SPORTIVITEIT De pers over Ajax. ALLES VOOR SPORT il asa W. H. EILERS Co. N.V. De Algemeene Nederlandsche Voetbalvereeniging De Zwaluwen heeft door de toetreding van president M. J. Koolhaas tot haar bestuur de vriendschapsbanden met Ajax nauwer aangehaald en stellig wordt dit door het Amsterdamsche publiek gewaardeerd. De Zwaluwen hebben hier een prettigen naam. De club van Hirschman en wijlen Blöte, van Jan van den Berg en thans van Miel Mundt en zijn mede-bestuurderen heeft zeer veel gedaan voor de ontwikkeling der voetbalsport in ons land. Wij hopen, dat zij haar werk. voort zetten en ook in de toekomst mee helpen zal de sport in de goede banen te leiden, èn door opvoering van het spelpeil èn door bevordering van de goede harmonie onder de clubs. De Zwaluwen ijveren voor hand having van oude- en mooie tradities en in dat streven verdienen zij den steun en de waardeering van allen, die het met onze sport goed meenen. J. HOVEN. We lezen in „Sport in Beeld/De Revue der Sporten": In ons overzicht van de Pinksterdagen maakten we melding van het jeugdtournooi van Blauw Wit (van spelers tot en met 20 jaren), doch deel den het resultaat niet mee. Het is Ajax geweest die hier gedecideerd de beste ploeg had en ongeslagen het tournooi won. Ook A.F.C. hield zich kranig en verloor alleen in den eindstrijd van Ajax (21). Voor beide clubs is het een prettige ervaring te meer, dat er jonge spelers van goede klasse klaar staan om de clubkleuren te verdedigen. Maar nog verblijdender is het feit, dat Ajax I te Utrecht een uitstekenden indruk achter liet en met gemak het Utrechtsche Pinkster-tournooi won. Eerst werd Velox met 92 geslagen en op den tweeden dag won Ajax den eindstrijd met 40 van D.H.C. Ajax kon Drager nog niet opstellen en speelde op den eersten dag met: Keizer; Potharst en Blomvliet; Looys, Van Stoffelen en Schubert; Broek man, Bijl, Fischer, Korndorfer en Van Wijngaarden. Op den tweeden dag kon Bijl niet en wie nam toen zijn plaats in? Piet van Reenenl Hij was nog zeer goed en heeft het plan weer geregeld te gaan spelen in het volgende seizoen. Met Drager en Van Reenen in den aanval gaan we met Ajax weer goede tijden tegemoet. Dat is vast: zoo lang Ajax (en 't zelfde geldt voor Feyenoord) kampioen was, is 't Westen steeds sterk gerepresenteerd geweest, aanmerkelijk beter dan thans door A.D.O. en V.S.V. die er weinig van terecht brengen! Wij vertrouwen dat de oude geest weer over Ajax vaardig wordt. Het Amsterdamsche publiek hunkert er naar! We herinneren nog even aan den wedstrijd AjaxZwaluwen, die a.s. Zondag in het Ajax-stadion gespeeld wordt. Loyale, prettige bediening als deel van 'n ernstig streven den klant tot vriend te maken. ook in leen KALVERSTRAAT 43 •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••♦•O 274

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 2