Honkbal Ofschoon er over honkbal veel te schrijven is, moet ik mij tot mijn spijt wegens plaatsgebrek beperken tot een zeer beknopt overzicht. AJAX 1. 15/6. Na den voetbalwedstrijd AjaxZwaluwen speelde ons le negental tegen Schoten. Laatstgenoemde vereeniging moest den steun van werper Hoogendijk ontberen, hetgeen zijn invloed op den uitslag deed gelden. Het werpen van de Kleyn en later ook van v. Hetem vermocht op de Ajax- slagformatie geen indruk te maken. Aan slag waren onzerzijds Beumer en Hordijk goed op dreef, doch ook de Koning hanteerde het slaghout dit maal uitstekend. Bij Schoten blonk achtervanger Geurts weer uit door zijn keurig aangooien. 21/6. Was Schoten de vorige week wegens ziekte van haar werper ernstig gehandicapt, in den wedstrijd tegen V.V.G.A. deed zich bij Ajax door afwezigheid van Jan Blomvliet het gemis van een gelijkwaardigen werper geducht voelen. Daarbij komt nog, dat v. Lpbberegt niet veel steun van zijn velders ondervond. Het feit, dat Ajax meermalen alle zeilen moest bijzetten cm de laatste plaats te ontgaan, was oorzaak, dat Blomvliet, die nog altijd zijn plaats waard is, steevast iederen wedstrijd met het werpen werd belast. Aan den anderen kant krijgen de reserve-werpers weinig of geen gel-egenheid om hun prestaties te verbeteren. Nu Blomvliet een dagje ouder wordt, ^lient aan dit moeilijke vraagstuk meer dan ooit aandacht te worden geschonken. Clubs als V.V.G.A. en E.D.O. mogen zich in het bezit van meerdere goede werpers verheugen. Ik spreek de hoop uit, dat Jan én als werper én als commissielid niets onbeproefd zal laten om zijn op volgers alle knepen van het vak bij te brengen, opdat Ajax er in de toekomst weer eens in zal slagen een leidende rol te spelen. 12/7. De uitwedstrijd tegen de Stadionclub leverde niet het gewenschte resultaat op. Wel ging de strijd langen tijd gelijk op, doch uiteindelijk moesten wij toch de vlag strijken. Met dat al is het ons nog steeds niet gelukt een overwinning op een Amsterdamsche vereeniging te behalen, 't Wordt dus hoog tijd, mannen. 16/7. E.D.O.Ajax. Door de voetbal-promotiewedstrijden van E.D.O. werd deze wedstrijd midden in de week gespeeld. Van ons reisje naar Haarlem beleefden wij niet veel pleizier, want de rood-zwarten bleven met behoor lijke cijfers in de meerderheid. Ook thans was het veldwerk weer het zwakke punt, zoodat het voor v. Lobberegt zeer moeilijk was de score laag te houden. Catcher ter Heide liet zich niet van zijn beste zijde kennen, door zonder bericht weg te blijven. Zijn plaats werd door Beumer inge nomen, die zijn werk naar behooren verrichtte. 20/7. Ook de returnmatch tegen H.H.C. heeft ons fraai spel de beide punten opgeleverd. Deze punten waren wel zeer kostbaar, daar de Haar lemmers ook in de gevaarlijke zone vertoeven. Ons team lijdt anders wel aan wisselvalligheid. In den eenen wedstrijd toont ons spel vele gebreken, terwijl bij een volgende ontmoeting weer keurige prestaties worden ge leverd. Thans was het veldwerk goed verzorgd. 26/7. Volgens een deel der pers ging Ajax den strijd tegen Haarlem kansloos tegemoet. Het verloop van den wedstrijd heeft de verslaggevers volkomen in het ongelijk gesteld. Met een benauwde 43 overwinning mochten de kampioenen ruimschoots tevreden zijn. M.i. had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven. Alle punten waren het gevolg van foutief veldwerk. Een fraai dubbelspel van Blomvliet dient niet onvermeld te bijven. Ook de aangooien van onzen 3en honkman. Bloem, waren zeer goed. Ofschoon het een prachtige wedstrijd was, zijn de punten ons weer ontgaan, waardoor wij, mede doordat H.H.C. van Schoten won, nog steeds 34

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 34