lieten de Ajacieden zich meer gelden en het werd een aardige, gelijk- opgaande partij, waarbij ook de onzen zich kansen wisten te scheppen. Het spel van onzen pittigen centre-half Mooy viel vooral te loven, terwijl ook Jacobsen zich niet'onbetuigd liet. In de voorhoede werd listig gecom bineerd, Kraan, Volkers, Boerkoel, Kalse zoowel als Luza deden goed werk, doch ook hier bleven resultaten uit. Daar onze achterhoede, die in het begin nogal fouten had gemaakt, zich intusschen had hersteld en nu resoluut „niet thuis gaf" brak de rust aan met blanco stand. Na de pauze pakten onze jongens direct goed aan. Het was wederom in hoofdzaak Mooy, die door zijn energiek werken onze voorhoede ge regeld in actie bracht en het duurde dan ook niet lang of Luza werd door handig spel van Boerkoel in staat gesteld om te scoren. Dit lieten de V.V.A.-ers niet op zich zitten; aangemoedigd door hun vele aanhangers vielen zij verwoed aan; onze backs, Starreveld en Nieuwenbrug lieten zich overrompelen, Maaskant viel even te laat uit, en de bal verdween in ons doel. Er was nog een kwartier te spelen; de Ajacieden zetten de tanden nog eens op elkaar; eenige goed opgezette aanvallen volgden, doch de V.V.A.-keeper was op zijn post en wist onheil te voorkomen. De V.V.A.-ers daarentegen wisten hun kansen beter te benutten. Bijna op dezelfde manier als daarvoor kwam hun 2e goal ter wereld. Het einde naderde met rassche schreden. Ajax leek geslagen. Het zou echter anders uitkomen. Onze jongens zwermden voor het vijandelijk doel; een der backs bewerkte den bal met zijn arm; fluitsignaal scheidsrechter; penaltyl een zeer zware straf, doch een andere oplossing was niet te vinden. Boerkoel voltrok het vonnis met een keihard schot. Einde 22. Einde van deze reportage. BROWN. Adspiranten 4. het elftal, dat de voetbaleer van de Ajaxjeugd hoog hield en kampioen werd. Foto Oomes. 298

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 26