In Memoriam. Ajax 2 trok naar de kust en speelde het klaar om de Stormvogels reserves in eigen huis met 41 te verslaan. Een knap stuk werk van Veen en zijn mannen. Het is daar in Hollands blonde duinen altijd een kwaad balletje trappen en men moet wel degelijk van goede-voetbal-huize zijn, om zonder een veer in het „Stormvogels" nest te hebben gelaten, te kun nen vertrekken. Langen tijd heeft het er naar uitgezien, dat onze ploeg het niet zou bolwerken, want ca. twintig minuten voor het einde stonden de vogels nog met 10 voor. Steeds liep Ajax storm, maar de IJmuidenaren gaven geen krimp en reeds begon een nederlaag te gloren, toen in het laatste gedeelte van den strijd, v. Leuveren gelijk maakte. Vanaf dit moment luwde de „Stormvogels"-tornado en scoorde onze voorhoede nog drie doelpunten, waardoor alsnog een fiksche overwinning werd behaald. Tegen Hilversum 2 verging het ons minder goed en kregen wij een 13 nederlaag te slikken. Daar ons over dezen wedstrijd geen nadere ge gevens ten dienste staan, moeten wij tot onze spijt onze lezers, over het hoe en waarom van deze nederlaag, in het onzekere laten. Wel kunnen wij mededeelen, dat de voorsprong van ons tweede elftal nu nog slechts drie punten bedraagt, zoodat het ons voor Veen c.s. raadzaam lijkt, verder maar geen punten meer te spelen. Ajax 3 handhaafde het ongeslagen record en schudde Blauw-Wit 3 en Spartaan 3 van zich af. Wel waren de cijfers nu een tikje aan den lagen kant, resp. 31 en 41, maar de punten zijn weer binnen en daar draait het per slot van rekening toch om. Helaas heeft onze nieuwe reporter, „Pierre", ons in den steek gelaten, zoodat wij den Ajax-kring geen ge- kruid-Ajax 3-verhaal voor kunnen leggen. Wij vertrouwen, ter gelegenheid van het kampioenschap, van genoemden scribent een resumé over het afgeloopen seizoen te mogen ontvangen. Ajax 4 haalde de stommiteit uit, om thuis van de laatst geklasseerde club, B.F.C. 2, met 23 te verliezen. Na zich na veel moeite en inspanning tot de eerste plaats te hebben opgewerkt, nu zoo'n uilenstreek. Jongens, de oude Griek Ajax heeft van schaamte het vizier van zijn helm dicht geschoven, aan jullie de taak om met een slot dat pakt hierbij gaan onze gedachten uit naar den uitwedstrijd tegen „Vriendenschaar" en de thuismatch tegen D.O.S. 2 zijn besmet blazoen weer wat op te poetsen. Het bovenstaande was reeds geschreven, toen de wedstrijd tegen D.O.S. plaats vond. Wel behaalde Ajax na spannenden strijd, waarvan „Hannover Peter" elders in dit blad het één en ander vertelt, met 21 de zege, maar U.V.V. 2 staat nu twee punten voor, zoodat het kampioen schap wel in Utrecht terecht zal komen. Hoop doet echter leven en het beste paard struikelt ook wel eens, dus.... volhouden mannenl BROWN. Het bestuur der A.F.C. „Ajax", geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van den Heer J. H. A. BAKKER, in den ouderdom van 75 jaar. Wijlen de Heer Bakker behoorde tot onze oudste donateurs en bij alle mogelijke gebeurtenissen, die onze vereeniging raakten, deed hij van zijn belangstelling blijken. Een club genoot, een Ajacied in den waren zin des woord, is voor eeuwig van ons heengegaan, doch zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. Hij ruste in vrede. 228

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 4