bailer het toch nooit verleert. Zijn doelpunt, waarmede hij ons de leiding gaf, was er een van ouderwetsche makelij. Een z.g. langen bal uit de middenlinie nam hij in vollen ren op zijn hoofd en de D.H.C. goalkeeper werd kansloos geslagen. Korndorffer nam na halftime nummer twee voor zijn rekening en Theo Brockmann zorgde met een gloeiende pil, die de D.H.C.-goalie vermoedelijk niet eens heeft gezien, voor het derde doel punt. Fischer scoorde onze vierde goal en daarmede was het feest uit en de klok ons. Evenals tegen Velox werd er door ons geheele elftal weer uitstekend gespeeld, en na de rust hadden de Delftenaren nog maar heel weinig in de melk te brokkelen. De Utrechtsche pers sprak van: „Ajax speelde sierlijk voetbal" en „de verreweg best spelende ploeg heeft het tournooi gewonnen". Daarmede kunnen wij het doen mannen, en nu.op naar het kampioenschap van Amsterdam. Ajax 2 is is dan eindelijk kampioen. In Haarlem, tegen R.C.H. 2, werd door een gelijkspel (11) de titel behaald en feliciteeren wij van deze plaats Veen en zijn mannen voor deze fraaie prestatie. In deze toch altijd zware afdeeling is het behalen van het kampioenschap immer een moeilijke opgave en dat onze jongens, met betrekkelijk weinig puntenverlies, hierin voor de zooveelste lnaal zijn geslaagd, stemt tot voldoening. In Zaandam werd bewezen, dat de titel bij ons in goede handen is, daar de Z.F.C.-reserves met 51 onze meer derheid moesten erkennen. Het opmerkelijke van dezen wedstrijd was, dat Ajax na de rust, toen er een kwartiertje goed voetbal werd gedemon streerd, de zege door vier doelpunten tot een feit maakte. Ons tweede elftal, dat beslag op het kampioenschap legde. Foto Dredo. Ajax 3 trok met invallers naar W.F.C. 2 en verloor deze laatste compe titiematch met 23. Een slecht^einde voor een kampioensploeg mannen. Ajax 4 wilde schijnbaar voor het derde niet onderdoen en verloor eveneens den laatsten competitiewedstrijd. Met 43 bleef Blauw-Wit 4 in de meerderheid. In het Blauw-Wit Pinkstertournooi voor Juniores van 18 tot 20 jaar, behaalde onze ploeg, bestaande uit 4 spelers uit Ajax 4, 282

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 10