buiten zou zijn geweest. Nu was het vrijwel een Amsterdamsch tournooi met alleen de ploegen van „Neptunus" en „Stormvogels" als provinciale gasten. Ik gelooi stellig, dat de Zwaluwen met zulk 'n tournooi een-nuttig werk doen, maar dat het doel eerst recht bereikt zal worden, als dit Jaarlijk- sche tournooi, om den P. A. de Haan beker, in de naaste toekomst uit groeit tot een Nederlandsch Jeugd Kampioenschap. Uitslagen Eindwedstrijden Groepen-winnaars. AjaxZeeburgia 01 ZeeburgiaVolewijkers 10, VolewijkersAjax 1.—0. Zoo won Zeeburgia voor een jaar den P. A. de Haan beker en kreeg zij bovendien de zilveren vereenigingsmedaille. De tweede plaats was voor „Volewijkers", een verzilverde medaille en de derde prijs voor „Ajax", een bronzen medaille. Het krachtsverschil was uiterst gering, doch niettemin lijkt ons het re sultaat overeenkomstig de juiste krachtsverhouding. Voor ons kwamen uit de volgende spelers: Van Heusden, Vierenhalm, Anneveld, de Graaf, Meyer, Hardenveld, Vef- fer, Waldeck, Timp, Focke en Meekers. Na afloop heeft de President van de Zwaluwen, de heer Mundt, de prijzen uitgereikt en de winnaars gehuldigd, den goeden geest waarin dit tournooi gehouden werd geprezen en ook veel vriendelijks gezegd aan het adres van onze club voor de verleende gastvrijheid. Op onze beurt zullen wij Ajacieden gaarne instemmen met den wensch: moge de Zwaluwen ook in de toekomst nog krachtig meewerken aan de verheffing van het spelpeil en de bevordering van den goeden en ama- teuristischen- en kameraadschappelijken geest onder de voetballers. Het Pinksterjeugdtournooi van Blauw-Wit bracht ons grooter succes, want hier bleef Ajax ongeslagen en toonde zich van de 12 deelnemende ploegen de sterkste. Hier traden onze spelers tot en met 20 jaar in het strijdperk in wed strijden van 1 uur en kreeg men hier spel te zien, dat inderdaad van zeer goed gehalte was. Mogelijk, dat de Ajax-jeugdploegen van enkele jaren geleden iets ster ker waren, doch nu was er meer gelijkheid in kracht, waren er meer sterke ploegen te overwinnen en de overwinning is er des te waardevoller door. Het was inderdaad een sportfestijn van grootsche allure. Het is nu reeds de 8e maal dat Blauw-Wit zulk een tournooi regelt en wij Ajacieden heb ben er steeds met genoegen aan deelgenomen en hebben ook steeds er varen, dat BI. Wit de kunst verstaat, dit tournooi op prettige en juiste wijze te organiseeren. Ajax won ook in 1938 en 1939 den stödion wisselbeker welke het vorige jaar niet is verspeeld. Door thans opnieuw te winnen, is deze prachtige beker definitief in ons bezit gekomen en als één feit ons goed heeft ge daan, dan is het wel dit, dat de jongere generatie zegevierend uit dit zware- en belangwekkende tournooi te voorschijn trad, terzelfden tijd, dat ons eerste elftal op overtuigende wijze de overwinning behaalde in het Utrechtsche Tournooi. Zoo werd het een sportief mooie Pinksteren voor Ajax, waar we weer met vreugde aan terug denken en ons hoopvol stemt voor de toekomst. Voor het spel van de Ajax-jongens alle waardeering; er is met groote animo en volharding gespeeld en vooral de goede balbehandeling op het harde- en nog al ongelijke veld, alle of. Er waren sterke tegenstanders; reeds in den eersten wedstrijd legde Zeeburgia ons het vuur na aan de schenen, doch vooral in den eindstrijd tegen A.F.C., welk team ook prima speelde, moesten alle krachten worden ingespannen. 277

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 5