Rijwielstalling. Rijwielen mag men in het vervolg niet meer op het veld of onder de tribunes stallen, doch moeten in de stalling geplaatst worden. Zilveren Pont Tournooi ,,De Volewijckers". Evenals verleden jaar wordt dit jaar door onze vereeniging deelgenomen aan bovengenoemd tournooi. De wedstrijden worden gehouden op 20 Augus tus en 3 September a.s. op het Mosveld. B. HONKBAL. Sedert de vorige editie hebben de Ajax-negentallen zich over het algemeen bijzonder goed geweerd. Slechts het tweede stelde een weinig teleur. Ajax 1 ontmoette allereerst een sterk verjongde V.V.G.A.-ploeg. Aan beide zijden werd uitmuntend veldwerk geleverd, doch aan slag lieten de prestaties te wenschen over. Rood-Wit behaalde een benauwde 21 zege. Het voor de le klasse te zwakke Quick werd totaal overspeeld en moest een 190 nederlaag incasseeren. Ondanks de technische zoowel als tactische fouten was de enerveerende uitwedstrijd tegen H.H.C. het aanzien meer dan waard. Ajax wist deze gevaarlijke concurrente door een 97 overwinning voorloopig van zich af te schudden. Bij AjaxS.C. Haarlem was geen der aangestelde scheids rechters aanwezig; onder leiding van een neutralen arbiter en 2 leden onzer commissie had de wedstrijd nochtans een vlot verloop. De volgelingen van Vrugt gaven den mat spelenden gastheeren uitstekend partij. Eerst in de 8e slagbeurt werd de strijd in het voordeel van laatstgenoemden beslist (40). Ter Heide c.s. wisten een lastigen klip te omzeilen door E.D.O. op eigen veld een 32 nederlaag toe te brengen. Terstond namen zij een 20 voor sprong, doch de Haarlemmers zagen kans den achterstand te verkleinen en zelfs te nivelleeren, toen Van der Born geheel onnoodig den met den bal gereedstaanden Ter Heide op onsportieve wijze tegen den grond werkte. Het pleit voor het moreel van onze ploeg, dat zij zich hierdoor niet liet ontmoe digen. Ook Beumer moest het tegenover Schijvenaar eenmaal ontgelden, ofschoon hiertoe niet de minste aanleiding bestond. Daar de wedstrijden tegen deze club altijd van de aangename soort waren, is het te hopen, dat dergelijke excessen tot het verleden behooren. In de laatste slagbeurt sloeg invaller Kok den bal ver het veld in; wel is waar werd deze een prooi van een E.D.O.-er, doch Ter Heide had inmiddels de thuisplaat bereikt, waardoor Ajax de leiding heroverde en deze niet meer afstond. Zaterdag 8 Juli j.l. vond de jaarlijksche ontmoeting tusschen de beide honkbalcentra na langen tijd weer eens in de Amstelstad plaats. Ondanks het feit, dat 5 Ajacieden, t.w. Geestman, Ter Heide, Beumer, Bloem en Weppner, de hoofdstedelijke kleuren verdedigden, is Amsterdam er niet in geslaagd de reeks van overwinningen van Haarlem te stuiten. Met 41 bleven de gasten in de meerderheid. Waren de verrichtingen van werper Geestman niet grootsch te noemen, den volgenden dag toonde hij in het Blauw-Wit-tournooi, dat hij heusch wel beter kan. Tegen Quick stond aanvankelijk Blomvliet op de plaat, doch door een on- willigen arm moest deze zich spoedig laten vervangen. De reserve-werper van het tweede negental, Rud Kok, werd hierna aangezet. Later nam Geestman zijn taak nog even over. De overwinning kwam geen oogenblik in gevaar. Vervolgens werd de groote rivaal Blauw-Wit bekampt. Op het werpen van Linke scoorde Ajax 2 punten. Wilders gaf toen blijk van zijn arm geen hinder meer te ondervinden en wist zijn tegenstanders verder aan slag te bedwingen. Zelf zorgde hij voor een fraai tegenpunt, n.l. een home-run. Hierbij bleef het echter. De finale tusschen Schoten en Ajax is de mooiste strijd geweest, welke ooit in een tournooi is geleverd. In het reglement was