukte het den kampioenen den eersten prijs in de wacht te sleepen. Weliswaar verloor Ajax 2 van Watergraafs meer met 87, doch door betere cijfers was onze vereeniging reeds vóór dezen wedstrijd vrij zeker van de eerste plaats. Van 't Gooi werd met 154, van Hilversum met. 40 gewonnen. De verrichtingen van het eerste negental geven weinig reden tot tevredenheid. Tegen de overgangsklassers De Spartaan, A.B.C. en D.W.S. werden niet minder dan 5 punten verspeeld. Futloos heid is wel de voornaamste oorzaak van de poovere resultaten. Meer zal ik er maar niet van zeggen. Aan Ter Heide en zijn medespelers de taak, in de ontmoetingen met de Canadeezen en den laatsten competitiewedstrijd tegen den kampioen Blauw-Wit Zaterdag a.s. in het Ajax-Stadion! te laten zien, dat zij heusch wel beter kunnen. Maar dan moet er nog eens flink worden geoefend. Ook de andere honkballers kunnen 's Woens dagsavonds hun spel verbeteren. Rest mij nog te vermelden, dat het commissielid A. M. Hordijk in het organiseeren van wedstrijden voor en tegen Canadeezen een groot aandeel had. E. H. VAN TUIJL, Secretaris. Fahrenheitsingel 50. CRICKET. Wie mij in April j.l. voorspeld had, dat wij in Juni ons mooie spel, ons cricketspel, zouden spelen, had ik medelijdend aange keken en mijn schouders opgehaald. En ziedaar, het wonder is geschied; wij speelden cricket in Juni en het was weer een genoegen al die trouwe cricketers te zien opdagen om hun spel te spelen. Ook de „ondergedoken" spelers waren weer aanwezig en het is mij een behoefte om Schubert en Pil weer van harte welkom te heeten in onze rijen. Ook H. Bakker was weer op het appèl; luidjes, wij zijn erg blij dat jullie er heelhuids van afgekomen bent. Onze eerste wedstrijd tegen Rio was buitengewoon spannend, met slechts 6 runs bleven wij in de minderheid. Deze wedstrijd werd op eigen veld gespeeld. Wat was het weer een genot om in ons „eigen home" te spelen, het veld was prima en de omgevingGeachte lezer, U moet dit zelf zien om te kunnen ervaren, welk een genoegen het voor ons cricketers is om op zulk een veld en in een dergelijke om geving te spelen. U kunt U dus voorstellen, dat onze zuster verenigingen graag bij ons komen cricketen. Rio batte eerst en bracht het tot het matige totaal van 68. Wie had gedacht, dat wij dit totaal gemakkelijk zouden passeeren, vergiste zich deerlijk. Alleen Tiepen, Blomvliet en Pieters Graafland Sr. brachten het tot eenigszins dragelijke cijfers. Hun cijfers waren resp. 24, 14 en 10. Onze bowling-cijfers waren als volgt: Th. Barentsen 4 wickets voor 29 runs. M. Griebling, 6 wickets voor 35 runs. Onze volgende wedstrijd was een unicum in de Ajax-cricket- geschiedenis. Wij speelden een wedstrijd tegen een elftal van hier ter stede gelegerde Engelschen en wel de 17. Command Pay Office. Het is een buitengewoon prettige wedstrijd geworden. Onze gasten bleken prettige sportlui te zijn en goede verliezers. Want wij „Ajax" hebben dezen wedstrijd gewonnen. Wij hebben ons best er voor gedaan om een goed figuur te slaan en het is ons wonderwel gelukt. Onze gasten werden eerst ingestuurd en sloegen het totaal van 34 bij elkaar. Ons fielden was buitengewoon goed en niet minder dan 7 vangen werden gedaan, waaronder enkele zelfs fenominaal genoemd konden worden. Onze bowlers kwamen dan ook met fraaie cijfers voor den dag. Th. Barentsen 7 wickets voor 10 runs. M. Griebling 3 wickets voor 22 runs. Die twee doen het maar best. Ajax nu ingaande bracht het tot 104, waarvan F. Dukker 10 en H. Blomvliet 61, waaronder 3 zessen. Het leek wel vuurwerk. Het was mooi weer en wij hadden nog tijd genoeg en zoo werd besloten om onze Engelsche vrienden nogeens te laten batten. Hun totaal werd 70, juist genoeg om de inningsnederlaag te ontgaan. Na afloop boden onze gasten ons een broodmaaltijd aan (net de verkeerde wereld), welke buitengewoon op prijs werd gesteld. Het was een gezellig slot van een geslaagde cricketdag. Tegen V.R.A. 2 hebben wij het niet tot een overwinning kunnen brengen. V.R.A. opende den score met een totaal van 92. Ons fielden was niet zoo goed als anders, waardoor onze bowlers wel gehandicapt waren. Hun cijfers waren als volgt: Th. Barentsen 3 wickets voor 17 runs. M. Griebling 4 wickets voor 16 runs. J. Schubert 3 wickets voor 33 runs. Helaas faalden nu de Ajacieden met uitzondering van J. Tiepen, welke een score maakte van 15 uit een totaal van 41 runs. Wij zullen het maar beschouwen als een slip of the pen. Ajax, blijkbaar verstoord door de nederlaag tegen V.R.A. 2, liet A.C.C. 3 nu het kind van de rekening worden. Onze volgende

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 3