A. F. C. A J A X Bestuursmededeelingen Aan onze Leden I N.C. 04003 MM Seer.: d. ELZENGA, 3e Helmersstr. 47B, Amsterdam-W., Tel. 82429 Amsterdam, 12 Februari 1944. HARTELIJK DANKI Nu ik weer zoover hersteld ben, dat ik de wedstrijden kan bezoeken, is het mij een behoefte het bestuur, leden en donateurs van Ajax hartelijk dank te zeggen voor de groote belangstelling die ik tijdens mijn ziekte heb mogen ondervinden. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter A.F.C. „Ajax". NIEUWS UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" zegt officials van den N.V.B. en zustervereenigingen, alsmede leden, donateurs en supporters hartelijk dank voor de ons ge zonden Nieuwjaarswenschen. Diploma's 2e halfjaar seizoen 1943/44. Voor leden, die hun diploma 2e halfjaar, seizoen 1943/44, nog niet hebben opgenomen, bestaat de mogelijkheid hun contri butie over te maken per Postgiro (rekening no. 123977, pen ningmeester A.F.C. „Ajax"). Bij den eerstvolgenden thuiswedstrijd zal zonder dit diploma geen toegang worden verleend. N.V.B.-beker. Het bestuur heeft besloten ook dit jaar weer in te schrijven voor deze wedstrijden, zoodat Gerrit Keizer en zijn mannen als beker houders de taak wacht het zilveren kleinood te verdedigen. Thuiswedstrijden Ajax I. In de vorige Bestuursmededeelingenheeft men kunnen lezen, dat tijdens de wedstrijden van ons eerste elftal het betreden en/of verblijven op het binnenveld voor leden en donateurs ver boden is. Daar men hiervan weinig of geen nota heeft genomen, maakt het bestuur er op attent, dat, met uitzondering van de elftalcommissie, een ieder, die dit verbod overtreedt onmiddellijk verwijderd zal worden. Ook gelieve men er nota van te nemen, dat tijdens de rust de kleedkamers van het eerste elftal verboden terrein is. Jeugdtournooi E.D.O., Haarlem. Op 9 en 10 April a.s. (Paaschdagen) organiseert de Haarlemsche voetbalvereeniging E.D.O. een jeugdtournooi. Onze vereeniging ontving een uitnoodiging om deel te nemen en zullen nu Juniores I en Adspiranten 1 met de Paaschdagen naar Haarlem trekken om daar de Ajax-kleuren hoog te houden. Jeugdtournooi V.V.A. Aan het door V.V.A. te houden jeugdtournooi zal worden deel genomen met een adspirantenelftal (leeftijd tot en met 15 jaar). Lezing voor Juniores en Adspiranten. De jeugdcommissie stelt zich voor, om in den loop van de maand Maart wederom een lezing te doen houden voor onze Juniores en Adspiranten. De Heer Keizer, onze populaire doelverdediger van het eerste elftal, zegde reeds toe, onzen jongens het een en ander van zijn ervaringen op voetbalgebied te vertellen, terwijl wij met nog eenige prominenten uit de voetbalwereld in onderhandeling zijn getreden. Het beloofd een interessante lezing te worden en wij vertrouwen, dat onze jeugdleden in grooten getale aanwezig zullen zijn. Plaats en tijd wordt nader bekend gemaakt. Burgelijke Stand. Op Woensdag 26 Januari '44 is het huwelijk voltrokken tusschen: den Heer J. H. Stoffelen en Mej. Woutrina Boer. Namens Ajax wenschen wij Joop en zijn bruid een gelukkige toekomst en bieden van deze plaats onze hartelijke felicitaties aan. De Kienavond, gehouden op 24 December l.l. is wederom een groot succes geworden. Meer dan driehonderd dames en heeren waren aan wezig en menigeen kon na afloop een mooien prijs mee naar huis nemen. De clubavond-commissie heeft eer van haar werk gehad en het lijkt ons dan ook niet misplaatst, om den Heeren Elzenga, Oomes, Dukker en Gebrs. de Wit van deze plaats namens de aan wezigen en ook namens onze vereeniging hartelijk dank te zeggen voor het vele werk in deze verricht. Ook de dames en heeren, alsmede de firma's, die door het schenken van prijzen tot het slagen van dezen