Wie de Jeugd heefi, heeft de toekomst. Volgens art. 9 van het H.R. gaan de volgende Adspirant-leden over tot de Juniores: H. Blad, W. Brandsteder, A. Brokmann, L. C. Th. Donker, F. H. J. van Douwe, M. van Eijk, D. Hoogendijk, J. Humalda, D. Keyzer, J. J. Köhlman, L. Matto, F. J. v. d. Mey, F. Oosterbaan, H. v. d. Pol, J. A. Ris, G. Schmitz, P. Smit, F. Stam, G. v. Klingeren, J. Hoogwaarden, J. Groenewoud. Volgens art. 9 van het H.R. gaan de volgende Juniores over tot werkend-lid: H. Biesing, W. H. Focken, J. L. de Graaf, M. Griebling, G. Hardeveld- Kleuver, G. A. van Heusden, J. L. C. Kok, K. Meyer, C. H. P. Oomes, J. K. Veffer, J. G. Zwaan. Leden en donateurs worden er op attent gemaakt, hun diploma's ook bij de Honkbalwedstrijden aan de controle te toonen. HET BESTUUR. Van twee jeugd-tournooien waarbij onze jeugd flink voor den dag kwam. Wij leven zoo snel, dat midden Juni, gebeurtenissen van 25 Mei en 1 en 2 Juni al weer beginnen te vervagen in de menschelijke memorie, maar daarvoor is nu juist ons clubblad; daarin dienen wij zulke feiten toch even vast te leggen. Want deze feiten zijn voor ons Ajacieden (en ik vind ze zelfs voor de sport in het algemeen) belangrijk. Een club wordt naar buiten bovenal gepresenteerd door het eerste elftal, doch voor de club zelf zijn de daden van de jeugd minstens zoo be langrijk. Voor ons is het dan ook gedurende de drie dagen, dat de jeugd op ons veld en op de bijterreinen van het Olympische Stadion in actie was, een prettige gewaarwording geweest, dat de kleuren onzer vereeniging door de jeugd met eere zijn gedragen en ik wil dan ook beginnen, mijn oprechte hulde te brengen aan de ploegen die onze club in dit jeugdtournooi zulk een uitstekend figuur hielpen slaan èn door hun spel, èn door hun prettige sportieve houding. Ons bestuur en de geheele club weet dat zéér te waar- deeren en het geeft ons allen een rustig gevoel, het geeft moed en kracht voor den verderen opbouw. Want niet waar: Wie de Jeugd heeft, heeft de toekomst! Met het Jeugd-Tournooi van De Zwaluwen om den P. A. de Haan-Wissel- beker, op Zondag 25 Mei heeft Ajax ook organisatorisch eer in gelegd. Ajax verleende aan deze sympathieke vereeniging (waarvan vele Aja cieden, en schrijver niet het minst, onvergetelijke herinneringen hebben) gaarne gastvrijheid en ik verheug mij er over, dat door de benoeming van onzen president Koolhaas in het bestuur van de Zwaluwen, de vriend schapsbanden tusschen deze club en Ajax nog nader aangehaald zijn. De wedstrijden zijn op ons veld uitstekend tot hun recht gekomen en in deze wij Ajacieden kunnen er trotsch op zijn eenig mooie omgeving, kwam alles zoo prettig uit. Het zou te ver voeren alle wedstrijden de revue te laten passeeren. De regelings-commissie, bestaande uit de Heeren M. J. Koolhaas, J. J. F. van Gessel seer, en J. M. H. Broeksmit, had den duur der wedstrijden op twee maal 15 minuten bepaald, zgn. Blitzpartijtjes zonder rust. Met 12 deelnemende ploegen was het tournooi nog aardig bezet, al ver moeden we, dat er onder normale omstandigheden grooter deelname van 276

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 4