De finale tegen Zeeburgia had een spannend verloop doch niettegenstaande verwoede pogingen van onze jongens om den beker in de wacht te sleepen bleef Zeeburgia met 10 in de meerderheid en moesten wij ons met den zeer zeker welverdienden tweeden prijs tevreden stellen. Ook de tweede Zondag van het nieuwe seizoen bracht ons successen, In het Zilveren Pont-Tournooi elimineerde ons eerste elftal de Utrechtsche tweede klasser Elinkwijk met 62, Een pittig ploegje brachten de Utrechtenaren in het veld, doch hoe zij zich ook inspanden, aan een stevige nederlaag konden zij niet ontkomen. Het eerste kwartier hielden zij zich goed staande, doch toen Ajax eenmaal den weg naar het doel had gevonden was hun lot beslist en werden zij tenslotte overspeeld, In het Frankendaal-Tournooi klopte een Ajax- Combinatie de derde klasser ,,de Meer" met 31, Volgens ooggetuigen was het de beste match van dien dag, hetgeen een compliment voor onze jongens inhoudt. Een andere Ajax-Combinatie verloor in het Neerlandia-Tournooi, op een bar slecht veld, van den eeuwigen kampioen T.O.G, met 23, hetgeen naar wij vernamen, in het geheel niet noodig was geweest. Tenslotte klopten onze Juniores I in een vriendschappelijk partijtje de Blauw-Wit Juniores I met 30, waarbij zich het opmerkelijke feit voordeed, dat onze doelman, Henk v. d. Berg, drie penalties uit zijn doel hield. In het R.C.H.-Tournooi stopte hij ook al vele strafschoppen, zoodat dit schijnbaar een specialiteit van hem is. De finale van het Zilveren-Pont-Tournooi bracht ons een verdiende 51 zege op de Volewijckers, zoodat deze mooie prijs voor een jaar in ons bezit is ge komen. Het eerste kwartier waren de Volewijckers het meest aan bod en liep ons elftal nog naar zijn vorm te zoeken. Maar bij een plotselingen aanval van rechts kreeg Theo Brokmann van Gerrit Fischer den bal op zijn schoen en was met een hard schot de teerling geworpen. Geen minuut later schoot Theo via de paal weer in en waren de Volewijckers hierdoor zoo van streek, dat Fischer de kans kreeg, om met een doffen dreun nummer drie langs doelman Bruist te jagen. Practisch was hiermede de strijd beslist, want om een 30 achterstand in te halen en in een voorsprong om te zetten, zal voor iedere tegenpartij, tegen de ploeg, die wij momenteel in het veld hebben, wel onmogelijk zijn. Rustig werd er dan ook door ons elftal verder gespeeld en voor half-time kwam er geen verandering meer in den stand. Na de rust sloeg Jan Potharst een bal, die zeker in ons net zou zijn verdwenen, uit het doel en scoorde de Volewijckers uit de toegekende penalty een tegenpunt. Even leefde de hoop bij onze tegenstanders op, maar Theo Brokmann dacht er anders over en met een prachtig schot doelpuntte hij voor de derde maal, om even later een ,,wel bekeken" (zijn vierde) doelpunt te scoren. Vijf tegen één is een behoorlijk resultaat, maar als er in de voorhoede wat minder gepingeld was geworden (specialiteit van Korndorffer, moet je afleeren, Joop) was de score beslist hooger geweest. Overigens is er goed gespeeld. Achterhoede, met Keizer aan het hoofd, prima. In de halflinie Klein en Veen de uitblinkers. Guus Drager en Gé van Dijk konden het samen weer best vinden en vormden het beste deel van onze voorhoede. In het Frankendaal-Tournooi gingen onze jongens eveneens met den eersten prijs schoot. In de morgenuren werd tegen Zaandijk, bekend uit den strijd om den N.V.B.-beker, met 00 gelijk gespeeld. Strafschoppen daar moeten wij het dit jaar zeker van hebben brachten ons in de finale tegen Volendam. Veel hadden de paling-menschen niet in te brengen en met 61 bleven onze spelers in de meerderheid, zoodat onze aanvoerder den eersten prijs in ontvangst mocht nemen. Verder vond nog een treffen tusschen D.W.S.