Om het Kampioenschap van Amsterdam. sport secundair. Maar voor ons is elke andere sport als voetbal secun dair. Dat is het cardinale verschil. Juist daarom is de combinatie athletiek- voetbal alleen dan aanvaardbaar voor de groote schare voetballers, als men de athletiek bezigt als hulpmiddel voor de training. Als zoodanig is ze dan van de grootste waarde. Echter vormt ze voor de ontwikkeling der voetbalsport in onze club een gevaar, zoodra men er serieuse wed strijdsport van zou gaan maken. Athletiek-specialist en voetballer kan men niet tegelijk zijn. Dus toch eenige reserve. Voor den voetballer lijkt ons athletiek-training, dus onderlinge athletiek- oefeningen, altijd geschikt en voorts als prikkel voor de athletiek-training, het deelnemen aan nieuwelingen-wedstrijden o.a. van de zustervereni gingen en dan vooral estafettes. Naast athletiek zijn honkbal en cricket ook zeer aan e bevelen. Wij verheugen er ons dan ook over dat de afdeelingen honkbal en cricket meer actief worden en we hopen, dat zij niet alleen bijdragen zullen, om onze leden fit te houden, doch eveneens, dat daardoor ook gedurende de zomermaanden den band, dien ons Ajacieden heel het jaar als vrienden bijeen houdt, versterken zal. Wel moet ik tot alle zomersporters een ernstig vermanend woord richten: Weest bijzonder zuinig met het materiaal1. Het is thans niet alleen zeer kostbaar, doch vrijwel niet meer te koop. Laten de leiders streng toezien, laat ieder goed begrijpen, waar het hier om gaat. Ja, waar het hier om gaat. Ik bedoelde zoo juist het materiaal. Doch met onze bescheiden bijdrage bedoel ik bovenal AJAX1 Zomersporten vragen de aandacht, doch laat het zijn in Ajax-verband. De groote kracht van onze club in een lange reeks van jaren baseerde bovenal op een hecht clubverband. Ieder lid, van de crakes van de hoofdploeg tot de benjaminnetjes in de adspiranten-elftallen toe moeten vervuld zijn van een liefde voor onze mooie club. Als club-makkers moeten ze samen op trekken, één van zin en één van wil om ons Ajax ook in de toekomst haar leidende positie te verzekeren! TAN DE BOER Jr. Voorronde en daarna halve competitie. Op 14 Mei a.s. begint het tournooi om het kampioenschap van Amster dam. Aan dit tournooi nemen niet alleen de eerste- en tweede klassers, doch ook de derde klasser de Volewijckers deel. In een voorronde zullen de tweede klassers D.W.V., Zeeburgia, Water graafsmeer, Spartaan en A.F.C., alsme'de de derde klasser De Vole wijckers uitmaken wie in aanmerking komt om uit te komen in de halve competitie, welke wordt gehouden voor het kampioenschap van Amsterdam. Gespeeld wordt volgens het Mitropad-cupsysteem, waarbij dus het doelgemiddelde als maatstaf geldt. Het programma is als volgt vastgesteld: 14 Mei: VolewijckersSpartaan. 18 Mei: WatergraafsmeerA.F.C.; D.W.V.Zeeburgia. 22 Mei: (Hemelvaartsdag): SpartaanVolewijckers; A.F.C.Water graafsmeer; ZeeburgiaD.W.V. 256

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 8