bepaald, dat de eindstrijd 7 innings zou duren. Mocht geen beslissing zijn verkregen, dan zou de wedstrijd steeds met 1 slagbeurt worden verlengd, totdat een der clubs won. Niet minder dan zestien innings hebben beide vereenigingen het uiterste gegeven om den zilveren beker te ver overen. Ten einde de werpers, die 's-Zaterdags ook al gegooid hadden, niet te veel te vermoeien, werd na 10 innings van onzen kant Schoten voorgesteld aan weerszijden een reserve-werper op te stellen. De Mon wilde hier echter niets van weten. Daar ook Geestman zich nog vrij fit gevoelde, werd de strijd op denzelfden voet voortgezet. Het met invallers voor Van Lobberegt en Blomvliet uitkomende Ajax-team was ten slotte de gelukkige. Geestman, Ter Heide, Beumer, De Koning, De Paauw, Bloem, Hordijk, Weppner, Blomvliet, Kok en Van der Schuyt hebben hun club op waardige wijze vertegenwoordigd. Een bijzonder woord van hulde voor de werpers De Mon en Geestman is hier zeker op zijn plaats. Ofschoon een dergelijk spelverloop wel tot de uitzonderingen zal behooren, verdient het aanbeveling, dat de organisatoren van dit geslaagde tournooi hierin een volgenden keer voorzien, b.v. in den geest als hierboven omschreven. Het aanwijzen van den winnaar door loting heeft namelijk nimmer bevrediging geschonken. Woensdag 12 Juli j.l. werd deelgenomen aan het jubileumtournooi van De Spartaan, dat door omstandigheden een jaar moest worden uitgesteld. Met Bloem op de plaat wist het zeer gehavende Ajax-negental D.W.S. met 82 kansloos te verslaan. Een week later volgde de eindstrijd tusschen de lands kampioenen en Ajax. De volledige Blauw-Wit-ploeg wist met 51 te zege vieren. Niettemin was het voor Ajax, die met 5 invallers, w.o. 2 spelers van het derde negental, verscheen, een nuttige oefening. Het tweede speelde met afwisselend succes. Van de op papier niet sterke Blauw-Wit-reserves werd met 74 verloren. Na een niet bepaald foutloozen wedstrijd sneeide Hilversum aan den Middenweg met 1716. Slechts Van der Schuyt, Kok en S. de Paauw kwamen boven de middelmaat uit. Op O.V.V..O. werd met 2116 wraak genomen. De verrichtingen aan slag zijn absoluut be vredigend. Het veldwerk is echter nog voor veel verbetering vatbaar. Dat bleek ook tegen A.F.C., dat daardoor verdiend de beide punten voor zich opeischte (712). De Spartaan leek zulks eveneens te gaan doen, doch door eenige slechte aangooien van den werper der roodbroeken wisten onze reservisten nog juist een gelijk spel (66) te bevechten, wat meer was dan hun toekwam. Met Ajax III gaat het crescendo. Deze ploeg legde Rap tweemaal haar wil op (196 en 179). In het laatste treffen stond Ajax zoowaar even behoorlijk achter, doch de grootere vaardigheid aan slag gaf ten slotte den doorslag. Vooral Tholenaar en Leurs traden hierbij op den voorgrond. Ook tegen V.V.G.A. 4 toonden Losekoot en de zijnen zich beide keeren superieur. Met niet minder dan 342 en 353 kregen de ambtenaren een lesje. Dat zullen vóór de deelnemers wel geen aantrekkelijke wedstrijden zijn geweest. De even eens nog ongeslagen Watergraafsmeer-reserves werden door een 138 neder laag naar de tweede plaats verwezen. De returnmatch zal vermoedelijk wel de beslissing brengen. Het is den A-juniores gelukt ongeslagen kampioen te worden. Vooral werper en aanvoerder Kraan heeft in dit kampioenschap een groot aandeel gehad. De volgende juniores hebben tot dit prachtige resultaat bijgedragen; Kraan, Saar- loos, Voigt, Michels, P. Nieuwenburg, H. en J. Bolderink, Van der Hart en Hamann, doch ook W. Weppner, Sasbach, Ten Hoonte en Van der Schee dienen te worden genoemd. Geudeker heeft eveneens verschillende malen mede- gespeeld, doch werd wegens herhaald wegblijven niet meer opgesteld. Proficiat, jongens! De wedstrijden tegen T.I.W, leverden het maximum-aantal punten op (86 en 110). Toen de ,,A" de D.W.S.