Bestuursmededeelingen A. F. C. A J A X c r A 1 A V A» tt A J A A A r Aan onze Leden 1 Seer.: J. ELZENGA, 3e Helmersstr. 47B, Amsterdam-W., Tel. 82429 N.C. 04003 NIEUWS UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN. Algemeene Vergadering. Deze wordt gehouden op Dinsdag 11 Juli a.s. in het Americain Hotel, ingang Marnixstraat, aanvang 7 uur precies. Training. Met ingang van 29 Juni zal de Voetbal-training worden stopgezet tot 31 Juli a.s. De training begint weer op Woensdagmiddag 2 Augustus voor de Adspiranten, op Dinsdagavond 1 Augustus en Donderdag 3 Augus tus voor de werkende leden. Honkbal-training gaat door op Woensdagavond. Athletiek-training: Dinsdag op de Sintelbaan en Vrijdag op het Ajax-terrein. Volgens art. 9 van het H.R. gaan de volgende Juniores over naar de afdeeling Werkende leden: J. de Clercq, J. H. J. Cliteur, H. van Driel, H. J. Frinsel, C. J. Kuyper, S. de Paauw, F. J. Pieters, K. v. d. Schuyt, B. D. de Sterke, J. C. Wijnbergen en W. Weddepohl. Van de Adspiranten naar de Juniores-afdeeling: J. J. Bijlsma, B. Fritz, A. van Gosliga, C. v. d. Hart, J. ten Hoonte, J. W. F. de Hoop, G. van Horn, P. A. van Jaaren, A. Kraan, P. v. d. Meulen, H. M. Meyer, J. F. Michels, M._KLJJ~_Michels, P. Nieuwenburg, J. Rol, R. Salomons, L. B. SchiiTTPTF. F. Sloot- mans, A. Spanjaard, G. Voigt, H. G. Wenderhold, J. G. v. d. Wijngaard, L. Volkers, N. Marinus, S. van Wetering, K. Bekker en G. Gysen. Nieuwe donateurs. Voorgesteld als donateur: de Heeren J. P. A. v. d. Poll, R. J. Geel, C. W. v. Rijn, W. Geysen, E. de Rijk, W. R. Pronk, C. Bonebakker Jr., W. D. Voorthuyzen, W. J. Schuurhuizen, H. C. A. Molleman, A. A. Meijer, A. v. d. Wijk, H. K. Smit, P. G. J. Kaarsgaarn, C. Eeman, W. K. ten Bruggen Cate, G. N. Ripken, A. A. Smits Jr., J. A. Kool, C. L. F. M. Ie Roux, H. Mulders, J. v. d. Maesen, Jacob v. d. Maesen, A. de Groot, H. Timmerman Jr., H. Dikker, B. van Randeraat, P. J. L. Koot, E. J. van Overeem, L. F. Bant, J. J. Böhmer, Th. H. Janssen, G. Hoffman, D. W. Hartman, F. Hen driks, W. J. Reneman, L. Veenhof, M..v. d. Poll, J. Seijlhouwer, H. M. Hoogewoud. Toegang Honkbalwedstrijden. Honkbal wedstrijden zijn toegankelijk voor leden en donateurs, uitsluitend op vertoon van diploma. Verloofd. Mejuffrouw Sary Groenewoud en de Heer Ko Snabilié Amsterdam, 18 Juni 1944. Aan Ko en zijn toekomstige bruid onze hartelijke felicitaties. Bezoek Algemeene Vergadering. Door den Heer C. de Vlieger werd Verleden jaar bij de rond vraag op de Algemeene Vergadering er zeer terecht opgewezen, dat het bezoek aan onze jaarvergaderingen bijzonder slecht is en dat een goed Ajacied niet alleen op het voetbalveld de belangen van onze club moet behartigen, doch ook bij andere gelegen heden blijk van zijn belangstelling behoort te geven. Dit geldt zeer zeker voor de Algemeene Vergaderingen, waar gewichtige besluiten kunnen worden genomen waarop dan later geen ver haal meer is. Z.i. zou een goed middel zijn andere vereeni- gingen doen dit allang om bij verzuim zonder geldige redenen een boete op te leggen. B. VOETBAL. Als deze „Bestuursmededeeling" onder de oogen van onze lezers komt, is het voetbalseizoen 1943/44 verleden tijd en kunnen wij ons de komende maanden wederom bezig houden met de mooie zomer sporten. Honkbal, Athletiek en Cricket vieren weer hoogtij en de liefhebbers van deze sporten, die toch voor voetballers bij uitstek geschikt zijn, kunnen zich en dit is een zeer voornaam ding ook in onze vereeniging onder goede- en bekwame leiding tot spelers van den eersten rang ontwikkelen. Om echter tot topprestaties te komen, is net als bjj voetbal, op de eerste plaats training en nog eens Amsterdam, 17 Juni 1944. training noodig en hij, die daar niets voor gevoelt kan beter gaan visschen of langs de lijnen als toeschouwer fungeeren. Dit geldt spe ciaal voor Honkbal, daar de Heeren van Tuyl, Hordijk en hun mede Commissieleden, spelers, die wel een wedstrijd willen spelen, maar trainen niet noodig vinden, kunnen missen als de boer (en ieder ander) zijn kiespijn. Maar aangezien wij nog een restant uit den voetbalpot hebben te verwerken en de Heeren van de zomersporten heusch hun eigen boontjes wel kunnen doppen, zullen wij over dit thema niet verder doorborduren en eens gaan kijken wat de laatste stuiptrekkingen van Koning Voetbal ons hebben gebracht. Ons eerste elftal trok, om in vorm te blijven, op 30 April 1.1. naar 's-Hertogenbosch. B.V.V. was hier onze gastvrouwe en liet, in ant woord op het geschrijf over het slechte voetbal in het Zuiden, eens zien wat ze in de mars heeft. Dat viel geweldig mee en volkomen verdiend werden wij met 42 verslagen. Wel moesten Fischer en Drager door ongelukjes spoedig uitvallen en was de leiding van den scheidsrechter niet perfect, maar de B.V.V.