dat de jeugdige plaatsvervangers voor de le klasse nog niet rijp zijn. Het is voornamelijk het slagwerk, waarin zij te kort schieten. Geeft den moed echter niet op, lui! Ofschoon het tweede in een zeer zware afdeeling is onder gebracht, zijn de prestaties tot dusver beneden de verwachtin gen gebleven. De werpers van deze ploeg hebben nog niet voldoende controle over den bal, waardoor het den tegen standers dikwijls niet moeilijk valt op de honken te komen. Het zou echter onbillijk zijn de weinig fraaie positie op de ranglijst uitsluitend aan hen toe te schrijven. Het veld- en slagwerk liet meermalen veel te wenschen over. Ook wil het mij voorkomen, dat onze reserves zich door een onmiddellijken achterstand te spoedig laten ontmoedigen. Waar is dat enthou siasme van verleden jaar, mannen? 's Woensdagsavonds maar flink oefenen! Het derde negental doet het niet onaardig en heeft op het oogenblik zelfs een punt voorsprong op zijn naasten concurrent Shell I. Eenmaal moest een met 8 spelers uitkomend Ajax het onderspit delven, doch aan het Nieuwe Diep werden den oliemenschen de punten ontnomen. Nieuwenburg en de zijnen hebben nog twee wedstrijden voor den boeg. Worden deze ge wonnen, dan mag dit negental, dat voor het eerst aan de competitie deelneemt, zich kampioen noemen. Nog even vol houden! De juniores A en B moeten ditmaal met een bescheiden plaats genoegen nemen. Vooral aan slag stelden de benjamins teleur. Euvel duiden mag ik het hun echter niet, want door den geringen voorraad ballen, waarvan de kwaliteit allerminst goed te noemen is, kon op dit belangrijke onderdeel niet vol doende worden geoefend. Opmerkelijk zijn de poovefe resul taten, welke de A-ploeg tegen de ,,B" boekte. Bij het eerste treffen wisten v. d. Schee c.s. met 1110 over de A-ers te zege vieren. In de jeugdcompetitie ontmoetten de negentallen elkaar één keer. De vier sterkste ploegen krijgen echter een dubbel rooster te verwerken, waarvoor V.V.G.A., D.W.S. A en Blauw wit A zich reeds hebben geplaatst. Onze teams moesten nu onderling uitmaken, wie voor de vierde plaats in aanmerking kwam. Dank zij vooral het keurige werpen van Blijboom ein digde de strijd onbeslist. (11). Na verlenging kwam Ajax A met 32 juist met de hakken over de sloot. Komende wedstrijden. Zondag 1 Augustus a.s. gaat Ajax 1 bij H.H.C. op bezoek. Zaterdag 7 Augustus a.s. wordt in de bollenstad de steden- wedstrijd HaarlemAmsterdam gespeeld. Den volgenden dag houdt de vereeniging Blauw-Wit haar jaarlijksch honkbal- tournooi, waarvoor Ajax heeft ingeschreven. E. H. VAN TUIJL. CRICKET. Hoewel de cricketers niet op successen kunnen bogen, stemt het toch prettig, dat wij, ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden, onze cricket-afdeeling in stand kunnen houden. Reeds meerdere leden, zooals Schubert, Blomvliet, Pil e.a. moesten ons verlaten en het gemis van deze spelers doet zich geducht voelen. Laten wij hopen, dat het hen in den vreemde goed gaat en vertrouwen, dat zij t.z.t. weer gezond en wel in onze gelederen zullen terugkeeren. Tot zoolang moeten wij dus een beetje schipperen. Theo Brokmann Jr. heeft ook weer eens de flanellen aange trokken en is ongetwijfeld een aanwinst voor ons elftal. Van de jongeren moeten wij het hebben en ik hoop, dat vele ande ren een voorbeeld aan hem zullen nemen. Wat onze prestaties betreft, zal ik volstaan met te zeggen, dat wij nipt erg in de gunst van Vrouwe Fortuna staan, want in diverse wedstrijden liet het geluk ons in den steek. Maar niettegenstaande moeilijkheden en tegenslagen is de geest in ons elftal uitstekend; er wordt met animo gespeeld en dat is al veel gewonnen. Voor belangstellenden laat ik onderstaand het verdere pro gramma volgen. Zondag 1 Aug. 1943: U.D.Ajax (Deventer). Zondag 8 Aug. 1943: AjaxV.V.V. 2 (op Zuid. Wandelw.). Zondag 15 Aug. 1943: Vrij. Zondag 22 Aug. 1943: Vrij (voorloopig). Zaterdag 28 Aug. 1943: V.V.V.Ajax (op Zuid. Wandelweg). Ook uw bezoek wordt zeer op prijs gesteld. Laat Cricket ook uw zomersport zijn; verdrijf uw zorgen door ons mooie spel, gij zult er wel bij varen. F. DUKKER, tot en met 6 Augustus 1943: