gevaar", vreesde voor het lot van een paar schootie vrouwenbeentjes en enfin, een seconde later lag ze in zijn armen. Vermoedelijk hield hij haar een kwart-seconde te lang vast. Want de gevolgen waren verschrikkelijk. Eerst mankeerde hij stijf koppig op de kegelavonden. Vlij sprak over bier, alsof het bedorven karnemelk was. Vlij ging gekke dassen dragen en de vouw bleek, dag in dag uit, in zijn pan talon te zitten. Vlet geval ontaardde kort en goed in een huwelijk. Verschrikkelijk. Wonder, dat ie de athletiek naar alle demonen, op en buiten dezen aardknikker, wenscht! TAaar dat is eigenlijk niet aardig van hem. Want athletiek is toch maar je ware! Ergens begint elke sport met athletiek en in ieder geval hadden de Romeinen er kijk op, want die zijn er mee begonnen. Jk heb me laten vertellen, dat het rauw kon toegaan bij die wagenrennen bijvoorbeeld. We hebben in onze borrelclub een mijnheer, die leest de klassieken. Dat is me even wat! En dan moet je hooren! Ze vloekten daar bij die wedstrijden als op een linieschip en het mooiste moet geweest zijn, als Caesar b.v. Claudius met het rooie haar van de wielen reed.' De plebejers, dat waren toen nog nette, ofschoon arme menschen, konden dan zoo hard schreeuwen en tieren, dat het gebrul en het gebral van onze stuivers-rang bij voetbalwedstrijden er duifjesgekir bij geweest moet zijn! Vindt jij nou eigenlijk wat aan athletiek, dikke, vroeg de man van de klassieken", bij zekeren borrel, eens den meest corpulenten aanhanger van sport, dien ik ooit in mijn leven gezien heb. Vwee honderd zes en dertig pond, vóór het diner, met alléén zijn trouwring aan. Cogies! Athletiek is cultuur, (hel en hemel, nou worden we serieus, als je niet oppast!) Jk kan me niks mooiers voorstellen dan een groen grasveld met witte figuurtjes Vla, ha! Daar kwam de aap uit de van vet en gezapigheid haast barstende mouw ?Aaar ik ben er tegen, zei de man van de klassieken". Al die menschen krijgen vroeg of laat hartkwalen en dat is klontjesklaar, want ze loopen niet om jou cultuur", maar ze loopen en ze springen, om in de krant \e komen! Vlet gaat niet om de spieren, maar om ,,nog harder" en ,,nog verder" en ,,nog hooger" Prosit! Annemertje! Er was een stilte, rond de borreltafel. Een drukkende stilte. De man van de klassieken begon met rapporten van medici (die man leest ook van alles!) en de dikke met zijn figuurtjes en zijn grasvelden en het heerlijke zonnetje Nou, eerlijk. Vlet is mooi, zoon zonnige geschiedenis, met rappe knapen en knappe, rappe meisjeser zit poëzie in en gang. Vaart, zit er in. Nee, eerlijk die dikke is er toch dichter bij dan die klassieke. TAaar toch, het wordt wel is gekkenwerk met die records, da's waarEnfin, vooruit dan maar! Xom, dikke, we gaan Zondag naar het Aiaxveld Jkke? Vlokkie. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 12