SPORTIVITEIT Onze eerste klassers De beslissingen staan thans voor de- deur. In afdeeling I spelen A.D.O. en D.H.C. haar laatsten wedstrijd, A.D.O. in Den Haag tegen Sparta, D.H.C. in Delft tegen D.W.S. Voor beide kampioens-pretendenten een lastige taak. Laatste loodjes wegen zwaar. Niettemin vermoeden we dat ze beide winnen zullen waardoor een beslissingswedstrijd op onzijdig terrein (bij Sparta in Rotterdam?) noodig zou zijn. Alleen als D.W.S. wint en Sparta verliest (A.D.O. zou dan kampioen zijn) eindigt D.W.S. op derde plaats. K.F.C. ontvangt 't Gooi en heeft nog een zeer bescheiden kansje om aan de degradatie-wedstrijden te ontkomen. De Koogers moeten dan de Hilversummers slaan en óók hun laatsten wedstrijd in de Koog tegen Sparta winnen. Dan eindigen beide met 9 punten en dan mogen ze op 't veld van Ajax een beslissingswedstrijd spelen wie den titel verdedigen moet waarschijnlijk tegen Z.F.C. en E.D.O. In afdeeling II is V.S.V. al een poosje kampioen en C.V.V. zal degra datie-wedstrijden moeten spelen. Daar tusschen zijn nog allerlei schom melingen mogelijk. Ajax kan nog no. 2 en nog no. 5 worden. We ver trouwen dat we na afloop van AjaxH.B.S., Ajax met de tweede plaats kunnen complimenteeren! In het Oosten is HeraclesN.E.C. de groote gebeurtenis. In het Oosten acht men N.E.C. de sterkste doch het voordeel van eigen veld is niet te versmaden en zal vermoedelijk toch zwaarder wegen. In het Zuiden is de kans zeer groot dat P.S.V. aanstaanden Zondag middag kampioen wordt. In het Noorden moet BeQuick nog oppassen. Toch staan de Groningers er nog het beste voor. Zouden we moeten voor spellen, dan spreken we 't vermoeden uit dat de kampioens-competitie besloten wordt door V.S.V.A.D.O., Heracles, P.S.V.. en BeQuick. Het Westen wordt dan door twee nieuwelingen vertegenwoordigd. Het feit dat Go-Ahead onderaan staat en dus zoo maar gedwongen is haar titel te verdedigen, heeft in den Ajax-kring ook indruk gemaakt. Ajax heeft in den loop der jaren vele en belangrijke wedstrijden tegen Go-Ahead gespeeld, waaraan over het algemeen prettige herinneringen verbonden zijn. Een zeer sportief gebaar deed Go-Ahead in 1916, toen de Deventenaren kampioen van Nederland waren en Ajax op grond van de nood-competitie niet promoveeren kon. Toen speelde Ajax en Go-Ahead voor een uitver kocht huis in het oude (afgebroken) stadion een prachtige partij die Ajax met 21 won. Maar het gebaar van de nationale kampioenen getuigde toen van de ware sportiviteit. Ajax en met Ajax zeer velen in den lande wenschen de Deventer club veel succes in de degradatie-wedstrijden! J. HOVEN. Loyale, prettige bediening 'n ernstig streven den kla Loyale, prettige bediening als deel van 'n ernstig streven den klant tot vriend KALVERSTRAAT 43 226

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 2