Aihleliek. (aan de borrel-tafel) I Voild„Vlokkie", oprichter van het „Ajax-Nieuws", schrijver van de „Uit de oude doos"-verhalen en auteur van onderstaand athleiiek-drama. De borreltafel is 'n soort van opvoedingsgesticht. Jk hoor, dat het slecht staat met de vooruitzichten van den borrel! Zoodat we binnenkort óók dat nog zullen moeten ontberen! Want je leert er wat! Jn zoo'n opvoedkundig milieu, als de bor rel-tafel is. Heb ik daar niet al vroeg geleerd, dat het niks niet gedaan is, om een athletische vrouw te huwelijken. Zoo'n vrouw, die je per sè altijd een neuslengte vóór wil zijn. Die heel onmodieus en héél niet netjes, kalmweg een tram na-racet en er nètnog inbalanceert. Sen vrouw, die in afstanden" en ,;banen" denkt en hoe dan ook, want dit is het zwaartepunt, die altijd Ho. l wil zijn. Vreeselijk, zoo'n vrouw, die a 11 ij d nummer één wil zijn. Overigens heb ik een athletisch gebouwde kennis van het mannelijk geslacht, die de athletiek naar alle duivelen der wereld wenscht. Jn zijn gouden jeugd was ie zooiets als commissaris op athletiekvelden. Hij liep altijd met pistolen en fluitjes, duimstokken en touwtjes te hannesen. Dat herinner ik me er nog wel van. Op '11 goeden dag (je zou kunnen zeggen kwajen dag) had ie de bof een wedstrijd van dames-boogspringsters te beredderen en hoe het precies gegaan is, weten we eigenlijk allemaal niet, maar in ieder geval er kwam zoo'n blonde spring-venus, die ietwat beroerd had gestart, uit de lucht dwarrelen. Onze vriend de commissaris zag het 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 11