HET SPEL GAAT WEER BEGINNEN. Na twee maanden rust is dan Zondag 16 Augustus j.l. het spel van bal, lat en palen weer begonnen en kunnen de aan bidders van het bruine ding weer iedere week hun hart ophalen. Voor wij echter overgaan tot het bespreken van de door onze vereeniging gespeelde wedstrijden, zullen wij eerst even de meest opmerkelijke feiten uit het voetballooze tijdperk de revue laten passeeren. Op de eerste plaats was daar dan de jaarlijksche algemêene vergadering, welke een zeer vlot verloop had en waaruit de onderstaande commissies werden gekozen: Bestuur: le Voorzitter: M. J. Koolhaas; 2e Voorzitter: W. F. Egeman; le Penningmeester: W. F. Volkers; 2e Penningmeester: R. P. J. Vunderink; le Secretaris: J. Elzenga,- 2e Secretaris: J. H. Schubert; Th. J. F. Brokmann, J. de Boer Jr. en A. de Wit, Commissarissen. Elftallencommissie A: Th. J. F. Brokmann, F. Couton, H. F. Anderiesen. Elftallencommissie B: H. Delsen, J. H. Schubert en A. de Wit. Secretaris Elftallencommissie: W. F. C. Bruynesteyn, Midden weg 123 hs. Jeugdcommissie: F. H. W. de Bruyn, J. Koomen, P. J. M. van Os, W. Schuurman, M. Wijting. Enquêtecommissie: M. J. Koolhaas, J. de Boer Jr. en A. J. de Kruyff. Kascommissie: Tj. de Munnik, J. Oudheusden en B. J. Vogel. Clubbladcommissie: F. H. W. de Bruyn, J. de Boer Jr. en J. L. Melchers. Leider Cricket: F. Dukker. Athletiekcommissie: M. J. Koolhaas, W. van Beveren en A. A. M. Knijn. Honkbalcommissie: J. P. Blomvliet, E. H. van Tuyl, A. M. Hordijk, A. de Wit en J. Elzenga. Zooals men dus ziet, bleef in de meeste commissies alles hetzelfde, waaruit blijkt, dat de heeren nog steeds het vertrou wen van de leden hebben, hetgeen uit den aard der zaak zeer toe te juichen valt. Uit Elftalcommissie B verdween Joop Bieshaar, die er schijn baar genoeg van had en nu een ander eens de gelegenheid wilde geven zijn voetsporen te drukken, hetgeen, dit tusschen twee haakjes, niet mede zal vallen. Hoe lang Joop lid van elftalcommissies is geweest, is ons persoonlijk niet bekend, maar dat hij zijn 123^-jarig jubileum al achter den rug moet hebben zal wel niet ver van de waarheid zijn. Met zijn verdwij nen uit de actieve gelederen verliest onze club een trouw lid, dat moeilijk te vervangen zal zijn, maar als iemand zijn tijd gekomen acht, hebben wij dit te respecteeren en blijft ons niets anders over dan ons daarbij neer te leggen. Joop, wij durven gerust te beweren, namens onze geheele vereeniging te spreken, als wij je van deze plaats hartelijk dank zeggen voor hetgeen jij in al die jaren voor onze club deed; want dat een baan, genaamd „lid van de elftalcommissie geen lolletje in alle opzichten is, staat als een paal boven water. Nogmaals Joop, dank voor het vele werk, dat je voor onze club verrichtte en mochten wij in de toekomst je hulp nog eens noodig hebben, dan zullen wij, naar wij vertrouwen, niet ver geefs bij je aankloppen. De Kascommissie zag nieuwe gezichten en zullen voor dit jaar de Heeren De Munnik, Oudheusden en Vogel de Ajax- financiën aan een controle onderwerpen. Verder werden de Heeren F. Couton en J. de Boer Jr. tot Eerelid benoemd, waarop, gezien de staat van dienst van Frans en Jan, beide Heeren het volste recht hadden. Onze feli citaties mannen. De Honkbalploeg werd kampioen van Nederland en hiervan vertelt vriend v. Tuyl in een lijvig verslag (waarvoor onzen dank) hoe en op welke wijze dat gebeurde. De Athletiek-afdeeling weerde zich geducht, doch wegens plaatsgebrek en ook al doordat