JEUGDVOETBAL. Met het jeugdvoetbal is het verder gegaan zooals wij al vreesden. Geen enkel elftal werd kampioen en veel genoegen hebben wij dit seizoen van onze jongens niet beleefd. Met het eerste juniores elftal ging het dit jaar al mirakel slecht en wij kunnen ons niet herinneren, dat ons elftal ooit zoo laag op de ranglijst genoteerd stond. Schande, jongens! De overige elftallen brachten er ook niet veel van terecht en zullen wij volstaan met naar de eindstanden te verwijzen. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor tegen plae Juniores 1 19 4 3 12 11 29 53 9 Juniores 2 16 9 4 3 22 39 29 4 Juniores 3 8 5 0 3 10 55 14 2 Adsp. 1 10 5 1 4 11 29 23 3 Adsp. 2 16 7 2 7 16 47 40 5 Adsp. 3 14 9 2 3 20 47 16 2 Adsp. 4 14 11 0 3 22 120 27 3 Adsp. 5 11 3 1 7 7 17 42 6 Adsp. 6 13 8 2 3 18 46 17 3 STAND N.V.B.-BEKER. Zondag j.l. kregen wij A.D.O. 1920 een onbekende grootheid op bezoek en zonder veel inspanning bleven wij met 51 baas in eigen huis. Een sympathieke ploeg die Blauw-witten A.D.O.ers en schijnbaar niet alleen op het veld, maar ook daar buiten, want zij begonnen met onzen spelers een zending aard beien te offreeren, hetgeen zoowel letterlijk als figuurlijk, erg in den smaak viel. Wat hun voetbalprestaties betreft, waren onze verwachtingen niet hoog gespannen, maar ook dat viel nogal mee. Met snel open spel liepen zij van stapel en van eenige vrees voor hun grooten broeder was geen sprake. Het werd echter al gauw duidelijk wie hier het loodje moest leggen, want al speelden de A.D.O.ers dan een frisch spelletje, in tech niek schoten zij een stuk te kort en met frisch, open spel alleen, wint men geen wedstrijd. Lang hielden de A.D.O.ers stand, maar toen hun uitstekende doelman eenmaal gepasseerd was, resteerde alleen nog de vraag, hoe hoog de score? Korndorffer en Van Dijk produceerden er gezamelijk vijf waar tegenover de A.D.O. linksbuiten een keurig, met stormachtig gejuich begroet, doelpunt stelde, zoodat voor beide partijen de uitslag nog dra gelijk werd. A.D.O.ers jullui zijn met eere den beker-dood ge- storvei}. B. ATHLETIEK. Training. Eiken Woensdagavond in het Olympisch Stadion. Aanvang 7.30 uur. Eiken Vrijdagavond in het Ajax-Stadion. Aanvang 7.30 uur. Training op Zaterdagmiddag en Zondagmorgen in overleg met ondergeteekende. Wij rekenen er op, dat weer vele voetballers acte de présence zullen geven. Op 18 Juli e.k. vinden weer de athletiek- wedstrijden voor voetballers plaats op het A.P.G.S.-terrein. Athleten, die uitkomen in de A.- en B.-klasse van de N.A.U., mogen aan deze wedstrijden niet deelnemen. Niettemin kunnen wij nog een sterk team in het veld brengen. Om slechts enkele namen te noemen: Smit, Kamlag, Stroomberg, Donker op de loopnummers en Gebr. Klein, Estié, Stef Klein, Heyn en Jan Zwaan op de spring- en werpnummers. Een succes voor Hennie Meyer. Tijdens de nationale trai ningswedstrijden van de N.A.U., gehouden op 23 Mei j.l., be haalde Hennie Meyer de overwinning op het nummer 80 meter juniores. Michels werd vierde en Henk van de Berg vijfde. Van de 6 finalisten waren er dus drie Ajacieden. A.V. 1923-Baanestafette. Hoewel wij den steun moesten mis sen van athleten als Beekman, v. Amstel en Piet Jansen, heb ben wij het er toch goed afgebracht. Wij werden tweede achter A.P.G.S. Wanneer men hierbij bedenkt, dat A.P.G.S. feitelijk in de A.-klasse thuis behoort (het programma gaf dit trouwens aan) en wij een beteren tijd maakten dan het vorige jaar, toen wij de overwinning behaalden, dan mogen wij met het resultaat tevreden zijn. Ons team bestond uit de volgende loopers: J. G. Snabilié (800 meter), W. v. Beveren (400 meter), A. v. Beveren (200 meter), L. Donker (200 meter), J. Kleine (1000 meter), P. v. d. Meulen (800 meter), E. Stroomberg (400 meter), K. Kam lag (200 meter), K. Kraamwinkel (200 meter), M. Middendorp (1000 meter). De volledige uitslag luidde: Afd. B.