Grepen uil de jaarlijksche Ajax-Parlements-ziiling en een korl woord. Donderdag \7 Juli ld. kwamen in de bovenzaal van ons stadion ca. ioo Ajacieden bijeen om de jaarlijksche algemeene vergadering voor hun rekening te nemen. Voorzitter Xoolhaas opende op zijn bekende vlotte manier de meeting en schetste in kort bestek het Ajdx lief en -leed van het jaar dat achter ons ligt. Vlij eerde de nagedachtenis van hen die van ons henen gingen, roemde de prestaties van de diverse elftallen en deelde ten slotte de souvenirs aan de Ajax-kampioenen uit. Vladat Jan Schubert de notulen van de vorige algemeene vergadering de revue had laten passeeren, vergastte Jan Elzenga ons ob zijn zoo langzamerhand beroemd geworden punctueel en uitgebreid jaarverslag, hetwelk, hetgeen in een langdurig applaus uiting vond ten zeerste door de leden werd geapprecieerd. Vervolgens kwam Wim Volkers met een financieel jaarverslag dat klonk als het carillon van den Westertoren en de kleine man had zelfs, onder stormachtigen bijval, een felicitatie van ex-penningmeester, Oudheusden, in ontvangst te nemen. Vice-president, W. V. Egeman, vond de wijze waarop onze huidige penningmeester den Ajax financieelen scepter zwaait zoo buitengewoon goed, dat mocht Wim on verhoopt eens vertrekken de Ajax-boekhouding op den zelfden voet moet worden voortgezet. Schooner lof kon Wim niet worden toegezwaaid. Vlet behoeft geen betoog, dat punt 5 van de agenda, rapport Xascommissie, geen tijd in beslag nam. Ook de volgende drie punten n.l. Begrooting, Vaststelling contri butie en Voorstel Bestuur, inzake verhuur van onze terreinen, werden in no time genomen. Verkiezing Bestuur was bij gebrek aan tegencandidaten, hetgeen een compliment voor de aftredende leden beteekende, eveneens zoo van de kaart. Vlet bestuur is in het nieuwe vereenigingsjaar als volgt samengesteld Ai. J. Xoolhaas, ie Voorzitter, W. V. Egeman, 2e Voorzitter, W. V. Volkers, ie Penningmeester, R. P. J. Vunderink, 2e PenningmeesterJ. Elzenga, ie Secretaris, J. VI. Schubert, 2e Secretaris, Jh. J. V. Brokmann, CommissarisJ. de Boer Jr., CommissarisA. de Wit, Commissaris. Daar vriend Bruynesteyn de man was, die het ondankbare baantje van Arie de Wit, n.l. secretaris elftallencommissie, wilde overnemen, behoefde de vergadering zich niet suf te peinzen over het thema „the right man in the right place". Was het tempo waarmede het programma werd afgewerkt tot nu toe vlot, zelfs zeer vlot geweest, chairman Xoolhaas zette er op 't laatst een spurt in en nam in één adem 6 d 7 punten (verkiezing afgevaardigden, leiders cricket, honkbal enztegelijk. Alleen bij de samenstelling van de elftallen-commis sies kwamen de stembiljetten voor den dag en dit kostte uit den aard der zaak eenigen tijd. Volstrekte meerderheid van stemmen kre gen de Vleeren Brokmann, Couton en Vlenk Anderiesen, zoodat dit college o.m. zal uit maken, welke spelers ons het volgende seizoen het kampioenschap van VJederland zullen brengen. De Vleeren Deisen, Bieshaar en de Wit zullen hierbij, als elftallencommissie B, hun steun verleenen en tevens hun critische blikken over de lagere elftallen laten gaan. VJa de slotpunten zonder eenige stoornis 39

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 39