Blauw-Wit bij ons ie gast. Men is redacteur of men is het niet. Ik ben redacteur van het „AJAX- NIEUWS" en dus buk ik mij met gerimpeld voorhoofd over mijn bureau, schuif mijn zaken-paperassen opzij en steek van wal. Ik ben met mijn collega-redacteuren overeengekomen, dat ik wat ver tellen zal over den m.i. zoo uitstekend geslaagden strijd over twee fronten, dien we met onze oude rivalen op 23 Maart hebben gestreden. Dat ik dien sportdag geslaagd noem, heeft verschillende redenen. Het is heusch niet alleen omdat we twee overwinningen op Blauw-Wit behaalden, al wil ik niet ontkennen, dat een zege op de Zebra's uit het Olympisch Stadion me als Ajacied waardevoller voorkomt dan een succes tegen welke andere tegenpartij ook. Maar tenslotte gaat het toch niet alleen om de knikkers. Ik vond het bovenal een ge slaagden sportdag, omdat er geen wanklank vernomen is, omdat beide wedstrijden een bijzonder sportief verloop hadden en de stem ming binnen de lijnen en op de goed bezette tribunes (dat was weer eens ouderwetschl) een voortreffelijke was. Laat me nu eerst enkele persoonlijke in drukken weergeven van den wedstrijd van de oude garde, dien Ajax met 51 won. Hier vooral was de uitslag betrekkelijk bijzaak. Maar het was allergenoe- gelijkst als veteraan weer eens aan te treden naast vrienden van vroeger en vrienden van thans en tegenover tegenstanders, die we altijd het volle pond gaven aan tegenspel en aan sportieve waardeering. Wij, veteranen, kregen in die ontmoeting eenigszins het gevoel van het oude circuspaard, dat nog weer eens in de arena geleid wordt, de muziek hoort en dan toont de kunsten nog niet verleerd te zijn. Ik ben maar een doodgewone keeper, ik meen, dit is nog wel te doen op rijperen leeftijd. Maar ik geef het U te doen, bij benadering na te bootsen, wat een De Natris, een Volkers om van dien piepjongen veteraan Van Reenen maar heelemaal te zwijgen o.a. presteerden. In alle bescheidenheid: daar konden alle jongeren nog van leeren. En dan stonden daar waarachtig; de oude kapitein van de glorie-elf 19161920 Joop Pelser, verder Ten Have, De Vlieger, De Kruyf, Schetters, Henk Andriesen, Addicks. Dat was onze ploeg en als men bedenkt, dat er spelers bij waren, die in 2 a 3 jaren 230

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 6