Resultaten wedstrijden. Tijdens den voetbalwedstrijd Ajax-Zwaluwen werden eenige athletiek- nummers verwerkt. Uitslag 80 meter voor Ajax-adspiranten: 1. Ten Hoonte 11.5 sec.; 2. Maaskant 11.5 sec.; 3. H. Graafland 11.7 sec.; 4. v. d. Berg 11.8 sec. Ten Hoonte, die bij den start achter lag, bleef soepel en in stijl loopen en wist in de laatste meters Maaskant te passeeren. De uitslag van het nummer 100 yards was als volgt: 1. v. d. Kar (S.A.V.M.) 10.8 sec.; 2. Kamlag (Ajax) 10.9 sec.; 3. v. Senus (Blauw Wit) 11 sec.; 4. Jansen (Ajax) 11.1 sec.; 5. Hannema (Blauw Wit); 6. Estie (Ajax). Een uitstekende race van Karei Kamlag. Met 40 cm achterstand bezette hij de tweede plaats. Piet Jansen lootte de ongunstige buitenbaan en had bovendien een slech ten start, waardoor hij geen rol van beteekenis kon spelen. Gelukkig revancheerde Piet zich tijdens de wedstrijden van De Volewijckers op keurige wijze. Via serie en demi-finale plaatste hij zich in de finale. Was hij eenige weken vóór deze wedstrijden nog niet in staat om driemaal een 100 m in één middag te loopen, thans bleek opnieuw wat training vermag. In de finale bezette Piet de vierde plaats (totaal waren er 36 deel nemers) en verwierf zijn eerste medaille. De tijd bedroeg 11.8 sec. Lang niet slecht voor een nieuweling. Tonny Brandsteder zorgde voor het tweede succesje op deze wedstrijden. In de C-klasse bereikte hij bij het hoogspringen 1.60 m. Hier deed zich het merkwaardige geval voor, dat in de C-klasse beter gesprongen werd dan in de B-klasse. Had hij in laatstgenoemde klasse gesprongen, dan zou hij twee of drie zijn gewor den. Thans moest hij zich, ondanks zijn goede debuut, met de vierde plaats tevreden stellen. Guus Drager en Karei Kamlag deden het niet onverdienstelijk op verspringen. Zij sprongen respectievelijk 5.94 m en 5.74 m, resultaten, die hoop voor de toekomst geven. Een groote verras sing bezorgde Kraamwinkel ons tijdens de wedstrijden van de H.A.V. Haarlem. Hij werd tweede in zijn serie 400 m C, eerste in de demi-finale en eerste in de finale. Het was een bijzonder zware opgave om dit resul taat te bereiken, maar Karei volbracht dit kunststukje. In zijn demi-finale maakte hij zelfs een prachtigen tijd, namelijk 54.6 sec., waardoor hij naar de B-klasse promoveerde. Karei bewees uit het goede athleten-hout te zijn gesneden. Hij toonde zich een ware fighter met een groote dosis wils kracht. Onze tweede B-klasser, Middendorp, deed het oogenschijnlijk misschien niet zoo goed. Op de 800 m B eindigde hij in zijn groep op de zesde plaats. In plaats van een knielende start toe te passen, handhaafde Tinus zijn staanden start, waardoor hij dadelijk aan den staart van het peleton kwam te liggen. Wel probeerde hij herhaaldelijk „bij te trekken", maar hierbij maakte hij opnieuw een fout door dit in de bocht te willen doen. Hierdoor liep hij ettelijke meters teveel en dit kostte hem zooveel energie, dat hij niet bij machte was een goede eindspurt te ontwikkelen. Deze race is voor hem echter een goede leerschool geweest. In het veld was hij zeker niet de mindere van den winnaar. Arie Knijn beproefde zijn krachten op de 400 m C. Hij liep een goede 300 meter, maar kwam voor de laatste 100 meters nog lucht te kort. Niettemin heeft Arie zijn uithoudingsvermogen aanmerkelijk vergroot. U kunt U dus een idee vormen hoeveel training noodig is om met succes aan wedstrijden deel te nemen. De meeste Ajax-athleten hebben thans den vuurdoop, in den vorm van een wedstrijd, doorstaan. Zij zullen gemerkt hebben, dat bij een wedstrijd

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 21