links genomen, evenwel geen doelpunten opleverden. Madjoe probeerde ondertusschen door snelle, zeer goed opgezette aanvallen onze defensie te overrompelen, doch onze achterhoede bleek in uitstekende conditie te zijn, zoodat Madjoe geen kans kreeg om keeper v. d. Sloot te verschal ken. Nadat ongeveer een half uur gespeeld was, konden wij eindelijk ons eerste succes boeken. Heinrich, onze centrehalf, bracht goed op, passeerde op het juiste moment naar Fischer, die in sneltreinvaart op het vijandelijke doel afstormde en den keeper van Madjoe met een scherp, keihard schot, geen schijn van een kans gaf. Het was de 99e goal die door het 3e elftal der Ajax-Juniores in dit seizoen werd gescoord; wie zou daaraan de 100e toevoegen? Zooals begrijpelijk is, trachtte elk voor zich dit heugelijke feit te bewerkstelligen, hetgeen evenwel de afwerking onzer aanvallen nu niet bepaald ten goede kwam. Toch werd het pleit beslecht, toen Zondaar, van dichtbij, de gelegenheid waarnam om den Madjoe-keeper te passeeren. Kort daarop was het rusten. In de tweede helft bleek, dat Madjoe, zich nog lang niet gewonnen had gegeven. Met verdubbelde energie wierpen zij zich in den strijd, zoodat onze achterhoede het al dadelijk zwaar te verantwoorden kreeg. Bij een hunner aanvallen werd binnen het strafschopgebied free-kick gemaakt; de penalty, daarvoor toegewezen, werd onhoudbaar ingeknald. Vanaf dat oogenblik leek de uitslag geheel onzeker. Onze tegenstanders gaven geen kamp. Weer een free-kick even buiten de beruchte lijn; deze werd gelukkig hoog over geschoten en toen kwamen onze jongens weer eens aan de beurt. In de hierna volgende periode was het vooral onze linker vleugel die goed werk te zien gaf. Lambrecht en Griebeling waren hier de stuwende krachten en het openen naar den vleugel van eerstge noemde was werkelijk subliem. Lambrechts mocht ook het genoegen smaken de 3e goal te scoren. Dit gaf onze jongens hun zelfvertrouwen terug en zij wisten zich dan ook tot aan het eindsignaal te handhaven. Uitblinkers waren Knape en Lambrechts. Ook Couton, Joosten, Heinrich, Fischer en Griebeling moge genoemd worden. Barkema, Grou en Zondaar vielen niet zoozeer op. Van der Sloot heeft zijn doel goed verdedigd. De beslissingswedstrijd tegen T.W.M. werd wij zouden haast zeggen, natuurlijk door ons verloren. Met 10 bleef T.W.M. in de meerderheid en werd aldus kampioen. Onze felicitaties T.W.M.-ers. Adspiranten I speelden tegen de A.F.C.- adspiranten om den v. d. Bosch beker en kregen klop, met liefst 06. Dat was nog slechter dan in de competitie jongens en wij willen jullie nog even in herinnering brengen, wat wij in ons vorige clubblad schreven. Een vriendschappelijk partijtje tegen Geuzen eindigde in een gelijk spel (11) en een opluisteringswed- strijd tegen Blauw-Wit bracht een 05 nederlaag. Adspiranten 2 verloren van D.W.V. 2 met 05 en speelden tegen A.E.D. gelijk (11), hetgeen dus wederom niet van het goede te veel was. Adspiranten 3 wilden voor hun grootere broeders niet onder doen en verloren van Zeeburgia 4 met 03 en in Weesp met 14 van Rapiditas. Van den Zomer flink aan athletiek doen jongens, dan komen jullie het volgende seizoen fit and well aan den start en zullen er wel betere resul taten worden bereikt, voorop gesteld, dat dan de trainingsmiddagen geregeld worden bezocht. Adspiranten 4. onze kampioensploeg. speelden vriendschappelijk tegen Geuzen 2 en zooals het kampioenen betaamt, wonnen zij met 31. Adspiranten 5 besloten de competitie met een wedstrijd tegen V.V.A. (22) en hierover laten wij den Heer van Os aan het woord. In het begin waren de V.V.A.-ers, die den wind in den rug hadden, geruimen tijd in de meerderheid. Tot driemaal toe ontkwam ons doel, in die periode, ter nauwernood aan doorboring. Langzamerhand echter 297

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 25