-C.: 1. A.P.G.S., 13 min. 41.3 sec.; 2. Ajax, 13 min. 46.7 sec.; 3. A.A.C. 2, 13 min. 50.8 sec.; 4. Schaatsenrijders, 14 min. 13.4 sec.; 5. A.A.C. Rugby- afd.; 6. Academie Lich. Opv. 6 Juni. Sportdag Blauw-Wit. Een Ajax-team start op de Zweedsche Estafette, t.w. M. Middendorp (400 meter), W. v. Beveren (300 meter), K. Kraamwinkel (200 meter) en B. Heyn (100 meter). Kleeding en schoeisel. Mocht er een Ajacied zijn, die een paar spikes te koop heeft of een athletiek-shirt of -broekje, laat er dan een athleet van profiteeren, die van deze zoo noodige attributen door de tijdsomstandigheden verschoond is. Vele athleten starten thans in geleende spullen, hetgeen groote bezwaren met zich medebrengt. Heeft U iets beschikbaar? Stelt U zich dan met ondergeteekende in verbinding. Wij doen ons best om de afdeeling op peil te houden, hetgeen door het ver trek van Piet Jansen, Gerard Beekman, Jo van Amstel, enz. naar het buitenland, geen gemakkelijke opgave is. Laten daar om zij, die nog in de gelegenheid zijn om de athletiektrainingen mede te maken, hiervan profiteeren. Het is een welkome af leiding. Namens de Athletiek-Afdeeling, W. v. BEVEREN, Secretaris. Rivierenlaan 172. HONKBAL. Uitslagen: Zaterdag 22 Mei 1943: Quick I—Ajax I 6—11; Ajax III—A.F.C. II 14—6. Zondag 23 Mei 1943: D.W.S. I— Ajax II 1010. Programma. Ajax I: 30 Mei: S.C. Haarlem IAjax I. 6 Juni: Schoten IAjax I. 13 Juni: Ajax I—V.V.G.A. I. 19 Juni: Blauw-Wit IAjax I. Ajax II: 29 Mei: Ajax II—S.C. Haarlem II. 5 Juni: Ajax II—H.C.K. I. 19 Juni: Ajax IIZeeburgia I. Ajax III: 29 Mei: A.P.G.S. II—Ajax III. 5 Juni: Shell I—Ajax III. 12 Juni: Ajax IIIWol I. Tournooien. Onze vereeniging heeft van „Hilversum" een uit- noodiging ontvangen om 3 Juni a.s. (Hemelvaartsdag) deel te nemen aan het Zilveren Handschoentournooi. Ajax heeft met het tweede negental ingeschreven voor den strijd om den Zilveren Bal op 6 Juni a.s., welke sportevenement door de S.C. Haarlem wordt georganiseerd. Ten slotte hopen Ajax en V.V.G.A. 20 Juni a.s. voor de tweede maal gezamenlijk een jeugddag te houden. Verleden jaar was het enthousiasme der juniores zeer groot. Ook thans zal het hier aan niet ontbreken. Ik kan onzen leden en donateurs op dien dag een tocht naar den Middenweg dan ook ten zeerste aanbevelen. Aanmelding van honkballers. Tot 1 Juli a.s. kunnen de leden zich nog voor honkbal opgeven bij den heer J. P. Blomvliet, Nieuweweg 33-11, Amsterdam-O. Thuiswedstrijden van Ajax. Dit seizoen zullen de thuis wedstrijden van Ajax I des Zondags te 14 uur in het Ajax- Stadion worden gespeeld. De wedstrijden van het tweede en derde negental in eigen omgeving worden des Zaterdags gehouden en vangen te 15.30 uur aan. De juniores ontvangen hun tegenstanders des Woensdags. Deze ontmoetingen beginnen te 19.15 uur. Oefenavonden. Ondanks de bevredigende resultaten op den eersten wedstrijddag bleken de meeste spelers nog niet in vorm te zijn. Het is dan ook zeer gewenscht, dat de honkballers, die zich kunnen vrijmaken, geregeld komen oefenen. De ge legenheid daartoe bestaat voor seniores des Woensdags en voor juniores des Dinsdags. Aanvang 19.30 uur. E. H. VAN TUIJL. CRICKET. Het spel van bat en bal is reeds begonnen. Wij verheugen ons weer op dagen vol zonneschijn en fijne sport. Voor belangstellenden laten wij hieronder de indeeling van ons cricketelftal volgen: A.C.C. 3, Ajax, C.V.H. 2, Haarlem 2, Hilversum?, Rio, U.V.V., V.R.A. 2, V.V.V. 2. Op papier dus een vrij sterke afdeeling. Voorloopig programma: Donderdag 3 Juni '43 AjaxC.V.H. 2, terrein Zuidelijke Wan delweg, veld B. Zondag 6 Juni '43: RioAjax, terrein Zuidelijke Wandelweg, veld B. Zoolang de clubavonden nog plaats vinden, trainen wij Dins dags van 7 tot 9 uur, Zuidelijke Wandelweg. Maakt cricket ook tot Uw zomersport! Ondergeteekende geeft gaarne alle inlichtingen. F. DUKKER, Maasstr. 192, Amsterdam-Z. Telefoon 33293 (van 8 K17 K uur) Verantwoordelijk v. d. geheelen inhoud: F. H. W. de Brüyn, Molenkade 9, Duivendrecht - Drukker: drukkerij „Grafica", Elandsgrachi 37, Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1943 | | pagina 2