Daar H.H.C. II Zondag j.l. van T.Y.B.B. verloor, hebben onze reserves hun kans weer in eigen hand. Ajax en T.Y.B.B. staan met een gelijk aantal punten bovenaan, terwijl H.H.C. met 1 punt achterstand volgt. De nog te spelen wedstrijd Ajax IIT.Y.B.B. wordt dus van groot belang. Zet 'm op, boys! Uitslagen: Ajax IIKruisster 1913 Z.R.C.—Ajax II14—15 Ajax II—E.H.S20—8 H.H.C. II—Ajax II 13—11 Ajax II—Z.R.CZ.R.C. n.o. KruissterAjax II 1032 JUNIORES A. 3/7. De „A" stak dadelijk goed van wal en zegevierde met 247 over Kruisster A. Ofschoon dit de eerste competitiewedstrijd was, klopte het toch al heel aardig. Werper Hoogendijk en vanger v. d. Schuit konden het samen best vinden. Ook het binnenveld was behoorlijk. Het verre veld leek ons iets minder. 9/7. De thuiswedstrijd tegen Blauw Wit werd eveneens met groot verschil door onze jongens gewonnen. Twee Blauw-Witters slaagden er in de thuis plaat te passeeren, nadat zij door 4 wijd op de hongen waren gekomen. Ajax antwoordde met 13 punten, waardoor de aardigheid er zoo'n beetje af was. Een foutieve aangooi van Hoogendijk bracht nog 2 BI. Witters binnen. Einduitslag 235. 17/7. Door goede honkslagen en een aantal fouten in de V.V.G.A.- gelederen kwamen 7 Ajacieden binnen. Werper Hoogendijk was er uitste kend in en belette de thuisclub voorloopig het scoren. Ajax wist geleidelijk den voorsprong te vergrooten. In de 4e innings zorgde een V.V.C.A.-er voor het eerste tegenpunt. Bij Ajax behoorden Hoogendijk, de Sterke en F. Stam tot de uitblinkers. Hier was het eindresultaat 205 voor Ajax. 23/7. Tegen D.W.S. waren de junioren niet in hun besten vorm. Vooral onze werper had zijn dag niet. Bij een 96 voorsprong beging vanger v. d. Schuit de fout den bal naar het tweede honk te gooien, terwijl het 3e bezet was. Dit kwam ons op 2 punten te staan. Dat zal je niet weer gebeuren, hè Kees? Hierna kwam Ajax er weer wat beter in. Vooral de kopgroep weerde zich aan slag geducht. De Sterke sloeg een homerun. Met nog 1 slagbeurt stonden de onzen met 139 voor. Hoogendijk kon de juiste richting niet vinden en werd door Frits Stam vervangen. Inmiddels had D.W.S. met 1513 de leiding genomen. Ajax zag zich nu voor de moeilijke taak gesteld om 3 punten te behalen. Daar de 2e honkman van D.W.S. een vangkans onbenut liet, slaagde Rood-Wit hier zoowaar in. Het was echter een dubbeltje op zijn kant. Een prachtige vang van Loose- koot in het verre veld dient nog aan de vergetelheid te worden ontrukt. Het „A"-team staat thans ongeslagen bovenaan. JUNIORES B. 2/7. Met de „B" ging het niet zoo voorspoedig. Daar de spelertjes van Kruisster B zeer klein van stuk waren, slaagden onze werpers er slechts bij uitzondering in hen voor 3 slag uit te krijgen. Het feit, dat zij niet minder dan 35 maal een vrijen loop gaven en geen enkelen hongslag tegen zich kregen, spreekt boekdeelen. Kruisster won met 2925. Enfin, jullie krijgen nog een revanche, boys! 8/7. Tegen Blauw Wit B werd er uit een ander vaatje getapt en nu was de overwinning (184) geen enkel oogenblik in gevaar. 16/7. Tegen Zeeburgia slaagden v. d. Pol c.s. op ons terrein er met groote moeite in de beide punten in de wacht te sleepen. De eindstand was 1513. 36

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 36