■f Voorgesteld als donateur: A7. Fleur, J. Fyter Jr., A. de Haas, G. Melsing, F. Morin, H. Uriot, A. Zeiler hof, E. Beets, S. Rol. B. WAT DE AJAX-ELFTALLEN, IN DE MAANDEN DIE ACHTER ONS LIGGEN, PRESTEERDEN. Verwacht niet, o argelooze lezer, dat gij hier onderstaand een uitgebreid verslag krijgt van hetgeen de zegge en schrijve vijftien Ajax-elftallen in het voorbije halfjaar alzoo uitspookten. Op de eerste plaats beschikken wij over een zeer beperkte ruimte en ten tweede hebben wij daar, ronduit ge zegd, tabak van. Ajax 1 werd, zooals vermoedelijk bekend, geen kampioen en zitten wij nog steeds opgescheept met dat ongelukkige getal dertien (kampioenschappen). Hoe zit dat lui, raken wij dat nummer nooit kwijt? Wij hebben dit jaar wel de kans gehad, maar een sof nederlaag tegen V.U.C. deed ons de das om en met een illusie armer mochten wij toekijken hoe Feijenoord en A.D.O. een robbertje weggaven om den fel begeerden vetten kluif. Feijenoord leed schipbreuk op de Haagsche klip en A.D.O. ploetert nu nog voor de gouden plak. En wij, waar zijn wij gebleven? Even een blik op de ranglijst en dan zien wij het volgende: plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax 6e 18 6 7 5 19 32—27 dat is lang niet mooi meer en arme oude Jack moet, toen deze cijfers onder zijn oogen kwamen, stiekum een traan hebben weggepinkt. Maar enfin, afgewikkelde zaken nemen geen keer, zondebokken zoeken heeft geen zin en is bovendien fout. Kop op, de schouders er onder en.... geen stopzetten van de voetbaltraining. Laat de kinderen eens in de week ravotten om den bal, dat is gezond en het houdt de boel bij elkander. Noem het mental-training of de band die bindt, of weten wij veel wat, maar doe de poort niet eenige maanden op slot. Dat deden wij vroeger ook niet en. zijn wij er slechter bij ge varen? Als U het niet met ons eens is, soit, vrede zij met U, maar vaart U in ons schuitje, dan dank voor de adhesie be tuiging. Ajax 2 kwam adem tekort, hield de nek aan nek race met Blauw-Wit 2 niet vol en werd in de eindspurt geklopt. Ook al een resultaat, dat beneden de verwachtingen bleef, maar in ieder geval lieten Piet Weppner en zijn mannen zich de tweede plaats niet ontglippen en besloten het seizoen, zooals dat heet, eervol. Hieronder de eindstand: plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax 2 2e 18 11 3 4 25 45—25 Ajax 3, wij zouden haast zeggen, de eeuwige kampioen, hield wederom de rood-witte vaan hoog en legde ook dit jaar beslag op den eeretitel. Uit twintig wedstrijden behaalden onze jon gens 32 punten, wat gezien de tegenstanders, Stormvogels 2, E.D.O. 2, V.S.V. 2 e.a., een buitengewoon fraaie prestatie is geweest. Van deze plaats alsnog onze hulde De eindstand luidt: plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax 3 Ie 20 15 2 3 32 70—31 Ajax 4 eindigde de competitie op de derde plaats achter D.O.S. 2 (kampioen) en U.V.V. 2, hetgeen overeenkomstig onze, in het vorige nummer, uitgesproken verwachtingen was. Geen slecht resultaat derhalve en al zijn Arie Knijn en zijn vrienden dan geen kampioen geworden, zij hebben het er dit jaar, in een sterk bezet veld wederom behoorlijk afgebracht en kunnen wij dus tevreden zijn. Terwille van het archief nog even de cijfers: plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax 4 3e 18 10 4 4 24 58—39 In de onderafd. Amsterdam boekten wij twee kampioenen en wel Ajax 5 en 7. Ajax 6 belandde op de derde plaats, zoodat onze elftallen uit den voormaligen A.V.B. weer behoorlijk uit de bus zijn gekomen. Ajax 5, ook al vast geabonneerd op het kampioenschap, had meer moeite om het zoo ver te brengen