Cursus Jeugdleider. In Memoriam. Met de rust had onze ploeg een goeden 20 voorsprong, hetgeen leid de tot een geringe verslapping, juist genoeg voor A.F.C., om een prachtig tegenpunt te maken. Het werd toen nog een spannend slot, waarbij onze jongens alles in het werk moesten stellen, om den voorsprong te behouden wat hun ook inderdaad gelukte onder groote blijdschap van de Ajax-supporters. Zoo kregen de Ajax-spelers bij de prijsuitreiking, bij monde van Presi dent Schindeler van BI. Wit, behalve den beker, een plaquette voor de club en voor elk der spelers een fraaie herinneringsmedaille. Onze poeg belstond uit: P. Keizei, Hyman, Jaap Janse, Stroomberg, Boonstoppel, Meyer, Bos boom, van Eyck, Smit, Hoks, van Leuveren, de Koning, Sacsioni, Estie. Ik wil geen uitblinkers noemen, eigenlijk waren er ook geen en waren allen goed, juist ook als combinatie, wat het voornaamste is. Maar een uitzondering wil ik toch maken voor Pietje Keyzer, deze kra nige doelman, die in den voorafgaanden wedstrijd geblesseerd was (hij kreeg een „knock-out", zoodat dr. Thoolen er aan te pas moest komen) weerde zich ondanks de geblesseerde lip geducht. Prachtig stopte Piet na rust, toen het 21 stond, een schot onder de lat en wist a la Gerrit Keyzer het leer over de lat te stompen en 5. minuten voor het einde redde hij een zeker doelpunt, door zeer moedig en tijdig uitloopen. Bravo Piet! En hiermede ben ik dan aan het einde van deze reportage en ben blij dat onze jeugd het seizoen zoo prachtig heeft besloten. Goed spel, een prima geest, een prettig, correct gedrag, kortom een vertegenwoordiging van onze dierbare club, waarover wij als bestuur- deren en alle leden der club ons van harte verheugen. JAN DE BOER Jr. De afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Voetbalbond heeft gedurende een zestal weken verschillende lezingen gegeven voor jeugd leiders. Een drietal voordrachten was gewijd aan de paedagogische-, de overige aan de voetbaltechnische zijde van het vraagstuk. De stof werd op populaire wijze en door ervaren docenten gebracht, zoodat een ieder deze lezingen kon volgen. Het ligt in de bedoeling nog meerdere cursussen te laten volgen, opdat een ieder die iets met de jeugd in onze voetbal gemeenschap te maken heeft, zijn kennis op dit gebied kan verrijken. Wij wenschen de Commissie, die zich met het organiseeren dezer lezingen bezighoudt, geluk met het behaalde succes. J. K. Het bestuur der A.E.C. „Ajax" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van den Heer CORNELIS ARENDSE, in den ouderdom van 46 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. Hij ruste in vrede. 278

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 6