Langs de lijnen van hel A j ax-N. V.B.-voelbal. Zooals gewoonlijk is er weer een stroom copy bij ons binnen gevloeid, zoodat wij, door de beperkte ruimte genoodzaakt zijn deze rubriek ook al om onze medewerkers niet teleur te stellen zoo kort mogelijk te houden. Wat ons eerste eltal betreft, is het een goede gedachte geweest, om met het oog op de wedstrijden om het kampioenschap van Amsterdam, onze jongens, door het spelen van vriendschappelijke matches, paraat voor den grooten strijd te houden. De eerste oefenpartij ging tegen D.W.S. en alhoewel wij met 21 als overwinnaars de arena verlieten, staat onomstootelijk vast, dat wij een slechte beurt hebben gemaakt. Een 4 a 52 zege voor D.W.S. was geen onjuiste verhouding geweest en dat de blauw-zwarten het zoover niet konden brengen, hebben wij hoofd zakelijk te danken aan onze defensie, met Gerrit Keizer aan het hoofd. Voor de rust ging het nog eenigszins en kwamen wij door een clean offside-goal van Erwin en een gelukkig doelpunt van den debuteerenden Korndorffer, wiens eerste optreden lang niet slecht was, aan een 21 voorsprong. Daarna was het met onze voorhoede misère en hebben wij feitelijk deze linie niet meer gezien. Het was al D.W.S. wat de klok sloeg en was Keizer, die met bravour en elegance zijn doel verdedigde, in een slechte bui geweest, dan was er van een Ajax-zege niet veel terecht gekomen. Nu trokken wij aan het langste eind, maar vaak hebben wij ons afgevraagd, waar is ons mooie-, aantrekkelijke spel gebleven? De tweede partij ging tegen 't Gooi te Hilversum en tegen de verwach ting in, wisten Jan Schubert en zijn mannen, versterkt met Guus Drager, die als linksbinnen een prima wedstrijd speelde, met 5—1 te zegevieren. Drager (3), Broekman en Korndorffer zorgden voor de doelpunten, maar wat prettiger is, het geheele elftal heeft een uitstekenden wedstrijd ge speeld. In ons vorige clubblad schreven wij, toen wij het Pinkstertournooi van „Dos-Velox" memoreerden o.a. „een mooie gelegenheid voor onze eerste elftal-spelers, om nu eens te laten zien, dat wij in een tournooi toch ook goed voor den dag kunnen komen". Deze woorden hebben hun uitwerking niet gemist, want middels twee klaterende overwinningen werd de eerste prijs, een electrische klok, in den wacht gesleept. Velox verloor met 29 en in de finale werd D.H.C. met 40 verslagen. In het begin, tegen Velox, zag het er niet naar uit, dat de Utrechtenaren zoo leelijk op hun voetbalpantalon zouden krijgen, want ons elftal zat in den hoek, waar uiteindelijk de klappen moeten vallen. Gerrit Keizer was echter wederom in grootschen vorm en stopte eenige schoten, wij zouden haast zeggen, op-een-hier-herkent-men-den-meester-wijze, die vriend en vijand de handen tegen elkander deed timmeren. Toen onze ploeg zonder onge lukken deze Velox-tien-minuten had doorstaan, was het leed geleden en begon de doelpunten-regen. Tweemaal achter elkander tankte Fischer door de Velox-verdediging en denderde den bal langs den Utrechtschen doelman. In samenwerking met Bijl maakte hij er nog voor de rust 40 van om ook na de siësta een werkzaam aandeel in de score te hebben. Zooals reeds vermeld, werd de uitslag 92 en mochten wij den volgenden dag tegen D.H.C. om den eersten- of tweeden prijs kampen. Bijl, die nu niet van de partij was, werd vervangen door Piet van Reenen en Piet heeft èn Ajax èn zijn stadgenooten laten zien, dat een ras-voet- 281

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 9