ORTHOPEDARIUM te hebben genomen, kregen zij, die iets te zeggen hadden gelegenheid hun hart uit te storten, waarna president Xoolhaas na een opwekkend woord, onder dank zegging voor de opkomst en het rustige-, aangename verloop, de vergadering om ruim half elf sloot. Zoo zijn de Ajax-zaken dan voor een jaar weer in kannen en kruiken en be hoeven wij ons met betrekking tot dit punt voorloopig geen zorgen te maken, want dat de Ajax-rompslomp bij de diverse functionarissen in goede handen is, staat wel vast. Mogen wij dan, in aansluiting op het slotwoord des heeren Xoolhaas, dit kleine overzicht van de Ajax-parlementszitting beëindigen, met spelers en officials het komende seizoen veel succes toe te wenschen. Bijna hadden wij nog vergeten te memoreeren, dat de clubblad-commissie voor een jaar is geprolongeerd en dat wij weer op lAwe medewerking rekenen. Onze vaste medewerkers blijven ons trouwdaar valt niet aan te tornen (waarvoor onzen dank), maar op gevaar af vervelend te worden, willen wij nogmaals de aandacht er op vestigên, dat het ,,Ajax-Nieuws" behoort te worden geschreven „door en voor Ajacieden." Tedere Ajacied, oud of jong, weet op zijn tijd wel iets te vertellen en dat is juist wat wij noodig hebben. Men behoeft geen Jelix timmermans, A. M. de Jong, of hoe al die keien mogen heeten, te zijn, om ook eens in een schrijfhout te klimmen, want dat is waarachtig niet noodig. Sen paar losse krabbels, een dichter lijke ontboezeming of een oude herinnering, kortom alles op Ajax- of voetbalgebied (ook foto's van elftallen of spelers) is welkom. IA verlangt van ons en dat liefst zoo geregeld mogelijk een uitgebreid en actueel clubbladprachtig, daar zullen wij aan doen wat in ons vermogen ligt, maar blijft IA van lAw kant dan niet op den wal staan en steekt dit seizoen ook eens Uw handen uit de mouwen. Vaak hebben wij gevraagd om een scribent, die de verrichtingen van ons tweede- en derde elftal voor zijn rekening neemt, maar steeds was onze stem, die eens verlorenen in het oerwoud. Weer doen wij een beroep op een real-Ajacied enhet resultaat hopen wij IA in het eerstvolgende clubblad voor te leggen. Ajacieden, nog enkele weken en dan gaat de bruine knikker weer rollen. Qedraagt H zoowel binnen- als buiten de lijnen als gentle- en sportsmen, waardeert de presta ties der tegenpartij en aanvaardt de beslissingen van den scheidsrechter zonder repliek. Bedenkt, ook de man met de fluit is amateur, bedrijft zijn sport dus voor zijn genoegen en bovendien hij heeft op het veld plein pouvoir". Eén ondoordachte handeling, een onaangenaam woord of wat dies meer zij en de man met het onbe paalde gezag" wiist IA den weg naar de kleedkamers met alle gevolgen van dien èn voor den zondaar èn voor ae club. De wekelijksche lijst van geschorste- of ge strafte spelers is alzoo onplezierig lang, dat het hoog tijd wordt, dat hier een einde aan komt. Qelukkig is de naam Ajax hierop zoo goed als nooit voorgekomen en rust op iederen Ajacied de plicht er voor te zorgen, dat dit dan ook nimmer meer zal gebeuren. Ajacieden, voor het nieuwe seizoen veel succes!!! BROWN. Massage voor alle Voet-, Been- en andere Lichaamsafwijkingen als: Spier stijfheid - Kwetsingen - Rheumatiék Nabehandeling Arm- en Beenbreuken, enz. enz. Modernste inrichting, Rokin 101 - Amsterdam-C. - Telefoon 42802 40

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 40