-ers op hun eigen veld ging bekampen, was de Honkbalcommissie over het resultaat niet gerust, te minder daar ons negental incompleet was De onzen sloegen zich echter kranig (geen wonder met een Kraan op de plaat) door de moeilijkheden heen en lieten hun tegen standers met 64 in het zand bijten. De debutanten in de jeugdcompetitie, O.V.V.O. en D.W.V., moesten resp. met 18—1 en 22—1 de eer aan Ajax laten. Alle begin is moeilijk! A.F.C. kon het evenmin bolwerken. Met 9—0 vonden de roodhemden in de Meerbewoners hun meesters. Ook de ,,B" heeft het niet kwaad gedaan. Wel moest zij het met 93 tegen de grootere en sterkere Blauw-Witters afleggen, doch de overige wedstrijden werden tot een goed einde gebracht. V.V.G.A. werd met de cijfers 183 en 142 in bedwang gehouden. Won Zeeburgia den vorigen keer op het nippertje, thans moest zij met 73 de meerderheid van onze hoop erkennen. Zondag 30 Juli a.s. te 12 uur binden de Ajax-juniores op eigen terrein met Blauw-Wit den strijd aan om het officieuze kampioenschap van Amsterdam. Te 14 uur wordt in het Ajax-stadion de zeer belangrijke competitie-wedstrijd AjaxBlauw-Wit gespeeld. Onze clubgenooten hebben heel wat goed te maken. Welnu mannen, stelt den ondergeteekende in de gelegenheid hierover in een volgend overzicht in geuren en kleuren te schrijven. Namens de Honkbalcommissie, E. H. VAN TUIJL. CRICKET. Geen spel is zoo rijk aan wisselvalligheden als cricket. Heeff men den eenen Zondag een eenigszins behoorlijken score opgebouwd, den volgenden Zondag ziet men zijn palen duikelen of wordt men gevangen voor een schamel aantal runs, ja zelfs ziet men dikwijls een nul achter zijn naam opgeteekend. Geen spel is ook zoo rijk aan teleurstellingen, maar wat een intense vreugde kan men beleven, indien het wel lukt, wel de runs van uw bat afvliegen en het is typisch dat hij, die eenmaal voor cricket is gewonnen, dit spel met al zijn teleurstellingen en vreugden speelt, omdat het cricket is. Maar nu ter zake; Voor de in den uitwedstrijd tegen Rio geleden nederlaag hebben wij behoorlijk revanche genomen. Ajax eerst ingaande maakte een totaal van 112 runs, waarvan Tiepen 25, F. Dukker 47. J. Pieters Sr. overtrof zichzelf met een score van 12. Rio bracht het niet verder dan 98, dank zij behoorlijk veldwerk en solide bowlery. Th. Barentsen nam 3 wickets voor 35 runs. J. C. Tiepen nam 2 wickets voor 38 runs. F. Dukker nam 4 wickets voor 16 runs. Tegen A.C.C. 2 was het jammer, dat de staart volkomen faalde, de scoor- ster had niet minder dan 5 nullen achter elkaar te noteeren. Alleen Th. Ba rentsen met 13 en F. Dukker met 16 kwamen uit de kopgroep in de dubbele cijfers met een totaal van 55. v Ook het sterke A.C.C.-elftal bracht het niet tot een daverenden score, 109 runs was het resultaat. Onze bowlingcijfers waren als volgt: Th. Barentsen: 3 voor 39; J. C. Tiepen: 0 voor 15; N. Griebling: 1 voor 11; F. Dukker: 5 voor 41. Aangezien er nog een zee van tijd was, ging Ajax nog eens batten. Rustig werd een score opgebouwd van 55 runs voor 4 wickets, waarvan F. Dukker 18 en Th. Barentsen 16 runs en werden de palen voor dien dag verder opgeborgen. V.R.A. 2b is een groot struikelblok voor ons geworden. Zij scoorden niet minder dan 205 runs voor 5 wickets, waarvan L. Mulder 101 not out en F. Popping 59 runs maakten. Hoewel Mulder eenige malen werd gemist door vangkansen, was zijn innings een sieraad voor cricket en zijn century werd