Ten gevolge hiervan stonden de wedstrijden dan ook op een laag peil. Met een gehavend team werd van H.C. '38 en H.C.K. gewonnen, doch in den 3en wedstrijd trok onze zustervereeniging Blauw Wit met een ver jongde ploeg aan het langste eind. Slechts het werpen van Schijvenaar, die voor E.D.O. den eersten prijs won, deed vele bezoekers besluiten de verdere wedstrijden te blijven volgen. De resultaten van Ajax waren: Ajax—H.C. '38 10—2 Ajax—H.C.K14—1 AjaxBlauw Wit 58 AJAX EN QUICK DEELEN DE PUNTEN. 24 Mei. Het begin van dezen wedstrijd was voor de onzen niet bemoe digend, want de nieuwe le klassers legden er al dadelijk flink het hout op, waarbij ook de traditioneele fouten niet achterwege bleven. In de le innings werden er niet minder dan 3 fouten gemaakt. Een schitterende vang van Weppner verdient vermelding. Had Quick in haar beurt 4 pun ten gescoord, onze kopgroep ging, nadat Blomvliet door een fout op de honken was gekomen, door 3x3 slag voor nul aan den kant. Weliswaar werd Blomvliet ook in de volgende innings meer geslagen dan gewoon lijk, doch thans waren zijn medespelers beter op hun hoede, al was het veldwerk nog niet feilloos. In de 4e innings werd Bloem, die zich overi gens goed weerde, onnoodig op een der honken uitgemaakt. Altijd oplet ten, Klaas1. In de 5e innings slaagden de Koning en Beumer er eindelijk in het thuishonk te passeeren. Had ons team aanvankelijk nogal ontzag voor het werpen van Geestman, naarmate de strijd vorderde, werden zijn prestaties minder, terwijl Blomvliet er juist beter in kwam. Dat de bezoe kers in de 8e beurt nog 2 punten aan hun totaal konden toevoegen, was indirect het gevolg van een missen van een onzer verre velders. In de laatste slagbeurt van Quick werd een door Vonk geslagen bal op eminen- De knuppelploeg, ofwelAjax' Honkbalteam. Foto Dredo. 301

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 29