Cricket S.C.H.C. 2—Ajax. Reeds onze eerste wedstrijd bracht ons naar het prachtig gelegen veld van S.C.H.C. in Bilthoven. Het is een genot daar te cricketen; het veld ligt midden in het bosch in een soort kuil, terwijl het clubhuis op een heuveltje in den hoek van het veld staat. Bovendien bleken onze tegenstanders uiterste prettige gastheeren, zoo dat wij van ons uitstapje naar Bilthoven, ondanks de geleden nederlaag, geen spijt hebben. Het was anders éen heele reis om het terrein te berei ken. De trein ging niet verder dan Utrecht en vandaar moesten wij per tram en bus naar Bilthoven. Ongeoefendheid bleek een geduchte handicap te zijn en voor een totaal van 54 zaten wij allen aan den kant; alleen Gehrels kwam in de dubbele cijfers met 12. Hij werd hierbij goed gesteund door den oudsten zoon van ondergeteekende, die als invaller het elftal completeerde. Deze hield keurig zijn bat op, terwijl Gehrels scoorde. Onze gastheeren bleken met het bat ook niet erg op dreef te zijn. Voor 73 runs hadden allen een beurt gehad. De bowling-cijfers waren als volgt: F. Gehrels 3 wickets voor 38' runs. F. Dukker 7 wickets voor 12 runs. Zooals U ziet richtte Dukker een ware ravage aan in de gelederen van onze tegenstanders. Na afloop brachten wij op uitnoodiging van den Heer Van Benthem, aanvoerder van S.C.H.C. nog een kwartiertje door op het terras van het clubhuis, waar onder het genot van een glaasje bier oude herinneringen werden opgehaald. Deze geste werd zeer door onze spelers op prijs gesteld. AjaxKampong 2. Onze tegenstanders waren met een zeer sterk elftal naar Amsterdam gekomen. Dukker verloor den toss en het Ajax-elftal werd het eerst ingestuurd. Wij sloegen het schamele totaal van 23 bij elkaar, waarvan Dukker 11 runs op zijn naam had. De slowballen van Ufkes waren de meeste van ons te machtig en zijn cijfers van 7 wickets voor 7 runs zeggen dan ook alles. Kampong deed het beter en maakte 124 runs voor 9 wickets. Het fielden bij ons was niet best, te veel vangen werden nog gemist en wij zullen hopen, dat dit onderdeel van het spel spoedig verbetert. Oefenen, mijne heeren, en nog eens oefenen. Een uitzondering wil ik maken voor Brand- steder en Griebling, die beiden een prachtige vang deden, terwijl Grieb- ling zich tevens zeer verdienstelijk maakte door 4 wickets te nemen voor slechts 9 runs. Het was keurig, Max. Ook Jan Tiepen kwam heel behoorlijk voor den dag met 3 wickets voor 22 runs. Natuurlijk werden wij nogeens ingezonden, doch ook deze innings ver mocht geen verbetering te brengen. Alleen Thiry speelde eenigszins met vertrouwen, hoewel hij zich liet verleiden op een slowbal van Ufkes. Hij maakte 26 uit 33 runs. De volgende keer moet het beter worden, luidjes. Ajax—A.C.C. 3. Na tal van moeilijkheden, ontstaan door de vordering van ons cricket- veld er moest Zondags op gevoetbald worden was ondergeteekende er in geslaagd, dank zij de medewerking van Mr. Eijsvogel van A.C.C. de wedstrijd om te zetten en werd er op het Twentsche Bank veld ge speeld. Van deze plaats danken wij den Heer Eijsvogel en met hem de vereeniging A.C.C. voor haar prettige medewerking. Met Schubert en Blomvliet weer in de gelederen is het ons gelukt een overwinning op A.C.C. 3 te betalen. Ajax won de toss en A.C.C. werd het eerst naar de wickets gezonden. 293

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 21