Wil van Beveren den Ajax- athleten een uitgebreid resumé deed toekomen, kunnen wij hier over de prestaties van onze jongens niet verder uitweiden. Wat dan het voetbal betreft: na eenige weken van voorberei ding, onder leiding van Dolf van Kol, waarbij in het begin de opkomst van onze leden niet overweldigend was, werd de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen AjaxVolewijckers. De groen-witten begonnen goed, namen tot tweemaal toe dé leiding, maar konden het na de rust niet bolwerken en gingen ten slotte roemloos met 72 ten onder. In het Frankendaal- tournooi, georganiseerd door D.E.C., verloor een Ajax-combi- natie van een D.W.S.-dito en werd dus in de eerste ronde uitgeschakeld. De juniores namen deel aan een Juniores-tournooi van D.W.V. en kregen drie nederlagen te slikken. Een goed begin is toch maar het halve werk. In het Adspiranten-tournooi (1214 jaar) van Neerlandia wonnen onze jongens den eersten prijs, hetgeen weer moed voor de toekomst geeft. In het A.R.O.L.-tournooi won ons eerste elftal met 21 van Zeeburgia, waardoor wij de volgende week terug mogen komen. Veel schoons viel er bij dezen wedstrijd niet te genieten en Keizer en zijn mannen zullen tegen A.F.C. uit een heel ander vaatje moeten tappen om de finale te bereiken. Maar mannen het kan, dus het moet. In het Neerlandia-tournooi voor seniores won een Ajax- combinatie van een Z.F.C.-elftal met 30, waardoor wij dit jaar weer een goeden gooi doen naar den eersten prijs. Smit, Bleeker en Saxioni zorgden voor de doelpunten, en. let wel, Arie Knijn was de beste man van onze ploeg. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar de uitslagen lijst. B. VAN HET SECRETARIAAT ELFTALLEN-COMMISSIE. Uitslagen gespeelde wedstrijden. 16 Augustus 1942: Ajax 1Volewijckers 1 (vriendschappelijk) 72 Ajax Comb.D.W.S. Comb. (Frankendael-tournooi) (na verlenging) 23 Blauw-Wit Jun.Ajax Jun. (Jun.-tournooi D.W.V.) 30 Z.F.C. Jun.Ajax Jun(Jun.-tournooi D.W.V.) 10 StormvogelsAjax Jun(Jun.-tournooi D.W.V.) 21 Z.F.C. Adsp.—Ajax- Adsp. 12-14 3—5 Ajax Adsp.Neerlandia Adsp. 12-14 90 Neerlandia Adsp.-tournooi Ajax Adsp. le prijs. 23 Augustus 1942: Zeeburgia 1Ajax 1 (AROL) 12 Ajax Comb.Z.F.C. Comb(Neerlandia-tournooi) 30 Ajax Comb.D.W.V. Comb(ongeveer 5e elftal) 59 Ajax Comb.D.W.V. Comb(ongeveer 7e elftal) 24 Ajax Jun.Zandvoortmeeuwen Jun15 A.G.O.V.V. Jun.Ajax Jun3l) D.W.S. Jun.-tournooi. Ajax Adsp. 12-14De Spartaan Adsp. 12-1430 (Vriendschappelijk). Adspirantleden, die hun indentiteitskaart A.V.B. nog niet aan mij hebben ingezonden, gelieve dit p.o. te doen. Spelende leden, die in September nog met vacantie gaan, gelieve dit aan mij door te geven. W. F. C. BRUYNESTEYN. HONKBAL. Na de successen der voetballers in de afgeloopen jaren en die van de athleten in den vorigen zomer, werd het eens tijd, dat ook de honkballers van zich deden spreken. Welnu, 1942 zal in de annalen van Ajax als een buitengewoon gunstig honkbaljaar worden geboekstaafd. Zoowel het eerste negental als de Juniores B legden beslag op het kampioenschap, terwijl de „A" met 1 punt verschil achter Zeeburgia de tweede plaats bezette. In de 2e klasse A is het pleit nog niet beslecht. Eerst in den laatsten wedstrijd tusschen Celeritas en Ajax II te Den Haag, zal worden uitgemaakt, wie zich kampioen mag noemen. Daarvóór komt Ajax nog tegen D.W.V. in het veld. Spelen de onzen gelijk, dan promoveeren zij naar de Overgangsklasse.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1942 | | pagina 2