Aihleliek. T. Middendorp, de Ajax-athleet, die middels één wedstrijd, van de C-, naar de B.-klasse promoveerde. Hij liep de 800 Meter in 2 min., 6 sec. en leverde hiermede het bewijs, wat door serieuze training en onder goede leiding bereikt kan worden. Foto Dredo. Onze wedstrijden op 3 Augustus e.k. Deze wedstrijden zijn thans door de N.A.U. in het wedstrijd-programma 1941 opgenomen. Genoemde instan tie heeft haar volle medewerking toegezegd dezen wedstrijd tot één der glanspunten van het athletiek-seizoen te maken. De commissie van voor bereiding bestaat uit de Heeren Willink, Moerman, Koolhaas en onder- geteekende. Houdt dezen datum vrijl Resultaten trainingswedstrijden op 25 Mei j.l. Op het nummer 100 meter C wisten 14 van de 50 deelnemers tot de demi-finale door te dringen, waaronder alle drie ingeschreven Ajacieden, t.w. Been, Kamlag en Jansen. Zij waren echter nog niet „hard" genoeg om tweemaal een 100 meter in een betrekkelijk kort tijdsbestek te loopen. Daarom was hun loopen in de serie beter dan in de halve beslissing. Niettemin hebben zij veel ervaring opgedaan en zij weten thans, dat trainen een eerste vereischte is om een succesje te boeken. De jeugdige Ris slaagde er in tot de finale door te dringen in het nummer 100 meter voor jongens. Hoewel hij niet tot de prijswinnaars behoorde, was het feit, dat hij de finale bereikte, reeds een aardig succes voor hem, daar het zijn eerste wedstrijd gold. De groote verrassing was Tinus Middendorp. Als een volslagen crack liep hij op tactische wijze de 800 meter C en wist dit nummer in den uitstekenden tijd voor een nieuweling, 2 min. 6 sec., te winnen, waardoor hij naar de B-klasse promoveerde. Proficiat, Tinus. Het eerste succes is geboekt. Laat dit voor anderen een aansporing zijn. Bezoekt geregeld de training. Er zullen dan meer successen volgen. Wedstrijden van „De Volewijckers" op Zaterdag 21 Juni e.k. (58 uur). De volgende Ajacieden zijn voor deze wedstrijden ingeschreven: 100 m C: Drager, Jansen; Verspringen C: Drager, Kamlag; Hoogspringen C: Brandsteder. Het C-programma bestaat slechts uit de volgende num mers: 100 m, 3000 m, hoog en ver C, kogel en discus C. Athletiek-dag voor voetballers, 27 e.k., A.P.G.S.-terrein. Dit wordt een uitgesproken wedstrijd voor ons. Willen wij echter een góoi doen naar den beker, dan is het absoluut noodzakelijk, dat eenige ahtleten op de werknummers uitkomen (kogel, discus, speer). Wie heeft wel eens een dergelijk nummer beoefend? Eventueele gegadigden gelieven zich aan ondergeteekende op te geven. Wij vertrouwen, dat alle athleten de training geregeld zullen bezoeken. Wij kunnen op deze wedstrijden een goed figuur slaan. Het programma bestaat uit de volgende nummers: 100, 400, 8'00, 1500 meter, hoog, ver, kogel, discus, speer en 4 x 100 meter estafette. Dit laatste nummer valt echter buiten de puntentelling. Tevens zullen eenige nummers voor adspiranten worden verwerkt, o.a. een 291

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 19