A.F.C. „AJAX OFFICIEELE MEDEDEEL! NGEN Januari 194-2 Secretariaat J. ELZENGA 3e Helmersstraat 4*7 b Telefoon 82429 Amsterdam-W. j*üY)LJLJÏ Van onzen Voorzitter. VOL GOEDEN MOED VOORWAARTS!!! Niettegenstaande de oorlog nog in vele landen met feilen strijd wordt gestreden en wij ons dikwijls de vraag stellen „waar is het einde", kunnen wij, wat onze vereeniging betreft, het jaar 1941 met een gerust hart afsluiten. Ons eerste elftal heeft welis waar nog geen voldoend aantal punten behaald, om geheel buiten gevaar te zijn, maar in het spel van ons team is een kentering ten goede gekomen en de noodige punten (ik bedoel niet voor een eventueel kampioenschap!!!) zullen nog wel wor den binnengehaald. Tegen A.D.O., dat fraai op de eerste plaats troont, hebben onze jongens tenminste weer eens laten zien, dat zij nog het een en ander in hun mars hebben. Wel bleven de prestaties tegen Feijenoord beneden de verwachting, maar tegen D.F.C. in Dordrecht hebben Keizer c.s. weer een partij gespeeld, die ge zien mocht worden. Met niet minder dan 31 moest de club van Tonny Staal de vlag voor ons strijken. Jongens, dat is een kranig stukje werk geweest, maar waarom nu niet eiken Zondag zoo aangepakt?? Als weer met het oude feu sacré. als weer met het oude élan, waarmede zoo vaak vader Brokmann, vader Pelser, vader Hordijk, vader Couton e.a. een wedstrijd voor hun geliefd rood-wit uit het vuur sleepten, gestreden wordt, zullen wij nog vele punten binnen halen en.zeker enkele plaatsen op de competitieladder stijgen. Ook de andere elftallen hebben zich over het algemeen in het jaar, dat achter ons ligt, goed geweerd en gaan wij dan ook vol goeden moed 1942 in. Het afgeloopen jaar heeft ons wederom bewezen, dat wij de veioverde hooge plaats in de voetbalbeweging alleen dan kun nen behouden, als wij op de meest energieke wijze, zoowel op organisatorisch-, als op spelgebied, de zaken blijven aanpakken. Van iederen AjaCied wordt dan ook verwacht, dat hij zijn uiterste best zal doen om ons rood-wit deze belangrijke- en mooie plaats te laten behouden. Het oude vaandel moet ongerept blijven!!! Ajax vraagt in 1942 van ieder lid, den geheelen persoon!!! Als ieder Ajacied zijn plicht doet, zal het komende jaar voor Ajax weer een goed jaar kunnen worden! Ten slotte wensch ik de geheele Ajax-familie een gelukkig 1942 toe; en spreek daarbij de hoop uit, dat het ons in ons gezin, werkkring en vereeniging voorspoedig moge gaan, en dat het nieuwe jaar ons datgene zal brengen, waarnaar wij allen zoo vurig verlangen, n.lVREDE. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter. JAN DE BOER Jr. DERTIG JAREN ACTIEF AJAX-LID. Wil men in Amerika, man-in-bonus worden, dan schijnt het daar de gewoonte te zijn, om als krantenjongen, scharensliep, bloemenfmeisje? of zoo iets dergelijks, te beginnen. Wij hebben dit verhaal tenminste meerdere malen gehoord of gelezen en het zal dan ook wel in orde zijn. Dat men, om als sportsman te slagen, ook als bloemènjongen kan beginnen, was ons tot nu toe onbekend, maarhet is toch wer kelijk voorgekomen. Hier volgt het bewijs. Van hoogerhand kregen wij Zon dag j.l. een tip, dat het einde dezer maand, zegge en schrijve dertig jaren geleden zal zijn, dat Jan de boer Jr., als adspirant, het A jax-shirt aantrok en nu als veteraan dezelfde trui figuur lijk dan) nog steeds met eere draagt. Als men zooiets hoort, gevoelt men, als stuk van wijlen de A jax-redactie, zich verplicht, aan het snuffelen te gaan en zoo vonden wij in het „Ajax-Nieuws" van Maart 1938 de doopceel van Jan, geschreven by himself. Wij citeer en: „Circa 26 jaren geleden, kreeg ik de voor mij heerlijke tijding, dat „ik als adspirant-lid van „Ajax" was aangenomen en dat ik mijn „diploma op een Zondagmorgen kon afhalen. „Onze eerste diensten aan Ajax bestonden uit het fungeer en als „bloemenjongens op het 12]/2-jarig jubileum, in „Bellevue" gegeven, „waar Dolf Desmit en ik door het Bestuur werden aangewezen om in „ons nieuwe voetbalpakje elke dame een bloempje aan te bieden." Men ziet het dus, dat, om als voetballer te slagen, men kan be ginnen met een bloemenmand te dragen. Maar alle gekheid buitenspel. Er zullen wel niet veel voetballers zijn, die op zulk 'n staat van dienst en wat voor een staat van dienst kunnen bogen en het zou ons niets verwonderen, als Jan op dit gebied tot de recordhouders behoort. Dertien jaren heeft Jan voor Ajax 1 onder de lat gestaan en zeventien jaren als veldspeler en als goalkeeper der veteranen zijn stapel steenen tot Ajaxglorie bijgedragen. Het zou te ver voeren, om al de voetbal-heldendaden van Jan op te sommen, daar zoo'n verhaal minstens een jaargang „Ajax- Nieuws" zou beteekenen en men dit moeilijk van ons kan verlangen. Toch willen wij hier nog even memoreeren, dat Jan niet alleen op het groene veld onze vereeniging groote diensten heeft bewezen, maar ook als bestuurslid zijn sporen dik heeft verdiend. Als commissaris van materiaal waakt hij over de Ajax-spullen als een moeder van de porse leinkast en zelfs maakte hij de laatste jaren deel uit van de clubblad- commissiei Als wij dan ook zeggen, Jan de Boer, is een fonkelende steen aan de Ajax-kroon, dan gelooven wij niet, hiermede te veel te hebben gezegd. Wij zijn dan ook overtuigd, namens de geheele Ajax- familie te spreken, als wij op deze plaats Jan bedanken voor het vele, vele werk, dat hij voor onze club heeft verricht en daar dan tevens den wensch aan toevoegen, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren zijn krachten voor ons en zijn „Ajax" beschikbaar te stellen. Jan, kerel, van harte gefeliciteerd met dit jubileum en op naar de vijftig. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1942 | | pagina 1