hem van harte gegund. Ajax stelde hiertegenover het schamele totaal van 30 runs. Alleen F. Dukker kon zich tegen de sterke bowlerij van V.R.A. eenigszins handhaven; hij maakte 11 runs. Concentratie en nog eens concentratie, zoowel aan bat, als in het veld. Elke bal kan in je richting worden gespeeld. Cricket is geen spel voor slappelingen, cricket is een spel vol intelligentie en voor actieve menschen. Geef jezelf aan cricket, cricket de King of Sports. F. DUKKER, Maasstraat 192, Telefoon 28688, Amsterdam-Z. ATHLETIEK. Tijdens den Nieuwelingendag te Schagen op 18 Juni j.l., behaalden onze jongens nog eenige aardige resultaten, ondanks het slechte weer en de onge woon lange reis. Jammer was het tevens dat enkele athleten ons in den steek lieten, dat is toch niet de gewoonte bij Ajax, vooral niet als men zich vooruit vóór de wedstrijden aanmeldt. G. Hoffman en M. Boonstoppel kwamen beiden in de finale 100 meter. D. Hoffman wist den derden prijs te veroveren in een tijd van 12 sec., die gezien de slechte conditie van de baan (gras) lang niet gek was. Boonstoppel werd vijfde in den tijd van 12,3 sec., terwijl hij in zijn serie ook 12 sec. voor de 100 meter had geboekt. Op de 4 x 100 meter estafette hadden wij een prachtige kans gemaakt, doch helaas was het pro gramma zoo ten achter, dat wij vóór den aanvang hiervan moesten vertrekken om den laatsten trein te halen. Avondwedstrijden voor D-klassers. Zaterdag 8 Juli j.l. behaalde een ploegje van zes Ajax-athleten op de Sintelbaan eenige klinkende overwinningen. Op de 100 meter behaalde Eggie Stroomberg den eersten prijs in den tijd van 11,9 sec., terwijl hij in de serie daarvóór óók de eerste plaats bezette en wei in den tijd van 11,8 sec., Waardoor hij naar de B-klasse promoveerde Jammer was het. dat door een fout van de jury de tweede plaats van Hoffman voor ons verloren ging. Evenwel gaf Hoffman een blijk van zijn kunnen door zijn beide series te winnen in 12,2 sec. De 400 meter was zeer sterk bezet, de finale werd gewon nen in A-tijd, Hans Lans en Ko Snabilié eindigden in hun serie op de derde plaats. De tijd van Hans was zelfs 57,8 sec., zoodat hij naar de C-klasse overging. Wim Voorthuyzen liep voor het eerst op de 1500 meter en gezien deze afstand voor een beginneling zeer zwaar is, mogen wij met het resultaat (de tiende plaats van een veld van minstens 20 loopers) zeer tevreden zijn. Ten slotte liepen Guus Drager (800), Hans Lans (400), G. Hoffman (200) en Eggie Stroomberg (200) de Olympische Estafette. Na een enerveerenden strijd, waarbij het uitstekende loopen van onze athleten opviel, kwam Ajax als eerste binnen, vóór A.V. 1923 en A.A.C., in den goeden tijd van 3 min. 57,7 s. Zij nog vermeld dat Guus Drager vèrsprong voor Ger Tillart, die momenteel ziek is en die wij van harte beterschap toewenschen. Guus wist zelfs met een sprong van 5,60 meter de vierde plaats te bezetten. Aan allen, die den naam van Ajax op dezen dag hoog hielden onzen dank en aan de overwinnaars onze hartelijke gelukwenschen. Terugkomst Wil van Beveren. Gaarne wil ik, namens alle athleten, Wil van Beveren een hartelijk welkom in Amsterdam toeroepen en tevens in onze vereeniging. Wij hopen dat alle jongens nog vele jaren van de wijze raadgevingen van Wil zullen profiteeren en dat Wil met hetzelfde enthousiasme als voren ons weer zal opkweeken en aanvoeren, opdat wij den naam van Ajax op de athletiekvelden met trots kunnen voeren. KO SNABILIÉ. Verantwoordelijk voor den geheelen inhoud: F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht - Drukker: drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1944 | | pagina 2