Vofgens art. 9 van het H.R. gaan over naar de werkende leden: H. C. A. v. d. Berg, E. Bungert, F. W. Geudeker, G. J. Looyen, J. Schepper, E. C. Schetters, A. H. Staubach, W. H. Stoffelen, G. de Vries en G. Losekoot. Eveneens gaan over met een proeftijd van een jaar: A. Boerkoel. W. J. van Eyk, E. G. van Gelderen, H. Hamann, R.Jacobsen, R. Kok, A. Lambregts, J. H. Schreuder, L. J. Stil. van Adspirant naar Juniores: J. J. Behrens, J. Ch. Boelhouwer, H. Bolderink, J. Bolderink, P. J. Bijlsma, H. D. Duim, R. Eising, W. Franzen, C. J. Geel- huyzen, J. A. Genot, J. de Groot, Sj. Kamp, E. J. A. Keyser, J. H. van Lammeren, R. Leeser, R. C. Loek, C. Meeusen, J. F. A. Mosman, J. Overakker, J. P. Pieters Graafland, J. R. van Raay, H. Rodirgues, R. L. Saarloos, D. C. Sasbach, C. P. v. d. Schee, J. H. de Heer, O. de Vries, W. H. Zijlstra. TRAINING. Dinsdagavond: N.V.B.-elftallen. Woensdagmiddag: Juniores en Adspiranten. Woensdagavond: A.V.B.-elftallen en Juniores. Donderdagavond: Eerste en tweede elftal. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: de Heer A. M. van Raay en Mej. A. T. van Cruyssen. Geboren: MARGRET HELEN dochter van den Heer en Mevrouw J. G. Sprenkeling W. Sprenkelingden Hartog. en JULIUS FRANCISCUS GODEFRIEDES PIETER zoon van den Heer en Mevrouw Van der Kraats. Van der KraatsVan Schaik. Namens Ajax onze hartelijke felicitaties. CLUBAVONDEN. De clubavonden beginnen met ingang van Vrijdag 7 Sept. a.s. in Hotel „Suisse", ingang N.Z. Voorburgwal. MEDISCHE SPORTKEURING. Zij, die in het bezit zijn van een medische verklaring, gelieve die omgaande bij den Heer J. Elzinga in te leveren. Wij maken er een ieder op attent, dat diegenen, die geen ge volg hebben gegeven aan den oproep voor de keuring, het keuringsgeld wel in rekening wordt gebracht. Er zijn nog steeds leden, die tijdens de wedstrijden op hun oude diploma toegang willen hebben. Dit is vanaf heden niet meer mogelijk. Een ieder zorge dus, dat hij bij de volgende wedstrijden het nieuwe diploma in zijn bezit heeft. LOTING „A.R.O.L.-TOURNOOI". AjaxH.B.S., aanvang 2,10 uur. De wedstrijden duren den eersten dag 2 maal 35 minuten DONATEURS. Men wordt verzocht momenteel geen donateurs op te geven, aangezien wij hiervoor de aanmelding hebben stopgezet. J. ELZENGA, Secretaris. DIPLOMA'S. De leden worden er op attent gemaakt, dat deze strikt per soonlijk zijn en niet aan anderen mogen worden afgestaan. Op dameskaarten mogen geen Heeren worden medegenomen zooals dit wel eens verzocht wordt. Elk diploma dient voorzien te zijn van een foto. Hierop zal controle worden uitgeoefend. Het gereserveerde gedeelte der overdekte tribune is alleen be stemd voor hen, die volgens het bestuur hiervoor in aanmerking komen en wier diploma is afgestempeld met gereserveerd. Leden, die dit niet kunnen aantoonen, hebben geen recht hierop plaats te nemen. Na den wedstrijd tegen „Heerenveen" op 26 Augustus zullen allen niet afgehaalde diploma's aan huis worden aangeboden. VAN DEN PENNINGMEESTER. Wij maken onze leden en donateurs er op attent, dat de nieuwe diploma's inmiddels zijn verschenen. Betaling kan geschieden door storting op postgirorekening No. 123977 van den Penningmeester der A.F.C. Ajax Amsterdam. I Op de oude diploma's wordt geen toegang bij de wedstrijden meer verleend. F. DUKKER, 2e Penningmeester. Maasstraat 192, Telefoon 28688. ALGEMEENE VERGADERING. De jaarlijksche algemeene vergadering, die natuurlijk in het teeken der bevrijding stond, had een zeer vlot verloop. Met uit zondering van de Kas-commissie bleven alle bestaande com missies gehandhaafd en had voorzitter Koolhaas aldus niet veel moeite de agenda snel af te werken. De jaarverslagen van de Heeren Elzenga en Volkers, die weer uitstekend waren ver zorgd en een juist beeld gaven van het wel en wee onzer ver- eeniging, namen den meesten tijd in beslag. Ook de rondvraag kostte nogal veel tijd, daar vele tongen los kwamen, doch alles ging in pais en vree, zoodat nog vóór tien uur de bijeenkomst gesloten kon