Men fluistert in „Ajax" kringen: het „AjaxBlauw Wit" Paaschtournooi op verdiende wijze door Sparta werd gewonnen .we van geluk mochten spreken, dat we den eersten dag met strafschoppen van N.E.C. verloren, daar we anders den tweeden dag een ongenadig pak slaag hadden gekregen .de kracht van Sparta voornamelijk in de voorhoede, die van iedere geboden kans weet te profiteeren, zetelt .onze voorhoede er hopelijk iets van heeft opgestoken,- nu het peuterige spel laat varen en daarvoor in de plaats den bal direct op de vleugels speelt, waar bij de vleugelspelers dan niet de fout moeten maken, het leder te lang bij zich te houden, zooals Seton na de rust demonstreerde tegen Blauw Wit .ons slechte spel niet alléén geweten moet worden aan de spelers, maar zeer zeker eveneens aan den trainer, die niemand, maar dan ook niemand wees op fouten, die gemaakt werden in voorgaande wedstrijden en tijdens de training rustig toezag, dat de één nog meer pingelde dan de ander en daarin trouwens het voorbeeld gaf .hier verandering is gekomen, daar de training van de N.V.B. elftallen reeds ter hand is genomen door Wim Volkers, die in staat geacht mag worden ons weder het zoo beroemd geworden „Ajax'-spe\ i'.j te brengen, ,,good luck", Wim .de spelers zonder uitzondering Wim alle mogelijke medewerking zullen verleenen .afgezien van het Paaschtournooi, we tenslotte meer dan tevreden kunnen zijn met de prestatie van het eerste om beslag te leggen op de tweede plaats .we in Nijmegen een wedstrijd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van N.S.C. verloren met 4i .de stemming opperbest, maar het spel aller miser ab eist was en dat, ondanks de versterking van Quus Drager .als de stemming zoo blijft, het spel zooals we dat gewend waren, zat volgen tot glorie van ons alter rood-wit .Ajax ffl op keurige wijze het afdeelingskampioenscbap behaalde .Corrie ter Ptorst de geestelijke vader van dit elftal is iets meer spirit, Cor en de linksbinnenplaats in het eerste wordt voor je gereserveerd .volgens de Revue der Sporten" de Ajax"-aanvoerder niet streng genoeg was, daar hij de rechtsbuiten tijdens den wedstrijd tegen Blauw-Wit van het veld had moeten zenden .deze redacteur niet geheet en al ongelijk had, daar het inderdaad niet te pas komt, in een wedstrijd ook al is deze match vriendschappelijk een hou ding aan te nemen van „het kan me niets ver .onze commissaris van materiaal graag textielpunten ontvangt, om daarvoor het zoo hoog noodige materiaal aan te koopen .onze vriend Jack langs dezen weg al diegenen, die hem hebben geschreven, bedankt, daar de mogelijkheid dit persoonlijk te doen voor hem uitgesloten is... .hij zeer in zijn nopjes is, als hij bericht ontvangt van één der Ajacieden .het adres van Jack thans als volgt luidt, t.w.-. J. Reynolds, Xriegsgefangen- lager, Qefangen No. 15 i, Lager Bezeichnung, JÏag Vffl Post O/S, Deutsch- land .Jack een secretaresse zal moeten aannemen om de brieven van de Ajax"- leden te'openen zoo moet het, lui! SP. 265

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 17