Afax 2 gaat rustig op den weg, die naar het kampioenschap leidt, verder. Tegen D.W.S. 2 in den polder werd slechts een punt verspeeld (11), doch de hieronder genoemde wedstrijden werden niets dan overwinningen. A.F.C. 2 werd geklopt met 31, Z.F.C. 2 met 32, de Spartaan 2 met 51, Hilversum 2 met 150 en Haarlem 2 met 41. De wedstrijd tegen Hilversum 2 valt feitelijk buiten het kader, daar hier moeilijk van een wedstrijd gesproken kan worden. De Hilversummers verschenen n.l. met tien spelers, waarbij nog invallers en een juniorspeler. Tijdens den wedstrijd vielen twee spelers uit en toen tegen het einde ook de junior niet verder kon, bleven er zeven man over en moest de scheidsrechter de match staken. Het was niet prettig voor de groen-witten, maar er zat niets anders op. Ons tweede gaat nu ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst en het moet al raar loopen, als Piet Weppner en zijn team- genooten geen kampioen worden. Houd je taai, Pietl Ajax 3. Wat dit elftal betreft, moeten wij eerst even iets recht zetten. Wij schreven n.l. in onze vorige „mededeeling", dat van D.W.V. 2 met 21 werd verloren, doch waren abuis, daar onze jongens aan den Leeuwarderweg een zwaar bevochten 21 overwinning boekten. Zij waren hiervan schijnbaar zoo geschrokken, dat den Zondag d.a.v. op eigen veld met 13 van De Vole- wijckers 2 werd verloren. Tegen Zeeburgia 2 ging het echter weer beter en bleven Beumer c.s. met 32 in de meerderheid. Blauw-Wit 3 moest er op eigen terrein met 41 aan gelooven, 't Gooi 2 na hevigen strijd met 21 en B.F.C. 2 werd met 132 verpletterd. De return-match tegen D.W.V, 2 ging echter, na een 21 voorsprong, met 23 verloren, zoodat ons elftal uit negen wedstrijden 14 punten bij elkander heeft geschopt. Zooals men ziet, heeft ons derde dus notf een redelijke kans op het kampioenschap en vertrouwen wij dat onze jongens deze kans met hand en tand zullen verdedigen. Ajax 4 wordt geen kampioen, dat staat wel vast. Er worden zoo nu en dan wel aardige resultaten geboekt, maar daar staan weer zulke zware nederlagen tegenover, dat ons elftal wel in het midden van de ranglijst zal eindigen. Van Vriendenschaar 2 werd verloren met 13, van de Spartaan 3 gewonnen met 82(1), van O.V.V.O. 2 weer verloren met 30. Vervolgens kregen wij twee overwinningen en een gelijk spel, n.l. tegen Blauw-Wit 4 {21), tegen A.F.C. 4 (20) en U.V.V. 2 (22) om Zondag j.l. door D.O.S. 2 met 8—4 in de pan gehakt te worden. Al worden wij dan geen kampioen, jongens, een behoorlijke plaats kan er behaald worden en dushet moet. Play up! Ajax 5 stevent weer regelrecht op het kampioenschap af. Slechts één punt werd verspeeld en wel tegen Zeeburgia 4, maar voor de rest was het al over winning wat de klok sloeg. Fokke 2 werd verslagen met 50, C.N.F. 2 met 83, Madjoe 2 met 60, Ontwaakt 2 met 41 en tegen Zeeburgia werd het dan 44. In totaal scoorde ons elftal, in zes wedstrijden, 39 doelpunten, waar tegenover de resp, tegenstanders 8 goals stelden. Dat kan een kampioenschap met dikke cijfers worden, mannen! Ajax 6, ingedeeld in de reserve 2e klasse C, hield zoo huis onder de con currenten, dat ons elftal naar een hoogere afdeeling promoveerde. Uitslagen van 170, 112 en 231 werden te geleerd en het was dan ook juist gezien, om onze jongens in een zwaardere afdeeling hun geluk te laten beproefen. De eerste wedstrijd tegen Blauw-Wit 5 werd verloren met 24, hetgeen natuurlijk geen schande was. Tegen Fit 2 ging het beter