- en Ajax-jeugd plaats, doch daar komen wij nog nader op terug. B. ATHLETIEK. De Nieuwelingendag op 1 Aug. j.l. bracht ons weder een tweetal successen. Paul v, d, Meulen werd op de 400 m. C-klasse, tweede in precies 56 sec. (zelfde tijd als mo. 1). Verder liep Ko Snabilie een uitstekende 800 m. D, in 2 min. 15 sec., waardoor hij naar de C-klasse promoveerde. Ajax Vijfkamp. Voornamelijk dank zij de „motor" der rood-witte athleten, Arie Knijn, wordt momenteel een onderlinge Vijfkamp voor Seniores en een Vierkamp voor Juniores gehouden. De vijfkamp bestaat uit: 100 m. hardloopenj 400 m. hardloopen; hoog- en vèrspringen en kogelstooten. De Vierkamp omvat: 80 m. hardloopen; hoog- en vèrspringen en kogelstooten. Dinsdagavond 24 Augustus j.l. werd het eerste gedeelte afgewerkt. Naast de athleten gaven vele voetballers acte de présence, zoodat wat de deelnemers betreft, de opzet reeds alleszins geslaagd kan worden beschouwd. Er wordt gebruik gemaakt van de z.g. „Finsche puntentelling", waardoor een ieder met evenveel kans op de overwinning kan deelnemen. Guus Drager geeft elders in deze „Mededeeling" een verslag van deze wed strijden. .1.. Door expert Co Houtman kon reeds worden geconstateerd, dat er „materiaal onder de deelnemers zit. Het ontbreekt natuurlijk nog aan de noodige techniek; velen hadden b.v. nog nooit „gekogeld" of vèrgesprongen. Wanneer onder leiding van trainer Houtman het volgende seizoen geoefend wordt, zullen resul taten zeker niet uitblijven. MIDDENDORP. Onderlinge Athletiek-wedstrijden voor Ajax-leden. Dinsdag 24 Augustus j.l. is een aanvang gemaakt met de onderlinge athletiekwedstrijden voor Ajax-leden; n.l. een vijfkamp voor de seniores en een vierkamp voor de juniores. Ondanks de korte voorbereiding en geringe bekendmaking was de opkomst goed te noemen. Er hadden zich 23 leden voor de vijfkamp en 18 voor de vierkamp gemeld en zoo kon den eersten avond begonnen worden met 100 meter hard loopen, kogelstooten en vèrspringen voor de seniores en 80 meter hardloopen en vèrspringen voor de juniores. De wedstrijden hadden, dank zij de goede leiding van de juryleden, een aangenaam en vlot verloop. Na het afwerken van bovengenoemde nummers heeft in de hoogste klasse K. Kraamwinkel de leiding met 1427 punten, gevolgd door B. Heijn met 1417 ptn. en H. Pelser met 1374 pnt. In de andere klasse is de stand: 1. J. Ris 917 pnt.; 2. E. Bungert 904 pnt. en 3. H. Buskermolen 847 pnt. De athletiekwedstrijden werden Dinsdag 21 Augustus voortgezet met de num mers hoogspringen en 400 meter hardloopen voor seniores en kogelstooten en hoogspringen voor juniores. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en slechts na groote moeite wist B. Heijn, K. Kraamwinkel van de eerste plaats te verdringen. De volledige uitslagen zijn: Seniores: 1. B. Heijn 2249 punten; 2. K. Kraamwinkel 2219 punten; 3. H. Pelser 2210 punten; 4. Tillaert 2158 punten; 5. K. Kamslag 2134 punten; 6. M. Boonstoppel 2072 punten; 7. G. Drager 2000 punten; 8. P. v. d. Meulen 1861 punten; 9. A. van Beveren 1839 punten; 10. M. Middendorp 1784 punten; 11. J. Kleine 1737 punten; 12, L. Niessing 1729 punten; 13. Snabilié 1715 punten; 14. W. de Korver 1699 punten; 15. A. Knijn 1578 punten. Juniores: 1. H. Buskermolen 1881 punten; 2. E. Bungert 1708 punten; 3. E. Kuy- per 1414 pnuten; 4. Kok 1396 punten; 5. v. d. Berg 1316 punten; 6. J. C. Wijn bergen 1222 punten; 7. W. Zijlstra 1097 punten; 8. J. Redeker. Na afloop werden de fraaie prijzen door M. Middendorp uitgereikt. Het was jammer, dat er eenige athleten op den tweeden dag niet aanwezig waren, doch niettemin zijn de wedstrijden uitstekend geslaagd. Vele voetballers bleken goede athleten te zijn, zoodat vol^-md jaar „Ajax" weer een geducht woordje zal meespreken om den „A.P.G.S."