angstig dicht in de buurt van de onderste plaats luidt thans: verkeeren. De stand Haarlem 10 8 2 16 E.D.010 7 3 14 Blauw Wit10 5 3 2 13 V.V.G.A10 5 1 4 11 Schoten 10 4 6 8' Ajax 10 3 1 6 7 H.H.C10 3 16 7 Quick 10 1 2 7 4 Zaterdag 2 Aug. a.s. wordt de belangrijke wedstrijd QuickAjax ge speeld. Wint ons negental, dan is het zoo goed als veilig. Verliest het daarentegen, dan ziet het er niet rooskleurig uit. Gezien het vertoonde spel tegen Haarlem mogen wij onze jongens zeker in staat achten de beide punten te veroveren. De tanden op elkaar, mannen! Uitslagen: AjaxSchoten 164 Ajax—V.V.G.A3—13 Blauw-WitAjax 105 E.D.O.Ajax 205 H.H.C.—Ajax 3—7 AjaxHaarlem 34 AJAX II. 14/6. In den thuiswedstrijd tegen Kruisster stond het tweede aanvankelijk met 113 achter, doch in de 6e innings veranderde het aspect van den wedstrijd geheel. Tijdens deze slagbeurt werden er niet minder dan 12 punten gescoord. Zeer enthousiast werd er verder gestreden, met het resultaat, dat de zege terecht kwam bij de ploeg, die er het meeste aan spraak op mocht maken. 21/6. Door het veel te hooge gras was het Z.R.C.-terrein feitelijk voor honkbal ongeschikt. De omstandigheid, dat wij nu toch eenmaal de reis naar Sloterdijk hadden ondernomen, deed ons besluiten maar te spelen, al was de scheidsrechter het er roerend mee eens, dat dit veld eigenlijk had moeten worden afgekeurd. Achteraf hebben wij er geen spijt van gehad, al kwam Ajax juist met de hakken over de sloot. In den beginne had ons negental door goed slagwerk een ruimen voorsprong. In de 4e innings zorgde van Tuyl voor de eerste Ajax-homerun van dit seizoen. Langzamerhand wist Z.R.C. door eenige goede hongslagen en een aantal fouten onzerzijds den achterstand te verkleinen. Invaller Hoogendijk scoorde het winnende punt, dat op vrij gelukkige wijze tot stand kwam. 28/6. De eerste helft der competitie werd besloten met een goede over winning op den hekkensluiter E.H.S. Reeds na 3 innings hadden de onzen met 142 de leiding. Aanvoerder van Tuyl sloeg in dezen wedstrijd zoo waar zijn 2e homerun. Bloem gaf nog een prachtigen driehonkslag. 6/7. Het is den H.H.C.-reserves gelukt revanche te nemen voor de 140 nederlaag op ons terrein. Ofschoon het verschil miniem was, verdiende de thuisclub de zege wel. Hierdoor nestelden de Haarlemmers zich met 1 punt voorsprong aan het hoofd van de ranglijst. Catcher v. d. Schuit toonde zich een waardig plaatsvervanger van Schalm. 12/7. De vastgestelde wedstrijd Ajax IIZ.R.C. kon niet doorgaan, daar er slechts 4 Z.R.C.-ers aanwezig waren. 19/7. De uitwedstrijd tegen Kruisster leverde ons een groote overwinning op. De werpers der Maggi-menschen slaagden er niet in onze slagformatie in bedwang te houden. Er werden niet minder dan, 4 homeruns geslagen,, en wel door Schalm (2 x), Bouwman en Jan Stam, die ook weer eens van de partij was. 35

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 35