te wijze door v. Lobberegt gevangen. Ajax scoorde in de 6e innings door toedoen van v. Lobberegt 1 en in de volgende door Weppner en Rotgans 2 punten. Toen het einde in zicht kwam, trachtte Ajax de overwinning nog uit het vuur te sleepen, doch het mocht niet baten. Beide partijen moesten met een puntenverdeeling genoegen nemen. Aan slag waren de prestaties van de bezoekers niet onverdienstelijk. De innigscijfers luiden: Quick 4 0 0 0 0 0 0 2 0 6 Ajax 0 0 0 0 2—1 2 0—1 6 HET TWEEDE SPEELT EVENEENS GELIJK. 25. Mei. De uitwedstrijd tegen het Haarlemsche T.Y.B.B. eindigde in een gelijk spel, nadat Ajax II met 124 had voorgestaan. Eenige kostbare fou ten en een inzinking van werper Bloem waren oorzaak, dat The Yellow Black Boys nog een punt in den wacht konden sleepen. Het had zelfs wei nig gescheeld, of wij waren met leege handen thuisgekomen. Toch is het geen onaardige wedstrijd geweest. Naast de diverse tekortkomingen die er aan het licht kwamen, viel er ook wel van goede prestaties te genieten. Eenige verre tikken van beide zijden en een aantal schitterend gevangen ballen zijn het vermelden waard. Het honkloopen van de meesten onzer laat echter nog te wenschen over. Vooral de minder snelle spelers dienen er op te letten, dat zij wanneer zij van plan zijn een honk te stellen, direct startklaar zijn. Het kwam meermalen voor, dat men eerste ging loopen als de bal reeds in het bezit van den achtervanger was, die er dan meestal wel voor zorg droeg, dat er een nul genoteerd werd. Ook op dit punt nog eens goed oefenen, mannen! Verder wil ik nog even op het volgende wij zen. Eenmaal trachtte Bouwman, die zich als een uitstekend le honkman ontpopt, een goed aangegoaiden bal met één in plaats van twee handen te vangen. Het gevolg was, dat de tegenpartij aan een zekere nul ont kwam. Dergelijke fouten zijn meestal kostbaar en kunnen zelfs de neder laag beteekenen. Ik vestig hier speciaal de aandacht op om te doen uit komen, dat men zich gedurende den geheelen wedstrijd ten volle moet geven. Wat bij honkbal zelden het geval is, is het feit, dat het veld met eenige plassen bedekt was; wat meer voorkomt, is het afwezig zijn van de scheidsrechters. De heer Kaestner, die dezen prettigen wedstrijd goed leidde, was de eenige die niet verstek liet gaan. De score was: Ajax II 0 0—1 2 3 4 2 0 2= 14 T.Y.B.B. 1 0 0—1 0 2 0 6 4 14 AJAX DOOR BLAUW-WIT GEKLOPT. 31 Mei. Ten aanschouwen van ruim 700 betalende bezoekers heeft het eerste treffen tusschen Ajax en Blauw Wit weer plaats gehad, welke in een 65 nederlaag voor Ajax eindigde. Ofschoon de wedstrijd niet direct slecht was, kon hij toch lang niet met vorige ontmoetingen wgdij veren. Daarvoor werden er ook thans te veel fouten gemaakt. De 2 eerste beurten leverden beiden partijen niets op, doch in de 3e kon Blauw Wit door 4 achtereenvolgende fouten onzerzijds 2 punten notee- ren. Nadat de bezoekers in de 4e innings voor nul aan den kant waren gegaan, slaagden Rotgans en Hordijk er in den stand op gelijken voet te brengen. In de 5e innings beet de kopgroep van onze tegenstanders flink van zich af en zorgde voor een drietal runs. De volgende beurt vond de Blauw Witter Pot een geschikte gelegenheid om nog een punt aan het totaal toe te voegen, hetwelk uiteindelijk het winnende bleek te zijn. Ajax zag, nadat Hordijk door Bloem was vervangen, nog kans in de 7e innings 3 punten te vergaren, doch verder kwamen onze jongens niet. M.i. had Ter Heide door wat resoluter honkloopen niet behoeven uit te gaan. De thans gespeelde wedstrijden hebben duidelijk aangetoond, dat naast het 302

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 30