Nieuw-Loosdrecht „De Til", E 16. VAN ATHLETISCH AJAX. U zult dit artikel niet, zooals gebruikelijk, door onzen Vriend Wil van Beveren onderteekend zien. Wil heeft n.l. door ver andering van betrekking zich genoodzaakt gezien zijn werk voor onze afdeeling neer te leggen. We hebben hierover, in een aparte circulaire aan de athleten, reeds een en ander medegedeeld, zoodat we nu niet verder in details behoeven te treden. U zult kunnen begrijpen dat het ons aller wensch is, dat het onzen vriend in zijn nieuwe omgeving naar wensch moge gaan, doch ook dat hij zich spoe dig weer dicht bij huis zal kunnen vestigen en daardoor weer „tot zijn oude liefde kan terugkeeren". Voor hen die Wil willen schrijven volgt hieronder zijn adres: Pol. adsp. W. van Beveren P.O.B. 3e Comp. W estenberg-kazerne Schalkhaar bij Deventer. Een Ajax succes. Zondag 27 Juni j.l. werd te Rotterdam een Zweedsche Estafette geloopen, waaraan werd deelgenomen door Wil van Beveren, v. d. Meulen, Smit en ondergeteekende. Het was een min of meer „bijeengeraapte" ploeg. Alleen Smit liep „zijn afstand" (100 m.). v. Beveren, anders immers 100 m. of 200 m., liep thans 300 m. en v. d. Meulen en schrijver dezes, anders 800 m.-menschen, namen nu de 200 resp. 400 m. voor hun rekening. Dat we niettemin tweede werden in 2 min. 6.8 sec. was dus een dubbel succes. We vestigden tevens een nieuw clubrecord. Het oude stond op 2 min. 9.8 sec. Sterke ploegen als Shot I, D.O.S. I, Minerva I e.a. lieten we achter ons. De Athletiekdag voor voetballers. De wedstrijden om den A.P.G.S.-beker hebben voor ons niet dat succes opgeleverd, wat we gedacht hadden te zullen behalen, n.l. het terugwinnen van den beker. We moesten ons met de vierde plaats tevreden stellen. Er waren voor ons teleurstellingen, vooral op de 100 m. en 400 m. Kamlag en Smit werden op het eerste nummer „gewipt" in de demi-finale, terwijl Stroomberg „gedoodverfd" als win naar van de 400 m., na 200 m. plotseling „niet meer ging" en, als derde zijn serie eindigende, niet geplaatst werd. Ook op vèrspringen, hoogspringen en discus kwamen onze jongens er niet aan te past, zoodat dit alles bij elkaar reeds een groot puntenverlies gaf. Maar er waren natuurlijk ook successen. v. Dijk, ongetraind, nog nooit een 800 m. geloopen hebbende werd, na een zeer tactisch geloopen race in de serie, uitstekende vierde in de finale, achter v. d. Meulen, die in 2 min. 12.4 sec. tweede werd. Piet Wepper deed „op kogel" van zich spreken door no. 3 te worden met een worp van 9.42 m. A. Klein werd tweede op Speerwerpen, met een worp van 34.61 meter. Dan is er van de seniores nog te vermelden onze fraaie overwinning op de 4 x 100 m. Estafette, met Kamlag, Estie, H. Smit en Stroomberg in 47.5 sec. De rood-witte jeugd behaalde ook verschillende successen. Zoowel op de 80 m. als op de 60 m. bereikten we de finale met Meyer en Michels op eerstgenoemden afstand en Pieters, Graafland en Zijlstra op de 60 m. Vooral laatstgenoemden lie pen een prachtige race en beloven wat voor de toekomst. Zijlstra werd derde in 8.4 sec. Pieters Graafland vierde. Al-met-al mogen we niet ontevreden zijn, doch we hopen toch een volgend jaai met meer succes naar den beker te kunnen meedingen. Mag ik dan deze gelegenheid tevens benutten nog eens Uw speciale aandacht voor onze schoone athletieksport te vragen. Vrienden voetballers, het is uitstekend voor Uw spieren. Zij krijgen een „opknappertje" als geen andere zomersport ze kan geven en U maakt zich daardoor gereed voor het a.s. voetbalseizoen. U behoeft heelemaal geen „kei" te zijn. 't Is natuurlijk aardig om eens aan een wedstrijd mede te doen, als b.v. aan de wedstrijden voor voetballers om den A.P.G.S.-beker. Mogelijk dat U meer bereikt. Ziet b.v. Karei Kraamwinkel. Naast prima athleet (A-klasser) ook prima voetballer. Mocht U wat meer willen weten dan is ondergeteekende of de heer Konijn steeds gaarne tot uw dienst. MIDDENDORP. Veraniwoordelijk v. d. geheelen inhoud: F. H. W. de Bruyn, Molenkade 9, Duivendrechi - Drukker: drukkerij „Grafica", Elandsgrachi 37, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1943 | | pagina 3