en wonnen v. d. Pol c.s. met 42, maaren nu komt het.... de volgende tegenpartij. S.A.V.M. 2 werd afgedroogd met 111. Rijst de vraag, zou ons elftal nu nog te laag aan geslagen zijn? Wij zijn benieuwd hoe de mannen van 't zesde het er verder af zullen brengen. JEUGDVOETBAL. Juniores 1 zullen het dit jaar wederom niet tot een kampioenschap brengen, dat staat wel vast. Wel gaat het een stuk beter dan verleden jaar, worden er zoo nu en dan aardige successen geboekt, maar het elftal speelt niet constant genoeg. Van R.K.V.V.A. werd gewonnen met 40, doch van De Volewijckers verloren met 24. Deze nederlaag was zeer zeker niet noodig geweest, daar ons elftal door beter spel een 20 voorsprong had verkregen. Toen echter na de rust De Volewijckers een tegenpunt scoorde was ons team de kluts kwijt en verloren wij, zooals reeds gezegd, met 24. Tegen Blauw-Wit, op eigen veld nog wel, ging het al bijzonder slecht en moesten Kees v. d. Schuyt en zijn makkers een 14 nederlaag incasseeren. De uitwedstrijd tegen D.W.S. werd, tegen alle verwachtingen in, met 21 gewonnen en daar de week daarvoor A.F.C. met 20 was verslagen en vervolgens D.W.V. er met 70 aan moest gelooven, was er alle redenen tot optimisme. Zondag j.l. tegen Zeeburgia was het echter weer mis en verloor ons elftal met 01. De stand luidt nu: gesp. gew. gelijk verl. punten plaats Juniores 1 9 5 0 4 10 4 Juniores 2 vallen dit seizoen ook erg tegen. Er werd verloren van de Spartaan met 23, van Z.S.G.O. met 01 en van de Meer met 23. Gelijk gespeeld tegen Blauw-Wit (1—1) en D.W.S. (0—0) en gewonnen van De Vole wijckers (20) en D.O.S.S. (70). De laatste wedstrijd ging tegen D.O.S.S. en zullen wij maar hopen, dat nu een keerpunt ten goede is gekomen. Op papier is het elftal sterk genoeg en aan de hand van de betrekkelijk kleine nederlagen hebben wij zoo'n idee, dat in de returnwedstrijden door onze jongens voor de nederlagen revanche zal woren genomen. Aan jullie de daad, boys! Voor de goede orde nog even memoreeren, dat, zooals wij in de vorige ,,mèdedeeling" schreven, niet van V.V.A. werd verloren, doch na spannenden strijd met 43 door ons team werd gewonnen. Tevreden, Jacobsen? De stand luidt hier: gesp. gew. gelijk verl. punten plaats Juniores 2 9 3 2 4 8 7 Juniores 3 kunnen eveneens niet hoog van den toren blazen. Drie nederlagen en één overwinning is de oogst van de afgeloopen Zondagen. Tegen D.V.A.V. (35), Madjoe (34) en T.O.G. (16) werd verloren, doch de match tegen Wilskracht leverde een 31 overwinning op. Verder kwam Zondag j.l. Zee burgia niet op, zoodat ons elftal hierdoor èn door terreinafkeuring aardig achterop geraakt. De stand is hier: gesp. gew. gelijk verl. punten plaats Junioren 3 5 1 1 3 3 6 Adspiranten 1 doen het dit jaar uitstekend en schijnen van plan te zijn om kampioen te worden, waartegen wij in 't geheel geen bezwaar hebben. Uit 9 wedstrijden behaalde ons elftal 16 punten met 43 goals voor en 11 tegen. Alleen tegen Z.F.C. in Zaandam werd met 03 verloren, hetgeen door tegen slag, in de laatste minuten van dezen wedstrijd, is geschied. Dat was „pech gehad", jongens; maar Z.F.C. komt nog in Amsterdam en dan kunnen jullie die nederlaag ongedaan maken. Dat wij weer een zeer behoorlijk adspiranten- elftal hebben is natuurlijk prettig, maar wat de meeste voldoening schenkt, is, dat er goed voetbal door onze jongens wordt vertoond en zooiets geeft weer moed voor de toekomst. Van de overige adspiranten-elftallen nemen het derde, vierde en achtste elftal een behoorlijke plaats in doch de andere teams scharrelen zoo ongeveer onderaan in hun resp. afdeelingen. Hieronder de standen van het adspiranten voetbal: gesp. gew. gelijk verl. punten plaats Adspiranten 1 9 8 0 1 16 le 2 6 2 0 4 4 6e 38 5 1 2 11 2e 4 6 4 1 1 9 2e 5 7 1 0 6 2 6* 6 7 1 2 4 4 7C 7 5 1 1 3 3 8 5 3 1. 