veldwerk ook het hanteeren van den knuppel nog dringend verbetering behoeft. Namen noemen is niet noodig, doch er zijn er, wier slagprestaties absoluut onvoldoende zijn. Om tot gunstiger resultaten te komen, is het be slist noodzakelijk, dat er 's Woensdags flink wordt geoefend. De volledige uitslag was: Ajax 0 0 0 2 0 0 3 0 0 5 Blauw Wit 0 0 2 0 3 1— 0 0 0 6 EERSTE ZEGE VAN AJAX. 7 Juni. De wedstrijd, die voorloopig zou uitmaken wie van beide clubs de twijfelachtige eer zou genieten de roode lantaarn te mogen dragen, is met 1410 in ons voordeel beslist. H.H.C. kwam dl dadelijk overdonde rend opzetten en wist in de le innings niet minder dan 6 punten te scoren, terwijl bij Ajax Blomvliet de eenige was, die de kussens met succes af liep. Daar H.H.C.'s werper Pijnakker, niet op dreef was, liet hij zich later door Siepel en Jan Baas vervangen. Ajax had onder de bedrijven door kans gezien den 60 achterstand in een 76 voorsprong om te zetten. Nog even zag het er voor onze ploeg benauwd uit, toen de roodbroeken in de 7e innings 3 punten scoorden. Ajax gaf echter een alleszins afdoend antwoord en behaalde 7 punten. Thans was het dus eindelijk eens onze vereeniging, die door beter veldwerk het zoet der overwinning mocht proeven. Bosboom deed eenmaal den Ajax-aanhang de haren ten berge rijzen, toen door zijn onoplettendheid 2 spelers uitgingen. Gelukkig was dit op den einduitslag van geen invloed. Ajax 1— 2 0 3 1—0 7 0 x 14 H.H.C. 6 0 0 0— 0 0 3 1— 0= 10 HET TWEEDE SLAAT A.F.C. II. Het wordt vervelend het steeds weer te moeten constateeren, doch ook thans was er voor den wedstrijd A.F.C. IIAjax II niet één scheidsrechter te bekennen. Beide partijen hadden niet hun besten werper op de plaat. Bij de onzen moest Bloem met het eerste negental meespelen, terwijl v. Dijk geschorst is. Thans nam W. Stam den bal ter hand. Door onge oefendheid gooide hij niet altijd even zuiver, waardoor de gastheeren ge makkelijk op de honken konden komen. Het werpen van The Reds ver mocht op onze ploeg geen indruk te maken, want er werd zeer behoorlijk geslagen. Bij A.F.C. was de Nederlandsche tenniskampioen v. Swol, die de vorige week met een homerun debuteerde, ook thans van de partij. Het was hem aan te zien, dat hij er alles op gezet had ook thans zijn steentje bij te dragen. Den eersten den besten keer, dat hij aan slag was, joeg hij den bal ver in het middenveld, waar Boonstoppel de situatie echter ver keerd beoordeelde. Daarna wist Wim Stam hem eenige malen in de luren te leggen. Onze 2e honkman v. d. Laar, die voordien zijn kans had laten voorbijgaan om 2 loopers achter elkaar uit te tikken, wist zich later keurig te herstellen, door in het verre veld met de scherpe zon in zijn gezicht 2 hooge ballen voor zijn rekening te nemen. Deze wedstrijd was voor de thuisclub niet voordeelig, want verschillende ballen vonden hun einde in de sloot. Een en ander was oorzaak, dat reeds na de 6e beurt de tijd ver streken was. Hier volgt de score: A.F.C. II 3 1— 0 1 1 0= 6 Ajax II 4 2 2 1—4 1 14 DIT SEIZOEN WEER EEN JEUGDCOMPETITIE. De laatste dagen heeft een groot aantal spelers, die niet ouder dan 16 jaar mogen zijn, zich opgegeven om aan de jeugd-competitie deel te ne men. De situatie is thans zoo, dat, wanneer zich nog eenige spelers aan melden, zelfs met 2 jeugdteams kan worden ingeschreven, ten minste als honkbal-materiaal en terrein geen moeilijkheden in den weg leggen. Vrijdagavond 6 Juni bond de Ajax-hope met de Kruissterjeugd den strijd 303

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 31