De Vrijkaart. Reeds spoedig vielen de eerste wickets dank zij goed bowlen van Schu bert, terwijl aan den anderen kant Gehrels probeerde de palen te laten duikelen. Het fielden van onze jongens was ook nu nog niet, zooals wij altijd van Ajax gewend zijn geweest. Alleen Kappelhoff en Zeegers kwamen in de dubbele cijfers met ieder 13. Schubert nam 5 wickets voor 16 runs, Gehrels 4 voor 24 en J. Tiepen 1 voor 9. Na de lunch togen Schoevaart en Brandsteder naar de wickets; Wim sloeg 7 runs bij elkaar, doch werd toen door Kappelhof op mid-off ge vangen. Thiry nu inkomende, vergastte ons met Brandsteder op een keurige partij cricket van 7 voor 1, werd het 43 voor 2. Thiry had 15 op zijn naam staan. Spoedig daarna werd ook Brandsteder ingepikt door Beuth middels een vangbal van Ger Prent. Tonny ik heb genoten, blijf zoo voortgaan, maar heb geduld. Schubert en Tiepen gaven nu een partijtje vuurwerk ten beste, Jan ging voor 10, ook hetzelfde recept Jan, geduld hebben. Schubert maakt een keurige score van 30 runs en bleef daarmede topscorer. De rest van onze spelers werden allen het slachtoffer van hun ongeduld. Waarom niet eerst behoorlijk ingespeeld? De veteraan Beuth nam 7 wickets voor 47 runs en verrichtte hiermede dus een keurige prestatie. Gezien het dreigende weer werd besloten van verder spelen af te zien en werd onze eerste overwinning een feit. Voorloopig blijven wij op den Wandelweg oefenen, veld B. in de kooi, op Donderdagavond kwart over zeven. Het volgende program is voor Juni vastgesteld: 15 Juni: vrij 22 Juni: R.W. 3—Ajax 29 Juni: AjaxHaarlem 2 F. DUKKER, Maasstraat 192, Amsterdam-Z. Mag ik IA even voorstellen, ,,Henk". 'n Beste kerel, die Henk. Rasechte Amster dammer, groot liefhebber van sloffen" op Zaterdagavond. Prachtig zult IA zeggen, maar wat is sloffen". Poen ik voor het eerst deze uitdrukking hoorde, begreep ik er net zooveel van als IA. Jhans is zij mij volkomen duidelijk. Het beteekent niet meer of minder dan hier en daar eens een glaasje bier drinken. "Kortgeleden liep ik nog eens tegen hem aan (niet op een Zaterdagavond) en toen bekende hij mij, dat het bier tegenwoordig maar zoo-zoo was, en aat de proppies na zevenen niet meer thuis waren. Dit ter inleiding opdat V zich een juist beeld van Henk kunt vormen. Deze Henk is echter tevens een verwoed Ajax-aanhangeral jaren lang. Als ik IA vertel dat hij reeds met Hein Delsen aan 't zwarte pieten is geweest, dan weet "U zeker wel hoe lang die Henk al achter de rood-witte kleuren aanloopt. En een beetje verstand van voetballen heeft hij ook wel. Jk moet IA vertellen dat hij over ons elftal rake opmerkingen kan lanceeren. Op zekeren dag, in den loop van dit seizoen, heeft hij me een vrijkaart weten af te bedelen. Hij zat n.m. een beetje court" want hii had naar hij zeide klandestien een ons thee gekocht. Of 't waar is zullen we in het midden laten, maar ik had me laten overhalen en hem de kaart gegeven. Jk voelde me alles behalve op mijn gemak dien Zondag. Ja je weet nooit wat zoon snaak op de overdekte tribune tusschen al die illustere gasten voor een soort preek gaat afsteken. Qelukkig stond er niets bijzonders in de Maandag ochtendkrant en toen ik hem eenige dagen nadien sprak, vertelde hij mij, dat hij liever niet meer voor een ,,kalekoppenkaart" in aanmerking wenschte te komen. 294

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 22