dan in andere jaren en Ajax 7 bleef met slechts een neuslengte Swift 3 de baas. Hoe het echter ook zij, onze jongens hebben zich uitstekend geweerd en den kampioenen van deze plaats onze felicitaties. Hieronder de bewijzen: plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax 5 Ie 18 14 0 4 28 64—34 6 3e 16 9 2 5 20 86—30 7 Ie 12 8 3 1 19 49—18 Van het jeugdvoetbal weinig goeds en vooral de Juniores- elftallen ongekend slecht. Onderstaande cijfers spreken voor zichzelf. plaats gesp. gew. gel. verl. pnt. V. t. Juniores 1 5e 12 2 2 8 6 22- —44 2 7e 12 2 0 10 4 20 —48 3 4e 10 3 3 4 9 26—20 Adspiranten 1 5e 11 5 2 4 12 19- —17 2 4e 12 4 3 5 11 25- —30 3 4e 12 3 4 7 10 21- —33 4 le 15 13 1 1 27 158- —13 n 5 3e 14 9 0 5 18 58- —17 Wat zullen i wij er verder van zeggen? Wij loopen al heel wat jaren in het jeugdvoetbal mee, maar zoo'n ongezellig seizoen als het gepasseerde hebben wij nog niet meegemaakt. Het werd ons bij tijd en wijle draaierig om het hart, jongens, en vaak hebben wij ons afgevraagd: „is dat nu een Ajax-elftal, dat hier zoo stuntelig aan het baltrappen is?" Misschien heeft het gelegen aan de tijdsomstandigheden, voe ding of andere oorzaken, maar in ieder geval, het was bar slecht vrienden, en rest ons alleen de hoop, dat zij die het volgende seizoen weer van de partij zijn beter voor den dag komen, dan in het afgeloopen voetbaljaar. De eenigste licht puntjes in deze voetbalduisternis waren onze jongste rood- witte-shirtsdragers, n.l. adspiranten 4 en 5. Beide elftallen speel den behoorlijk voetbal en hebben ons menig prettig oogenblik bezorgd. Ajax 4 werd na een beslissingswedstrijd met „Vole- wijckerszelfs kampioen en dat deze jongelui niet vies van een doelpunt waren, bewijst de score, n.l. 158 doelpunten in 15 wed strijden. Aan Nieuwenburg, Meyer, Michels, Jaarsma en al die andere knapen onze felicitaties met dit welverdiende kampioen schap. En hiermede zijn wij weer aan het einde van ons overzicht. Wij weten, dat het in feite nog minder dan half werk is en gaarne hadden wij, zooals te doen gebruikelijk, eens in de veertien dagen of drie weken teeken van leven gegeven, doch men kent de oorzaken en blijft ons alleen de wensch, zoo spoe dig mogelijk in de gelegenheid te zijn „Het Ajax-Nieuws" weer onder de oogen van onze leden te brengen. Aan de leiders van de Cricket-, Honkbal- en Athletiek-afdeeling onzen dank voor hun medewerking, aan de leden van deze afdeelingen veel ge noegen enals kroon op het werk nummer één in hun resp. competities. Met een tot kijk en een wederlezens, B. CRICKET. Aangezien ons veld niet beschikbaar was, waren wij genood zaakt naar een ander veld om te zien en mochten wij er in slagen een terrein van de A.B.L.O. op den Zuid. Wandelweg te huren. Het seizoen 1941 is er één geweest van ups and downs en met onze plaats op de ranglijst mochten wij tevreden zijn. Het schijnt helaas zeer moeilijk om een zomersport bij een voetbalvereeniging in te voeren resp. te propageeren. Daar voor is le. de tijd te kort, die de zomersporten toegemeten krijgen, 2e. ée spelers willen in dit voetballooze tijdperk vrij zijn (de echte cricketers uitgezonderd natuurlijk). Het gesloten seizoen is reeds een stap in de goede richting, maar m.i. is dit maar een fictie, want zooals men uit de dag bladen heeft kunnen lezen, begint het officiëele voetbalseizoen reeds op 1 September a.s., terwijl de voorafgaande Zondagen voor Zilveren Bal-tournooi, A.R.O.L.-tournooi en oefenwedstrij den benut kunnen worden. Wat blijft er dus van het gesloten seizoen over? Van 15/6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1942 | | pagina 2