Cricket. AJAXC.V.H. 2. Na onze overwinning op A.C.C. 3 smaakten wij het genoegen ook van C.V.H. 2 te winnen; met 69 runs bleven wij in de meerderheid. Niet minder dan 152 runs hadden de onzen bijeengeklapt. Speciaal Thiry was er buitengewoon goed in en zijn 70 runs zeggen reeds alles. Hij werd hierbij goed gesteund door W. Schoevaart met 30 runs en F. Dukker 26 runs. Het was jammer, dat Thiry zoo ongelukkig run out ging. trouwens in dezen wedstrijd vielen meerdere run-outs te noteeren o.a. Pil en Funke vielen als slachtoffer. In het vervolg elkaar C.V.H. 2 bracht het slechts tot 83, dank zij keurig fielden van o.a. A. de Wit, wel ke 2 keurige vangen op mid-on deed. Hij hielp daarbij den bowler niet weinig en Max was dolblij, dat hij deze vangen juist op zijn bowlen deed. Hij kwam nu met de prachtige cijfers van 6 wickets voor 23 runs voor den dag. Voor onzen jongsten bowler dus een welverdiend succes. Tie- pen had deze keer 2 wickets genomen voor 37 runs. C.V.H. 2—AJAX. Ook de return-match in het Heemsteed- sche sportpark eindigde in ons voordeel. Onze score was nu meer bescheiden 96, daar zorgde Zeeuwe wel voor, hij nam 8 onzer wickets voor slechts 30 runs. Al leen W. Schoevaart kwam deze keer in de dubbele cijfers met 48. Keurig, Wiml C.V.H. van de wickets teruggekeerd, noteerde slechts 69 runs. Het fielden van onze spelers was van behoorlijke kwali teit; bijzondere vermelding verdient de schitterende vang van Pil, waar mede hij den aanvoerder van C.V.H. naar het paviljoen terugstuurde. Griebling en W. Schoevaart deelden de wickets broederlijk, ieder 5 wickets voor resp. 44 en 24 runs. Het doet prettig aan, dat onze jongere bowlers van die aardige succesjes boeken. HAARLEM II—AJAX. Dat Haarlem II een harde noot was om te kraken, wisten wij wel, maar dat zij zoo hard waren, konden wij niet denken. Haarlem eerst ingaande, scoorde 148 runs, een totaal dus, waartegen het hard werken zou zijn. Deze keer had Tiepen weer met den bal succes, hij nam 6 wickets voor 22 runs, een zeer fraaie prestatie dus. De andere bowlers waren te duur. Ajax zette tegenover dit totaal een score van 81 en wij mochten ons gelukkig prijzen, dat Funke en Dukker zoo geduldig de runs bijeengaar anders waren wij nog eens naar de wickets gezonden geworden. Met nog een zee van tijd, probeerde Ajax het nog eens op de 2e innings en Haarlem toog nogmaals naar de wickets. Zij lieten zich echter niet verleiden en met een stand van 2 voor 45 werden de palen uit den grond getrokken, waarmede Haarlem dus een overwinning op de le innings behaalde met 67 runs. Het fielden van Ajax was niet best geweest. Dit onderdeel van het spel moet beter worden. beter begrijpen, Heeren. F. DUKKER, leider van de Ajax- cricket-af deeling. 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 31