-beker. G. K. DRAGER. CRICKET. Onze laatste wedstrijden resp. tegen V.V.V. 2 en A.C.C. 3 hebben ons even zoovele overwinningen opgeleverd; een aardig succesje dus. Tegen V.V.V. 2 was het, ondanks het slechte weer, een zeer spannende wed strijd. Met slechts 4 runs bleven wij in de meerderheid. Ajax het eerst ingaande, maakte een totaal van 62, waarop V.V.V. 2 antwoordde met een score van 58. Onze nieuwe aanwinst Th. Barentsen was zoowel met het bat als met den bal goed op dreef. Hij scoorde 12 runs en nam 6 wicketc voor slechts 20 runs. Jan Tiepen stond hem trouw terzijde en nam 4 wickets voor 30 runs. Ook tegen A.C.C. 3 ontbrak de spanning niet. Ajax batte eerst en bracht het tot het schamele totaal van 46. A.C.C. had reeds visioenen van een inningsoverwinning, doch onze jongens zetten de tanden op elkaar en gaven zich vooralsnog niet gewonnen. Onze bowlers resp. Th. Barentsen en Tiepen zetten hun beste beentje voor en gesteund door uitstekend veldwerk (wat werd er weer fijn gefield) viel het eene wicket na het andere. Slechts Wildschut vermocht eenigen tegenstand te bieden en maakte 16 runs uit een totaal van 37. Wat een spanning en wat een genoegdoening voor ons harde werken om A.C.C. toch nog onder ons totaal uit te krijgen. Waar een wil is, is een weg en deze weg bracht in dit geval een fijne overwinning op een sterken, maar bovenal prettigen tegenstander. Dat onze bowlers daverende cijfers hadden kunt U begrijpen: Hier zijn zij: Th. Barentsen nam 5 wickets voor 14 runs en Jan Tiepen nam 4 wickets voor 19 runs. De returnwedstrijd tegen V.V.V. 2 ging voor ons verloren met de volgende cijfers: Ajax 73 runs. V.V.V. 2 126 runs voor 4 wickets. Met dezen wedstrijd werd het seizoen besloten en hopen wij het volgende jaar weer met frisschen moed te beginnen. FERRY. HONKBAL. Competitie. De spanning in de eerste klasse is dit jaar wel bijzonder groot. Op het oogenblik komen Blauw-Wit, Ajax en Schoten nog voor den kampioens titel in aanmerking. De Amsterdamsche clubs staan er met 20 punten uit 13 wed strijden echter het beste voor. Schoten heeft een verliespunt meer en is in ieder geval van Blauw-Wit afhankelijk. De Stadion-bewoners krijgen nog bezoek van Haarlem, terwijl Ajax naar Schoten gaat. Voor Ter Heide en zijn mannen be tee kent dit een uiterst zware opgave, doch ik mag aannemen, dat zij de voor eigen publiek geleden 70 nederlaag nog niet vergeten zijn. Heel honkbalminnend Amsterdam ziet natuurlijk reikhalzend uit naar een beslissingswedstrijd tusschen de groote rivalen Ajax en Blauw-Wit. Nu de hoofdstad reeds langen tijd van internationale- en stedenwedstrijden verstoken is, zou dit een welkome compen satie vormen. Laat ik in mijn optimisme niet te ver gaan en het verloop der wedsrijden gelaten afwachten. Ten behoeve van de trouwe aanhangers vermeld ik nog even, dat het treffen tusschen den landskampioen 1942 en de club van De Mon Zondag 5 September a.s. om 10 uur te Haarlem zal plaats vinden. Het gezelschap komt reeds te 8 uur onder de klok van het Centraalstation bijeen. Jan Blomvliet was tijdens den wedstrijd H.H.C.Ajax bij het vangen van een hoogen bal zoo onfortuinlijk een zijner vingers dermate te kwetsen, dat hij dit seizoen niet meer kan spelen. Ofschoon hij deze competitie niet op de plaats stond, was de „ouwe taaie" nog altijd een zeer nuttige kracht. Zijn slagprestaties waren vrij