1 7 j2e Zooals men ziet is het dus niet geweldig en besluiten wij met den wenisch dat wij in de volgende „mededeeling" met betere resultaten voor den daV kunnen komen. Bf ATHLETIEK. Iets over de wintertraining. Het is een verheugend verschijnsel, dat de Ajax-athleten in de gelegenheid worden gesteld van de indoor-training te profiteeren. Vooral voor hen, die behoefte hebben aan lenigheidsoefeningen, is een indoor-training onontbeerlijk. Wanneer men eenmaal zoo'n training heeft meegemaakt, blijft men een trouw bezoeker van dit soort trainingen, temeer daar er altijd zoo'n opgewekte stemming heerscht, iets, waaraan we, vooral in dezen tijd, zoo'n groote behoefte hebben. Een goed humeur is bij alle verrichtingen, ook in het dagelijksch leven, m.i. de inleiding van de beste successen. Spelenderwijze bevordert de indoor- training de conditie en geeft een nuttige afleiding. In Co Houtman hebben wij een leider, die er zeker voor zal zorgen, dat aan alle door mij genoemde factoren wordt voldaan. Het ligt in de bedoeling van Ajax om met de outdoor-training begin December te beginnen. Iedere looper, springer, werper heeft dan de taak zijn uithoudings vermogen zooveel mogelijk op te voeren, zijn spieren sterker en vooral „langer" te maken, zijn techniek door rustigen, geconcentreerden arbeid op te voeren, om in Maart, wanneer de eigenlijke harde wedstrijdtraining aanvangt, voldoende opgewassen te zijn tegen de daarbij te doorstane vermoeienis. M.i. is het het beste dit (de outdoortraining) in een boschrijke omgeving te doen, waarbij de specialisten van alle onderdeden der athletiek elkaar b.v. in een ge- zamenlijken 3000 meter-loop kunnen ontmoeten, waarbij een rustig tempo ge- loopen wordt en steeds aan den stijl gedacht moet worden, terwijl elk wedstrijd-idee ontbreekt. In verband hiermede zal ook dit jaar worden ge tracht eens per maand in Laren te trainen. Voor zoover dit babbeltje. Tot den volgenden keer. WIL VAN BEVEREN. Training. De athleten zijn, na de gebruikelijke rustperiode, weer aan de voorbereiding voor het volgende seizoen begonnen. Onder leiding van Co Houtman is er 's Woensdagsavonds indoortraining in de Spieghelschool aan de Overtoom. Aanvang half acht. Verder begint Zondag 5 December a.s. de ,,outdoor"-training. Aanvang half tien op de Sintelbaan, Olympiaplein. H.H. Deelnemers worden beleefd verzocht wel op tijd aanwezig te willen zijn, opdat niet behoeft te worden gewacht. MIDDENDORP. Bij het ter perse gaan van deze „Bestuursmededeeling" bereikte ons het droevige bericht van het overlijden, door een noodlottig ongeval, van den Heer F. GEHRELS in den ouderdom van 52 jaar. Wijlen de Heer Gehrels was reeds vele jaren lid van onze vereeni- ging, speelde in zijn tijd meerdere malen voor ons eerste elftal en maakte dit jaar nog deel uit van ons cricketteam. Wij verliezen in hem een trouw Ajacied. Hii ruste in vrede. Verantwoordelijk voor den geheelen inhoud: F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrecht - Drukker: drukkerij „Grafica", Elandsgracht 37, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1943 | | pagina 2