worden. CLUBBLAD. Het is al weer ruim drie maanden geleden, dat ons land van het Duitsche juk werd bevrijd en alhoewel de redactie van ons clubblad van plan was om direct met een grootsch bevrijdings nummer voor den dag te komen, kon dit wegens papierschaarsch- te helaas geen doorgang vinden. Wij moesten genoegen nemen met een kwart folio en aangezien dat net voldoende zou geweest zijn voor wat officiëele mededeelingen, hebben wij ons plan tot onzen spijt moeten laten varen. Wel is het papierprobleem nog lang niet opgelost, maar gelukkig hebben wij nu de be schikking over een grootere hoeveelheid, zoodat wij tot ons ge noegen eindelijk weer in staat zijn met een, zij het nog zeer bescheiden, clubblad uit te komen. Wij hopen en vertrouwen, dat binnen afzienbaren tijd het ons toegewezen quotum zoo groot zal zijn, dat wij weer, net als vóór en in het begin van den oorlog, om de veertien dagen met een geïllustreerd- en actueel clubnieuws kunnen verschijnen. Wij rekenen dan natuurlijk weer op de medewerking van onze leden en spreken daarbij den wensch uit, dat zij ons zoo met copy zullen bombardeeren, dat wij genoodzaakt zullen zijn om het „staakt het vuren" uit te roepen. VOETBAL. Nauwelijks waren de Canadeesche jeeps en tanks onze stad binnengerold, of de vroede vaderen van onze vier grootste voet balclubs staken de hoofden bijeen, met gevolg, dat veertien dagen na de bevrijding, de eerste match om het officieuze kam pioenschap van Amsterdam plaats vond. Hoog gespannen waren de verwachtingen natuurlijk niet, maar de duizenden toeschouwers, die ons stadion bevolkten, hebben een aardigen wedstrijd tusschen ons elftal en D.W.S. aanschouwd. Met 64 wonnen Keizer en zijn mannen dezen eersten na- oorlogschen wedstrijd en hadden hiermede de fundamenten ge legd voor den titel: „Kampioen van Amsterdam". Twee weken later klopten wij in het Olympisch Stadion, na spannenden strijd, Blauw-Wit met 54, zoodat de eindstrijd ging tusschen „De Volewijckers" en onze vereeniging. Op 17 Juli vond dit treffen plaats en duizenden voetballiefhebbers waren er getuigen van hoe onze club door een 10 overwinning op de Over-IJ-ers kampioen van Amsterdam werd. In Medemblik kregen de groen-witten een kans om revanche te nemen, doch zij brachten het niet verder dan*een gelijk spel. Vier minuten voor het einde stonden wij nog met 42 voor, doch een laatste krachts-inspan ning van „de Volewijckers" had succes en met 44 kwam het einde. Op 14 Juli kwamen onze oude vrienden, de sympathieke Willem-II-ers, naar Amsterdam om te trachten onze overwin ningsreeks te stuiten, doch ook de Tilburgenaren trokken aan het kortste eind. Na een aantrekkelijken wedstrijd konden de trico lores met een 42 nederlaag huiswaarts keeren. Het tournooi van „Heerenveen" bracht ons de eerste nederlaag. Wel begonnen wij met een overwinning op „de Volewijckers" (21), doch Blauw-Wit klopte ons met 31, waardoor ons on geslagen record aan diggelen ging. „Heerenveen" moest vervol gens met 42 onze meerderheid erkennen en daar „de Vole wijckers" Blauw-Wit uitschakelden, hadden wij nog een kans om als nummer één te eindigen. D.W.S. stak echter een spaak in het wiel en wist ons een gelijk spel af te dwingen (22), waar door wij met den tweeden prijs genoegen moesten nemen. Al hoewel het voetbal op zeer laag peil stond, is het een uitstekend geslaagd tournooi geweest en hebben de gastvrije Friezen aan de Amsterdamsche clubs een paar prettige dagen bezorgd. Met de vereeniging „Feijenoord", de kampioene van Rotterdam, werd de overeenkomst aangegaan voor een uit- en thuiswedstrijd. In Rotterdam, waar Gerrit Beumer, Draaier en v. d. Linden als debutanten een besten wedstrijd speelden, bleven wij met 31 heer en meester van het veld, doch in ons stadion waren het de Rotterdammers, die zeer verdiend een 31 overwinning be haalden. In he teeken van „Amsterdam helpt Arnhem", speelden wij verder nog in de hoofdstad van Gelderland een wedstrijd tegen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1945 | | pagina 2