-ers speelden zeer be hoorlijk voetbal en hebben de overwinning, door beter en enthou siaster spel, zooals reeds gezegd, volkomen verdiend. Hun spel is harder dan in het Westen, maar dat weten wij uit ervaring al zoo lang, dat wij er in vroegere dagen altijd rekening mede hielden. Snel afgeven van den bal is in het bijzonder tegen de Zuiderlingen raadzaam, doet men dat niet, dan vallen er al gauw brokken, met alle gevolgen van dien. Hoe het echter ook zij, hard spel of niet, wij hebben in Den Bosch kunnen constateeren, dat ze in het Zuiden nog zeer behoorlijk voetballen en dat er ook voor een Westerling nog wel het een en ander te leeren valt. De N.V.B.-beker zal dit jaar niet in onze prijzenkast prijken. Tijdens de voor-ronde hadden wij daar al zoo'n vermoeden van, daar het in de wedstrijden tegen de tweede klassers niet vlotten wilde. Verleden jaar zat er, wat men noemt, pit in onze ploeg en wilden de Heeren tot iederen prijs den beker winnen. Nu ging alles even stroef en zonder eenige animo en dat is tegen Blauw-Wit funest geworden. De Blauw-Witters waren van plan om dit jaar den beker in de wacht te sleepen en alhoewel hun dat uiteindelijk niet is gelukt, hebben zij toch het genoegen gesmaakt ons uit te schakelen. Noodig is het zeer zeker niet geweest, want een buiten gewoon elftal hebben de Stadionbewoners niet, maar zij hebben gestreden met volledige overgave en dat heeft hun de overwinning gebracht. Met 13 stierven Keizer en zijn mannen den bekerdood en was het officiëele voetbalseizoen voor ons afgeloopen. Er zijn als sluitstuk nog een paar trips in de Provincie geweest, maar die werden meer voor de gezelligheid gemaakt, dan voor de voetballerij. Het stedelijke elftal van Bergen op Zoom werd verslagen met 62 en het dito van Tegelen kreeg met 54 klop. Ajax 2 ging wegens het kampioenschap ook op stap en maakte een reisje naar Spakenburg en Uithoorn. Tegenstanders van formaat kregen onze spelers niet tegenover zich, daar zoowel Uithoorn als de Spakenburgsche „Windvogels" met een nederlaag genoegen moesten nemen. Uithocypn verloor met 42 en „Windvogels" met 7—2, hetgeen voor beide vereenigingen nog een verdienstelijk resul taat was. Was de voetbalkunde van deze tegenstanders dan niet groot, de gastvrijheid was geweldig en wij hebben kunnen consta teeren, dat de stedelingen, wat de voeding betreft, bij de provincialen een tikkeltje achter liggen. Een combinatie van Ajax 2, 3 en 4 ging met de Pinksterdagen naar het Noorden en veel spijt zullen onze jongens van dezen tour niet hebben gehad. Als men de verhalen hierover tenminste hoort, dan is het twee dagen pret en culinair genot geweest en als old-man" denk je dan met weemoed terug aan je eigen voetbaltijd. Sportief werd deze reis ook nog een succes, daar van Mussel- kanaal met 32 en van Klazinaveen met 10 werd gewonnen. Ajax 5 trok ter eere van het kampioenschap naar Rotterdam en versloeg aldaar een „de Musschen-combinatie" met 2—0. Ook deze Heeren hebben zich best geamuseerd en zijn nu van plan het vol gende jaar weer kampioen te worden en dan het kampioenschap met een uitstapje te vieren. Ajax 6 besloot de competitie met twee overwinningen. Swift 3 moest er met 90 aan gelooven en T.I.W. 2 verloor met 43, zoodat onze jongens als nummer twee geëindigd zijn, wat in deze zware afdeeling een keurige prestatie is geweest. JEUGDVOETBAL. Adspiranten 1 zijn er in geslaagd, om op het kampioenschap beslag te leggen. Na met de concurrenten „de Volewijckers"-adspiranten de punten te hebben gedeeld (22), werd van A.F.C. met 40 gewonnen en was het kampioenschap een feit. Door de overwinning op A.F.C. werd tevens weer voor een jaar beslag gelegd op de „Bosch plaquette", zoodat deze zege een dubbel succes was. De namen van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1944 | | pagina 1