Krabbeltjes over hei 5e, 6e en 7e De achterhoede is van behoorlijke kwaliteit. Steenhagen is een goede doelverdediger bij hooge voorzetten vlugger de goal uit, Joop, dan had je misschien de eerste goal kunnen voorkomen Claassen zeer agres sief, maar hapt te veel en Rotgans kan het, doch wil het te mooi doen. De halflinie vervulde van haar tweeledige taak alléén het verdedigende gedeelte naar behooren. Zoowel Gerrit ter Horst als Gerrit Beumer maakten de fout iederen bal op den falenden linksbuiten te spelen, terwijl Stroom- berg te veel achterbleef. Veel links oefenen Beumer, want een spil moet links en rechts op de vleugels kunnen openen. De voorhoede was zonder twijfel het zwakste gedeelte van het elftal. De eenigste, die flink doorzette, was hier Joop Korndorffer, die dan ook het genoegen smaakte alle doelpunten voor zijn rekening te nemen. Als middenvoor voldeed hij beter dan als linksbinnen. Voor de rust speelde Karei Kraamwinkel een goede partij, daarna kreeg hij geen gelegenheid iets te presteeren, daar sporadisch een bal op hem werd gespeeld. Door het verdedigende spel van Stroomberg bleef Harry Pelser teveel achter; hij lijkt mij als halfspeler beter. Tenslotte bleek, dat Theo nog steeds niet over het doode punt heen is; hij geeft de moed te gauw op. St. Ajax 5. Met het kampioenschap in zicht werd tegen Blauw-Wit 5 een fiksche nederlaag geleden; met niet minder dan 60 kregen onze jongens op hun voetbalpantalon en het was m.i. volkomen verdiend. Ondergeteekende was bij afwezigheid van den off. scheidsrechter tot arbiter gepromoveerd en ik moet eerlijk zeggen; de jongens hebben het mij niet lastig gemaakt. Er werd forsch doch eerlijk gespeeld, alleen de linkshalf van BI. Wit viel wel eens uit de toon, maar een paar vrije schop pen kalmeerden hem wel eenigszins. Bij Ajax klopte het niet, bovendien hield men den bal te lang bij zich, in tegenstelling met de Blauwwitters, die een vlug open spel speelden. Ook de achterhoede was er niet in en het beste is maar, om dezen wed strijd spoedig te vergeten, hoewel het m.i. een goede les is geweest en wellicht een stimulans voor de toekomst. Tegen W.M.C. II en Fokke 2 werd tenminste weer met resp. 50 en 52 gewonnen, zoodat wij den wedstrijd tegen BI. Wit 5 maar als „a slip of the pen" zullen beschouwen. Kom aan, jongens, Ajax rekent op jullie! Ajax 6. Tegen R.K.A.V. 2 werd uitstekend gespeeld, werkelijk het was a'f. Het was jammer, dat de Heeren hun goeden vorm niet hebben behouden. Werd R.K.A.V. met 60 geklopt, tegen Volewijckers IV kregen wij een 31 nederlaag te slikken. Het was geen slechte wedstrijd, maar de Vole wijckers leken mij toch sterker Deze nederlaag en het 11 gelijk spel tegen O.V.V.O. 4 zullen de kampioenskansen wel beneden pari hebben doen dalen. Toch zou ik nog een kansje wagen. Onze concurrenten zullen ook nog wel eens een veer laten. De moed dus niet verliezen en de overige wed strijden trachten te winnen. Good luck, boys! Ajax 7. Na een reeks van overwinningen verloor dit elftal van Oranje Zwart III met 42, wel een tegenvaller na al die mooie overwinningen. Toch zullen wij dit seizoen nog een behoorlijke plaats op de ranglijst innemen en zullen wij onze kampioensaspiraties maar uitstellen tot het volgende seizoen, maar dan ook van het begin af aan met volle kracht. YRREF. 268

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 20