Jeugdvoetbal- flitsen. Juniores I.... Om maar met de deur in huis te vallen: het kampioen schap, dat onze jongens slechts voor het grijpen hebben gehad, is hun op het laatste oogenblik door D.W.S. ontfutseld. Tot twee wedstrijden voor de eindstreep was ons elftal ongeslagen, doch Zeeburgia en D.W.V. gooiden roet in het eten en met een gelijk aantal punten als D.W.S. werd de eerste plaats gedeeld. Dit was in het geheel niet noodig geweest, want, schakelen wij den wedstrijd tegen Zeeburgia (de slechtste match van het geheele seizoen) uit, dan resteert de kamp tegen D.W.V. en hier verscheen ons elftal met.... tien man. Commentaar verder overbodig, maar het gevolg was een beslissings wedstrijd tegen D.W.S. en een dergelijke match is een kwaad ding. Zoo ook hier. Vrijwel de volle 90 minuten is Ajax in de meerderheid geweest, maar doelpunten beslissen nu eenmaal een wedstrijd en daar beide partijen ieder tweemaal scoorden kreeg de match nog een verlengstuk. D.W.S. wist in die periode het net te vinden, waarmede, daar dan de strijd meteen wordt gestaakt, hetgeen o.i. een onbillijkheid is, de Blauw zwarten kampioen waren. In ieder geval is de laatste episode van dit voetbalseizoen voor onze jongens, de goeden niet te na gesproken, een les geweest en zullen wij maar hopen, dat zij er leering uit getrokken hebben. Het Zwaluwen-tournooi, dat èn door de goede organisatie van de heeren Van Gessel, Broeksmit en Koolhaas èn door de animo en sportiviteit waarmede door de deelnemende elftallen werd gespeeld een groot succes was, bracht ons, wat ons elftal betreft, wederom een teleurstelling. Wel werd de finale bereikt, doch zoowel van Volewijckers als van Zeeburgia werd verloren en kregen wij aldus den derden prijs toegewezen. Zeeburgia klopte ook nog de Volewijckers en kwam aldus in het bezit van den P. A. de Haan-wisselbeker, alsmede de daaraan verbonden vereenigings- medaille en de spelers van dit elftal, de door het Alg. Handelsblad uitge loofde persoonlijke prijzen. De Heer Mundt reikte na afloop de prijzen, waarbij de Heeren de Groot en Van der Slik tegenwoordig waren, uit en hiermede behoorde dit voetbalfeest weer tot het verleden. Juniores 2 wisten het in hun laatste competitiewedstrijden wederom niet tot een overwinning te brengen en verloren nu van Volewijckers met 23 en van Germaan met dezelfde cijfers. Hier kunnen wij dus spreken van een slecht seizoen, met een slecht einde. Wij spreken af jongens, dat wij het volgende seizoen eens zullen laten zien, dat wij toch iets beters in onze mars hebben. Juniores 3 verdedigden hun laatste kans hardnekkig en wisten na twee overwinningen gelijk met T.W.M. aan de finish te komen. Van Madjoe 1 werd met 31 en van A.D.W. met 90 gewonnen. Over den wedstrijd •tegen Madjoe vertelt de Heer van Os als volgt: Onze jongens begonnen vol ijver; gesteund door den wind, waren zij direct in het offensief; dit had tot resultaat, dat diverse corners geforceerd werden, die, door Fischer op den rechtervleugel of door Griebeling van 296

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 24