tal van factoren optreden, die bij de training niet opvallen. Bij een wed strijd is de athleet geheel op zichzelf aangewezen en moet hijzelf zijn race indeelen, zelf het initiatief nemen. Daarom worden in het begin nog vele fouten gemaakt, welke echter geleidelijk zullen verdwijnen. Tijdens de wedstrijden voor Juniores op den Sintelbaan maakte Couton de fout voortdurend naar zijn tegenstanders te kijken tijdens zijn 100 meter loop. Had hij zijn eigen race geloopen, dan zou hij zeker geplaatst zijn; nu werd hij onnoodig uitgeschakeld. Bij een wedstrijd moet de wil om te winnen aanwezig zijn. Dit moet vooral Kees Oomes in zijn ooren knoopen. In trai ning heb je bewezen, Kees, dat je best mee kunt komen. Niettemin zit er muziek in onze athletiek-afdeeling. Langzamerhand heb ben wij een vaste kern gekregen, een kern, die begrijpt, dat trainen nood zakelijk is om prestaties te leveren. Prettig vind ik het, dat vele athleten reeds bemerken, dat zij meer uithoudingsvermogen en sneller zijn ge worden, hetgeen hun voetbalprestaties slechts ten goede kan komen. Het volgende seizoen zullen wij trachten eenmaal in de week op den Sintel- baan te trainen. Dit heeft heeft het groote voordeel, dat onze athleten ook eens „sintels onder de voeten voelen", terwijl men de te loopen af standen beter kan bekijken. Tenslotte nog een raadgeving aan alle athleten. Blijft na het inloopen voor een wedstrijd niet op terrein „hangen", maar gaat rustig naar de kleedkamers en wacht tot je gewaarschuwd wordt. Blijft dus nimmer, zooals ik in Haarlem zag, in de zon zitten. Hierdoor worden de prestaties ongunstig beïnvloed. Guus Drager. Reeds eenige weken ligt Guus ziek te bed. Gelukkig is hij herstellende. Wij hopen hem weer spoedig in ons midden te zien. Athletiek-tenues. De Heer en Mevrouw Oomes hebben zich ver dienstelijk gemaakt met het vervaardigen van de athletiek-tenues. Vele athleten bezitten reeds het aardige tenue. Namens de athletiek-commissie zeggen wij het echtpaar voor hun medewerking hartelijk dank. Ajax Lid van de N.A.U. Volledigheidshalve deelen wij mede, dat Ajax per 1-6-41 als corporatief lid van de N.A.U. is ingeschreven. Ajax wint den A.P.G.S.-beker. Door dit resultaat heeft Ajax zich dit seizoen ook op athletiek-gebied de sterkste van de voetbalvereenigingen in Amsterdam getoond. Bij het vermelden van dit resultaat is dit „Ajax- Nieuws" reeds in bewerking bij den drukker daarom zullen wij ons be perken tot een opsomming van de voornaamste resultaten, welke door onze athleten zijn behaald. Kraamwinkel en Middendorp wonnen respectievelijk de 400 m. en 800 m. op fraaie wijze. Heyn nam het verspringen voor zijn rekening en bezette op de 100 m. de tweede plaats; de derde plaats was voor Jansen. De 4 x 100 m. estafette leverde een overwinning voor ons op. Het team, dat bestond uit de loopers Couton, Kamlag, Jansen en Heyn, verwierf onzen eersten vereenigingsprijs. Goede resultaten werden verder behaald door Knijn en Keizer en Stroomberg op de 400 m. Laatstgenoemde bereikte zelfs de finale. Een verrassing was het werpen van Klein. Hij werd vier op discus- en drie op speerwerpen. Boyenk zorgde eveneens voor een sur prise door derde op de 800 m. te worden. Brandsteder werd derde op hoog springen en viel ook al in de punten. Couton bezette de tweede plaats op de 100 m. juniores; Ris werd tweede op de 80 meter adspiranten en v. d. Berg werd derde op de 60 meter adspiranten. Ziehier de voornaamste resultaten. Allen hebben zonder uitzondering hun best gedaan om dit fraaie resultaat te bereiken. Knijn als captain heeft den beker in ontvangst genomen. Daar deze een wisselprijs is, kregen wij tevens als vereenigings prijs een fraaie medaille. Na afloop heeft het team onder leiding van het echtpaar Oomes gezellig nagepraat. W. v. BEVEREN. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 22