mogelijk bij de knieën wordt gebracht. 3. Spreidstand; armen hoog; romp buigen, zoodat de handen de linkervoet raken; weer hoogstrekken tot uitgangshouding en nu beide handen naar de rechtervoet brengen. C. Oefening voor den romp. 1. Spreidstand; handen hoog vast; romp links en rechts zijwaarts brengen. 2. Spreidstand; handen op de heupen; romp rollen; eerst naar links, dan naar rechts; knieën blijven gestrekt. 3. Stand; armen zij waarts; romp langzaam voorwaarts nijgen en strekken. Daar uit den aard der zaak een voetballer veel arbeid van zijn beenspieren moet vergen, is het noodzakelijk dat deze spieren extra onder handen worden genomen. Zoo zijn touwtjespringen en teenwippen ideale oefeningen. Verder huppen op de plaats met afwisselend sprongen op het linker en sprongen op het rechterbeen. Tot slot looppas op de plaats met afwisselend kniehefifen en hielaanslag. Ook wandelen op de juiste wijze, d. w. z. de voeten evenwijdig steeds naast elkaar plaatsen, over de teenen geheel afwikkelen en deze beweging ondersteunen met een gelijkmatige armbeweging, is een trainingsmogelijkheid, die eiken dag de conditie kan verbeteren. CRICKET. Onder welhaast ideale weersomstandigheden voor cricket, hebben wij onze wedstrijdenreeks voortgezet tegen A.C.C. 3 op het A.F.C.-veld. Ajax eerst ingaande maakte het totaal van 84, waarvan: Thiry 24, Barentsen 14 en Willens 14. A.C.C. zag kans dit totaal voor 7 wickets te passeeren. Haar totaal was 88. Onze bowlingcijfers zagen er als volgt uit: J. C. Tiepen 2 voor 19, M. Griebling 1 voor 1, F. Dukker 3 voor 22 en Th. Barentsen 1 voor 35. Den Zondag daaropvolgend waren wij de gastheeren voor A.C.C. 3 en maakten wij eerst ingaande het behoorlijke totaal van 125, waarvan F. Dukker 12, J. Thiry 40, Th. Barentsen 16, J. Oudheusden 19 en A. Wey 15. Een compliment voor de keurige innings van onzen veteraan Oudheusden. Door een regenbuitje was het te laat geworden, pas om kwart over vier begon A. C. C. te batten, terwijl de speeltijd tot half zes was vastgesteld. Desondanks was het fielden bij Ajax geweldig en het ééne wicket na het andere wicket van A.C.C. viel. Zouden wij het halen, de spanning was ondragelijk. Met de laatste man op de mat werd de laatste over geannonceerd en het geheele elftal stond rondom de batsmen geschaard, teneinde elke kans, hoe klein ook, te benutten. Helaas het is ons niet gelukt, doch allen waren het er over eens, dat het een fijne wedstrijd was geweest met Ajax als de moreele overwinnaars. Het totaal van A.C.C. zult U vragen, welnu dit was 6 runs, zegge en schrijve: zes runs. De uitslag werd dus een draw. De bowlingcijfers waren als volgt: Th. Barentsen 6 voor 4 en J. C. Tiepen 3 voor 2. Om van te likkebaarden. Tegen V.V.V. 2 bleven wij slechts met 8 runs in de minderheid. Het was jammer, dat de laatste batsmen faalden. V.V.V. maakte totaal 96, Ajax 88, waarvan Barentsen 25, H. Blom vliet 25. Barentsen was de meest succesvolle bowler, zijn cijfers waren 6 voor 37, terwijl Oudheusden 3 wickets nam voor 29 runs. Een poging om op de 2e innings te winnen mislukte. In de wedstrijd tegen A. C. C. 2 was het batten zeer zwak, alleen F. Dukker kon zich staande houden en zijn persoonlijke score was 21 uit een totaal van 57. A.C.C. liet zich niet onbetuigd en maakte een totaal van 116. De bowlingcijfers waren: Th. Barentsen 2 voor 24, J. C. Tiepen 3 voor 41 en F. Dukker 4 voor 43. De wedstrijd tegen V.R.A. 2 was de wedstrijd van de „run outs", niet minder dan 3 onzer spelers gingen „run out". In het vervolg beter opletten luidjes. Het resultaat was pover, een totaal van 33 zegt alles. J. H. Pieters Graafland was topscorer met 12 runs. V.R.A. deed het beter, 110 was het resultaat. Ondanks de hitte deden onze bowlers hun best. J. C. Tiepen nam 3 voor 35, F. Dukker 3 wickets voor 26 en Th. Barentsen 4 voor 42. Als ik in gedachten weer het cricketseizoen de revue laat passeeren, kan ik niet anders zeggen; wij hebben een prettig seizoen gehad, de verstandhouding was uitstekend, de belangstelling ook van leden bevredigend en de deelname, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen en ondanks trammisère, goed. Wij hebben steeds getracht onze club, ons Ajax, op sportieve wijze te ver tegenwoordigen en ik weet zeker, dat ons dit is gelukt. Tot slot hoop ik U allen het volgende seizoen weer gezond op het groene tapijt te zien en speciaal onze cricketvrienden, die momenceel elders vertoeven, hoop ik een hartelijke ontvangst te bereiden. So long p DUKKER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1944 | | pagina 2