stabiel. Slechts aan snelheid heeft hij belangrijk ingeboet. Aan den plaatsvervanger de moeilijke doch mooie taak Jans voetsporen te volgen! Zaterdag 28 Augustus jl. won het eerste negental onder voor honkbal totaal ongeschikte weersomstandigheden met 1711 van Quick. Het werd een vertoo ning, die voor deze zomersport allerminst van propagandistische waarde was. Ik kan mij niet aan den indruk onttrekken, dat de heer Notebaard meer in zijn hoedanigheid van competitieleider dan als scheidsrechter op het doorgaan van dezen wedstrijd stond. Het debuut van Ajax II in de Overgangsklasse is niet rijk aan successen geweest. Ofschoon dit negental in een zware afdeeling was ondergebracht, moe ten de poovere resultaten toch aan het groote aantal tekortkomingen, dat zich tijdens de wedstrijden heeft geopenbaard, worden toegeschreven. Zoowel in tactisch als in technisch opzicht valt er nog heel wat te verbeteren. Dit geldt ook voor de overige negentallen, het eerste niet uitgezonderd! De prestaties van de werpers waren belangrijk minder dan het vorige seizoen. Sléchts geregeld oefenen kan hierin verandering brengen. Een bezwaar bij honkbal is nu eenmaal, dat zooveel van den werper afhangt. Dit kwam bij den wedstrijd Haarlem IIAjax II, welke met de weinig fraaie cijfers 2222 eindigde, wei heel duidelijk aan het licht. Van der Pol en Tholenaar, die geregeld in het 3e negental speelden, alsmede de junior Kok, kwamen ook een enkelen keer als werper voor deze ploeg uit. Hun verrichtingen waren geenszins onvoldoende, doch zoodra er loopers op de honken kwamen, bleken zij de situatie over het algemeen niet meester te zijn. Het doet mij daarom buitengewoon veel genoegen te kunnen mededeelen, dat Wim Geestman zich bereid heeft verklaard zoo mogelijk van den winter in het oefenlokaal, of anders in het voorjaar in de open lucht, den aankomenden wer pers de fijne knepen van het vak te leeren. Als de betrokken spelers dit prachtige aanbod naar waarde weten te schatten en Geestmans raadgevingen niet in den wind slaan, kan het niet anders, of Ajax zal er eerlang de vruchten van plukken. Zaterdag 11 September a.s. besluit het tweede negental het seizoen met een thuiswedstrijd tegen O.V.V.O., welke vereeniging op het oogenblik de roode lantaarn draagt. Wordt deze ontmoeting gewonnen, dan eindigt Ajax II definitief op de vijfde plaats. In de 3e klasse afdeeling A is Ajax III in het gezicht van de haven gestrand. Toen dit team in den laatsten competitiewedstrijd tegen A.F.C. II met 94 de leiding had, wees niets er op, dat Rood-Wit het kampioenschap nog zou ontgaan. Een gedwongen oponthoud bleek onzen jongens echter geen goed te hebben gedaan. De roodhemden deden jegens Shell hun sportieven plicht en wisten zoo waar den stand op gelijken voet (99) te brengen, waarmede het einde kwam. Door dit resultaat hadden Ajax III en Shell een gelijk aantal punten, zoodat een extra-wedstrijd de beslissing moest brengen. Ook nu had Ajax aanvankelijk de leiding, doch de tegenpartij lachte het laatst. Met een 98 zege verlieten de olie- menschen juichend het strijdperk. Namens Ajax wensch ik Petrie c.s. met het behaalde kampioenschap van hare geluk! Al was het einde dan ietwat teleurstellend, toch heeft het derde een aardig en bovenal prettig seizoen achter den rug. De eindstand luidt: Shell 8 6 1 1 13 Ajax 3 8 6 1 1 13 A.F.C. 28 4 2 2 10 A.P.G.S. 2 8 1 7 2 F.H.D.C8 1 7 2 E. H. VAN TUIJL. Verantwoordelijk v. d. geheelen inhoud; F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrechi - Drukker: drukkerij .Grafica", Elandsgrachi 37, Amslerdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1943 | | pagina 2