KAMPONG II—AJAX. Met de beste voornemens bezield, gingen wij naar Utrecht teneinde het sterke Kampong te bekampen. De op eigen terrein geleden nederlaag zat ons nog dwars. Wij probeerden nu een andere batting-volgorde en als ik mij niet vergis, hebben wij nu de juiste volgorde gevonden. Schoevaart en Dukker openden en beiden lieten zich voorloopig niet verschalken. Op een totaal van 27 werd Dukker gevangen, terwijl op 39 Schoevaart een beurt had gehad. Beiden scoorden 14 runs en gaven zoodoende de volgende bats- men den noodigen steun. Thiry en Schubert lieten zich ook niet onbetuigd, zij hadden resp. 31 en 15 achter hun naam, terwijl Blomvliet voor het eerst eens loskwam en 26 aan de score toevoegde. Pil en Tiepen wilden niet achterblijven, Pil ging op zijn persoonlijke score van 11 voor zijn palen staan en Tiepen bleef met 27 not out. Kampong bracht slechts een totaal van 60 runs op het scoringbord. Keurig bowlen en fielden van de zijde van Ajax had tot dit resultaat ge leid. Jan Tiepen nam 4 wickets voor slechts 11 runs, terwijl Schoevaart en Griebling met resp. 2 voor 8 en 1 voor 5 uit de bus kwamen. Ondanks uitstekend bowlen nam Schubert slechts 1 wicket voor 25 runs. Je kunt ook te goed bowlen, hè Jan! Met nog voldoenden tijd zonden wij de Kampongers nogmaals naar de wickets, teneinde te trachten een inningsoverwinning te behalen, doch uitstekend verdedigen van Vellinga, waarbij hij ook het scoren niet ver gat, verijdelde onze pogingen. R.W. 3—AJAX. Dat wij van het ongeslagen R.W. 3 zouden winnen, hadden wij niet kunnen droomen, doch met de tanden op elkaar en met ontembare wils kracht hebben wij dit mooie resultaat bevochten. Het was een fijne match, hè luidjes. Nadat wij den toss hadden verloren, werden wij het eerst ingezonden. Ook nu bleken de openingbats voor hun taak berekend en eerst op 30 viel het eerste wicket, Dukker viel als slachtoffer van den slowbowler Chapon met een persoonlijk totaal van 11 runs. Thiry werd schitterend op point gevangen met een goede score van 14, terwijl Schoevaart uitstekend werd gestumped door den goed spelenden Roorda. Pil, Bromvliet en Brandsteder zetten echter de zaak voort en Pil bleek een harde „pil" te zijn voor de Roodwitters. Met 25 achter zijn naam werd Pil gevangen, terwijl Bromvliet en Brandsteder resp. 10 en 13 scoorden. Bakker als laatste man ingaande, vergastte ons nog even op een partijtje vuurwerk, het was kranig Henk. Op een totaal score van 126 hadden wij allen beurt gehad en was dus de beurt aan R.W. om te toonen, wat zij aan de wickets vermocht. Ik zou de Jong echter te kort doen, als ik zijn mooie cijfers van 6 voor 47 niet aan de vergetelheid ontrukte. R.W. scoorde 108 runs totaal en wij bleven dus met 18 runs in de meerderheid. Deze simpele cijfers geven echter niet weer de zenuwen, die wij moesten onderdrukken om deze match tot een goed einde te brengen, want als ik u vertel, dat het eerste wickets eerst op 49 viel, dan kunt u onzen gemoedstoestand voelen en begrijpen. Van 1 voor 49 werd het 2 voor 61 en de stand was dus niet zoo rooskleurig voor ons. Een opwekking op het juiste oogenblik deed echter veel en toen de stand 3 voor 61 werd, roken wij de overwinning en werd het fielden nog scherper en nog beter. Voor elke run werd gevochten en hier her kende ik weer het fielden, zooals wij dit in vroegere jaren zoo goed kon den. De laatste wickets vielen regelmatig, dank zij uitstekend bowlen van Tiepen en Pil en toen de klok kwart voor zes wees, was het gebeurd. Tiepen nam 3 wickets voor 39 runs, terwijl Pil 4 voor zijn rekening nam voor 34 runs. Onze vijfde overwinning was een feit geworden en veroverden wij hier mede de derde plaats op de ranglijst. 32

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 32