AJ AX- NIEUWS Ajax - Zwaluwen. No. 12 Zaterdag 14 Juni 1941 24 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van J. DE BOER Jr.. F. H. W. DE BRUYN en J. L. MELCHERS Redactie-adres i F. H. W. DE BRUYN. Molenkade 9. Duivendrecht Medewerker: J. HOVEN Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 776978, Postreken. 113258 Ajax treedt nog eens aan voor een grooten wedstrijd op eigen veld. In het Ajax-stadion, waar omheen alles nu in zomersche pracht staat, zoodat men zich in een lusthof waant, zullen de liefhebbers van een aantrekkelijk partijtje voetbal hun hart weer eens kunnen ophalen. Het moge dan al wat warm zijn misschien? en midden Juni ook wat laat, het behoeft geen belemmering te zijn voor een ferm en goed partijtje voetbal. Ons klimaat is zelden zóó, dat voetbal onmogelijk of zelfs maar ongeschikt wordt en de spelers passen zich aan, dat is al zoo vaak gebleken. In een guren Oostenwind in December of Januari is, uit hygiënisch oogpunt bezien, voetbal wèl bedenkelijk, de praktijk heeft bë"- wezen, dat in dit jaargetijde tegen voetbal uit medisch oogpunt bezien, geen bezwaren bestaan. Toch wordt het tijd dat nu de zomerrust ingaat, doch dat is ook de bedoeling en alleen de avond-wedstrijden om het kam pioenschap van Amsterdam moeten nog gespeeld worden. In een wedstrijd als die tusschen Ajax en De Zwaluwen mist men het felle strijd-element, dat men bij bondswedstrijden waarneemt als de pun ten van het grootste belang zijn. Maar men ziet „spel", men krijgt in tech nisch opzicht het beste te zien waartoe de ploegen in staat zijn. En dat het spel van deze Zwaluwen-ploeg, zoowel als van Ajax nog tot het beste voetbal behoort, dat in Nederland wordt gespeeld, mag nog met vrij moedigheid worden gezegd. Van De Zwaluwen is dat, gezien de samen stelling der ploeg zelfs aan geen twijfel onderhevig. En Ajax? Ajax is er weer goed in, dat bleek in 't Sticht, toen het Pinkstertournooi daar door de Ajacieden onbedreigd werd gewonnen. Een overwinning met 40 op D.H.C., de club die eerst na feilen strijd voor A.D.O. de vlag strijken moest, spreekt voor zich en we kunnen ons een uitlating van Utrechtsche zijde indenken, die daarop neerkwam, dat een Ajax in Pinkster-vorm de eer van het Westen in de nationale kampioens-competitie vermoedelijk beter verdedigd zou hebben dan A.D.O. en V.S.V. dat thans doen. We hopen maar dat Ajax dezen Pinkster-vorm dan ook nu toonen zal, dan weten we zeker, dat het tegen deze ferme ploeg van De Zwaluwen tot een wedstrijd van goed gehalte leiden zal. En daar is het bovenal om te doen. Aan de Zwaluwen een woord van hartelijk welkom. Enkele weken gele den hebben de Zwaluwen in het Ajax-stadion een jeugd-tournooi georga niseerd en nu dient dezelfde grond weer voor een kamp van een ploeg Zwaluwen tegen Ajax. Zóó is het goed!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 1