avond zooveel hebben bijgedragen, namens Ajax onzen hartelijken dank. B. VOETBAL. „Wij zijn nu op de vijfde plaats aangeland en als het meeloopt kunnen wij deze competitie nog op een behoorlijke plaats beëindigen", schreven wij in ons vorige overzicht en.... het is meegeloopen. Ons eerste elftal heeft een prachtige eindspurt ingezet en heeft door een serie daverende overwinningen de tweede plaats bereikt. Helaas was de achterstand op V.U.C. te groot (acht punten) om ook deze vereeniging nog te passeeren en het is dan ook dubbel jammer, dat de wedstrijden tegen 't Gooi en D.H.C. verloren gingen. Gedane zaken nemen echter geen keer en bovendien zou het voor de Hagenaars, die bij den aanvang van de tweede helft practisch al kampioen waren, wel een heel bittere pil zijn geweest, als zij in 't gezicht van de haven hadden moeten stranden. Weliswaar heeft de 80 nederlaag, die de V.U.C.-ers van ons te slikken kregen aan dit om de zaak maar vooruit te loopen vermoedelijke kampioenschap geen luister bij gezet, maar daar tegenover staan zulke ver rassende overwinningen van de Hagenaars, dat er wel niemand zal zijn, die den zwart-witten hun kampioenschap zal misgunnen. Wat onze vereeniging be treft, onze hulde en succes in den strijd om de gouden plakl Om dan tot ons eerste elftal terug te keeren; tegen V.S.V. bevestigde ons elftal den goeden vorm van de laaste weken en werd na spannenden strijd een 30 overwinning behaald. Tot kort voor het einde stonden wij met 1—0 voor, doch twee mooie doelpunten, vooral het laatste, een keihard schot van Fischer, brachten ons een ruime overwinning. Tegen het met revanchegedachten rondloopende R.F.C. heeft ons team het zeer moeilijk gehad en de 31 zege is dan ook een dubbeltje op zijn kant geweest. R.F.C. heeft, zooals nu eenmaal tegen ons te doen gebruikelijk is, alle pogingen gedaan, om ons een beentje te lichten, doch dank zij het goede werk van Klein, Potharst en vooral Gerrit Keizer is dat den Rotter dammers niet gelukt. Toen nu deze lastige klip omzeild was, hadden wij allen hoop, dat de komende serie thuiswedstrijden met goed gevolg afgewerkt zou worden en.... deze ho<^ is werkelijkheid geworden. Het eerste slachtoffer werd onze oude tegenstander ,,Feijenoord". De strijd tegen deze vereeniging heeft door de jaren heen altijd iets aparts gehad en zal naar wij hopen altijd een apart cachet blijven behouden. Wat het is valt moeilijk te definieeren, maar welken wedstrijd men ook neemt, er is maar één AjaxFeijenoord. Zoo ook nul Er was weer sfeer, echte voetbalsfeer, d.w.z. veel publiek, spanning, kleine ruzietjes, laaiend enthousiasme bij de doelpunten en na afloop voetbal vreugde en voetballeed. Deze keer was de voetbalvreugde weer eens aan onzen kant en daar in Rotterdam de Fijenoorders met lachende gezichten het veld verlieten zijn wij, wat dit punt betreft, weer quitte. Der traditie getrouw is ook deze AjaxFeijenoord-kamp weer van het begin tot het einde spannend geweest. De Rotterdammers begonnen met een élan en een verve, die ons het ergste deed vreezen, doch onze achterhoede hield het hoofd koel, Keizer stopte prachtig eenige moeilijke schoten en toen ook onze voorhoede zich meer ging roeren begon zich voor ons duidelijk af te teekenen, dat dit Feijenoord-elftal weinig of geen succes zou kunnen boeken. Het verschil in spelopvatting was te groot. Feijenoord zocht het steeds in de breedte terwijl bij ons afwisselend kort en lang werd gespeeld. Ook het steeds maar weer opdringen van de Rotterdamsche backs moest uiteindelijk noodlottig worden en overeenkomstig de wet van oorzaak en gevolgen lag in dit foutieve systeem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1944 | | pagina 1