De aihleiiek-wedstrijden van Ajax. Het moet als een gelukkige gedachte van het bestuur der A.F.C. Ajax beschouwd worden in dezen zomer in haar prachtig eigen stadion eens groote nationale athletiek-wedstrijden te organiseeren. Eens te meer toont Ajax daarmede haar voortvarendheid, eens te meer ook demonstreeren Koolhaas en zijn mannen door deze daad dat Ajax' veelzijdigheid in de sport eerlijk vast staat. We prijzen dit initiatief, niet het minst uit Amster- damsch oogpunt. In een stad als Amsterdam moet een groot evenement op athletiek- gebied in den zomer mogelijk zijn, naast vele wedstrijden van minder gehalte. Zoo waren we destijds groote voorstanders van de Sportblad- wedstrijden, georganiseerd door de redactie van 't groene sportblad, waaraan de Amsterdamsche sport en Ajax niet in het minstl zulke bijzondere herinneringen behouden heeft. Toen later Burger in samenwerking met het Olympisch Stadion interes sante internationale athletiek-wedstrijden organiseerde, werd dit ook bui ten den kring der athleten zeer gewaardeerd en nu dat initiatief uitblijft en internationale wedstrijden ook niet mogelijk zijn, nu valt het hoogelijk te waardeeren, dat Ajax den moed gehad heeft dit nationale athletiek- festijn op touw te zetten. Moge het zulk een succes hebben, dat het bestuur van Ajax besluit er een jaarlijksch festijn van te maken, internationaal zoodra dat weer mogelijk isl Het feit dat men in athletiek-kringen gaarne op het grastapijt van Ajax verschijnt moge blijken uit het feit dat ca. 250 athleten ingeschreven hebben, waaronder vrijwel alle uitblinkers, die er op het moment in onze athletiekwereld zijn. Vooral de invitatie-nummers beloven zéér veel! Hoewel de 100 meter een zekere overwinning voor Osendarp zal op leveren, wordt de strijd om de overige plaatsen interessant, waarvoor in aanmerking komen v. Osta, Houtman, Schaap, Heyn en Boersma. Op de 800 meter zal het publiek opnieuw een duel tusschen De Ruyter en De Roode kunnen genieten, op de 3000 meter verschijnt de Limburger Petit aan den start, die de verre reis naar Amsterdam onderneemt om den strijd aan te binden met de Volewijckers cracks Walter en Meijer. Op het verspringen zien wij Houtman, op het hoogspringen Carlier. De beste Nederlandsche polsstokhoogspringers verleenen hun medewerking, t.w. Lamoree, Verkes en Butselaar. Ook de Nederlandsche kampioen speer werpen Lutkeveld zullen wij na langen tijd weer eens aan den start zien, terwijl de politieman Oreel op het nummer kogelstooten zijn krachten zal beproeven. Op de 4 x 200 meter estafette zullen starten: Trekvogels, A.V. 1923, A.A.C., H.A.V., Haarlem en een Oostelijk team (o.a. Wunderink en v. d. Salentein). Op de 100 meter der dames zal de strijd wel voornamelijk gaan tusschen mej. De Vries en de Nederlandsche kampioene mej. Adema. Het hoog springen zal wel een overwinning opleveren voor mej. Nel van Balen- Blanken. Van de overige nummers noemen wij nog: 100 meter B, 800 meter BC, verspringen B, speerwerpen B-C, kogelstooten C en juniores 300 meter. Tevens zullen nog eenige nummers voor voetballers verwerkt worden, namelijk een 100 m, 300 m (alleen voor Ajacieden), 80 m adspiranten pn een 1000 meter. Aardig is, dat Z.A.C. uit Zwolle voor deze nummers heeft ingeschreven. Voor de beste prestatie van den dag zal een bijzon dere prijs worden beschikbaar gesteld (beschikbaar gesteld door „Het Koggeschip"). Van de deelnemers noemen wij nog den oud-kampioen Chris Berger (100 m) en Wellerdieck op verspringen. Al met al kan men van een prachtige demonstratie van deze mooie en nuttige sport verzekerd zijn. Moge een talrijk publiek door zijn aanwezig heid en zijn enthousiasme toonen dat zij het initiatief van Ajax waardeert. J. HOVEN. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 7