Men fluisieri in „Ajax" kringen: Tiet was hem te stijf daar. Liever op de staantribune daar hoorde je wat anders. Hoe die snaak nu aan het woord „kalekoppenkaart" is gekomen is me een raadsel. Of hij ooit in Varijs bij de revue is geweest Jntusschen is het misschien een com pliment aan onze bezoekers der overdekte tribune. Zij schijnen in zijn oogen achtenswaardige mannen te zijn. Jako. dat ons eerste elftal na de onverdiende overwinning op D.W.S. in vorm is ge komen in Hilversum tegen 't Qooi met Quus Drager als linksbinnen en Qerrit Tischer als middenvoor een prima partijtje voetbal werd gespeeld, dat door ons met 5l werd gewonnen Quus als linksbinnen een groot aandeel in de overwinning had en bewees voor diegenen, die dat nog niet wisten een aanwinst voor onze vereeniging te zijn wij den eersten prijs in het ,,D.O.S.Velox'-tournooi behaalden, door Velox met 92 en D.H.C. in de finale met 4O te kloppen wij niet alléén door de groote overwinningen, maar zeer zeker nog meer door het vertoonde spel met vertrouwen de toekomst tegemoet kunnen zien, dit temeer daar onze juniores er in slaagden definitief beslag te leggen op den „Blauw-Wit"-wisselbeker. Joop Xorndorffer en Theo Brokmann, resp. als binnen- en buitenspeler be wezen uit het goede hout te zijn gesneden, nog iets meer zelfvertrouwen en het is voor den bakker Viet van Re enen, door de afwezigheid van Bijl, den tweeden dag tegen D.H.C. weder eens liet zien, dat hij het voetballen niet is verleerd en op prima wijze onze eerste goal scoorde door in vollen ren een langen trap vanuit de halflinie in te koppen een copie van het doelpunt tegen X.T.C., dat ons destijds het Xampioenschap van TJederland bezorgde onze voorhoede, die het afgeloopen seizoen ongetwijfeld het zorgenkindje van de Elftallen-Commissie was, thans vermoedelijk het sterkste gedeelte van ons team zal blijken te zijn de bestuursleden van andere voorbalvereenigingen in Hederland zich van plezier in hunhanden zouden wrijven als zij de beschikking hadden over voorhoedespelers als Drager, Tischer, van Wijngaarden, Bijl, Brokmann, van Reenen, Xorndorffer, etc het thans de taak van onze Elftallen-Commissie is om uit dit prima materiaal een voorhoede samen te stellen, die evenals voorheen de schrik van de vijandelijke verdedigingen zal zijn de spelers in de komende wedstrijden om het Xampioenschap van Amsterdam kunnen bewijzen, dat de goede vorm niet van tijdelijken aard is we in den wedstrijd op 15 Juni a.s. tegen de Zwaluwen ons beste beentje zullen moeten voorzetten om een behoorlijk resultaat te bereiken onze Vereeniging veel dank verschuldigd is aan Wim Volkers, die niet alleen het penningmeesterschap, maar ook de training van het eerste elftal geheel belangeloos op onnavolgbare wijze waarneemt door den zwaren druk van het „Ajax'-belang op Wim's schouders zijn beenen een steeds ronder en vorm beginnen aan te nemen St. 295

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 23