Samenstelling Athletiek-commissie. Deze commissie is thans definitief samengesteld uit de Heeren M. J. Koolhaas, A. Knijn en W. van Beveren. Training. De training wordt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond gehouden van 7 tot 9 uur. Momenteel wordt met veel animo geoefend. Laten wij thans trachten een behoorlijk team te vormen, waardoor aansluiting bij de N.A.U. eerst daags gerechtvaardigd is. Laten zij, die de training nog niet hebben mee gemaakt, eens een kijkje komen nemen. Het is hun goed recht eerst eens de kat uit den boom te kijken. Wanneer zij echter het vroolijke gedoe op het veld zien, bekruipt hun ongetwijfeld de lust ook eens een paar spikes aan te trekken. Verslag Propagandamiddag, 19 April 1941. Deze middag mag zeker geslaagd genoemd worden. Vooral het jeug dige element was goed vertegenwoordigd. De Heer Haitsma oogstte met zijn „plaatje en een praatje" veel bijval en gaf op duidelijke wijze een overzicht van de verschillende athletiekvormen. De Heer Jan Zeegers, de bekende athleet, vertoonde eenige van zijn athletiek-films en een Olympische film, welke welwillend door den Heer Dr. J. C. Tetzner was afgestaan. De Heer Zeegers gaf op een vlotte, dikwijls humoristische wijze tekst en uitleg van deze films, welke ongetwijfeld zeer leerzaam waren. De Heer Moerman, die de N.A.U. vertegenwoordigde, hield een voordracht over „Athletiek voor den voetballer", waarin hij liet uitkomen, dat athle- tiek en voetbal heusch wel samen kunnen gaan. Op zijn bekende wijze dankte praeses Koolhaas bovengenoemde Heeren voor hun verleende medewerking aan dezen interessanten middag. Zij hebben zeker het hunne er toe bijgedragen de athletiek in Ajax nieuw leven in te blazen. Ontleend aan de „Athletiekwereld", Orgaan van de N.A.U., dd. 16 April '41: Het Unie-bestuur heeft zich tot een aantal groote voetbalclubs gewend met het advies afzonderlijke athletiek-afdeelingen op te richten en deze te stellen onder de leiding van de N.A.U. Dit systeem wordt met succes toegepast o.a. door Blauw-Wit, De Volewijckers, De Meteoor, Velocitas, P.E.C., Daventria e.a. Het behoeft geen betoog, dat de voetballer aan merkelijk aan snelheid wint, indien hij gedurende de zomermaanden de athletiek-training meemaakt. Ook Ajax (Amsterdam) heeft, zooals bereids bericht, een athletiek-afdeeling opgericht en wij zijn overtuigd, dat talrijke clubs in Nederland zullen volgen. A.V. 1923-Baan-Estafette, gehouden op 3 Mei 1.1. De eerste start van de Ajax-athleten mag bevredigend genoemd worden. Van de 12 deelnemende ploegen in de B-afdeeling eindigde het team op de vijfde plaats. De uitslag luidde: 1. Blauw Wit; 2. W.V.B.H.S. (schaatsen rijders); 3. A.V. 1923 II; 4. A.A.V.; 5. Ajax; 6. S.L.T.O.; 7. Volewijckers; 8. Electra. Wanneer wij hierbij in aanmerking nemen, dat bij Blauw Wit en de schaatsenrijders geroutineerde athleten deelnamen, terwijl A.V. 1923 258

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 10